Skip to content

Jak zálohovat knihovnu iTunes na disk CD

5 de Srpen de 2021
iTunes music 5806fa103df78cbc28b149f2

I když mnoho počítačů Mac již nemá optické jednotky, můžete připojit periferní jednotku nebo použít jednu vestavěnou k počítači k zálohování knihovny iTunes, pokud používáte iTunes verze 7 až 10.3. Počínaje iTunes 10.4 a v dalších verzích byla odstraněna vestavěná možnost zálohovat na optický disk, ale stále můžete svou knihovnu přenést na jiné místo. Společnost Apple ukončila službu iTunes. Navíc díky odstranění diskových jednotek z většiny notebooků a velikosti balónků hudebních knihoven bylo toto řešení do značné míry nepraktické.

Použití možnosti Zálohovat na disk

  1. v iTunes 7.x, vybrat Soubor záložka v Hlavní menu v horní části obrazovky a vyberte Zálohovat na disk z rozbalovací nabídky. v iTunes 8.x přes 10,3, vyber Soubor záložka v Hlavní menu, a vyberte Knihovna, následován Zálohovat na disk z rozbalovací nabídky.

  2. V zobrazeném dialogovém okně vyberte požadovaný typ zálohy. Dvě možnosti, které máte k dispozici, jsou Zálohujte celou knihovnu iTunes a seznamy skladeb a Zálohovat pouze nákupy z iTunes Store.

  3. Při první úplné záloze nezaškrtávejte políčka pod dvěma možnostmi zálohování, které vám umožňují pouze archivovat položky ve vaší knihovně, které byly přidány nebo upraveny od poslední zálohy. Toto je známé jako přírůstkové zálohování a slouží k minimalizaci potřebného úložného prostoru. Při dalších zálohách po prvním úplném zálohování zkontrolujte možnosti přírůstkových záloh.

  4. Jakmile provedete výběr, stiskněte Záloha.

  5. Vložte prázdný disk CD nebo DVD do optické jednotky.

  6. Před vysunutím disku počkejte na dokončení procesu zálohování.

Tipy

V závislosti na velikosti vaší hudební knihovny mohou být k dokončení procesu zálohování zapotřebí další disky médií. Budete vyzváni, abyste zadali další disky. Informace, které jsou zálohovány na disk, jsou uloženy jako data, a nikoli ve formátu, který je kompatibilní s přehrávači disků CD a DVD. Archivované datové disky slouží pouze k obnovení vaší knihovny. U verzí iTunes začínajících 10.4 zálohujte knihovnu iTunes na externí pevný disk nebo na iCloud, který vyžaduje iTunes 10.5 nebo novější.