Skip to content

Jak zastavit stahování v systému Android

2 de Srpen de 2021
unhappy mixed race woman texting on cell phone 700712379 5c1c118546e0fb000150bdb9

Pokud jste někdy začali stahovat aplikaci nebo soubor do svého Androidu a rychle jste si uvědomili, že to není to, co jste chtěli udělat, nedělejte si starosti; ve většině případů můžete stahování snadno zastavit nebo zrušit. I když stahování nezastavíte, můžete jej okamžitě odstranit. Navíc, pokud vše ostatní selže, můžete použít „jadernou možnost“ a resetovat zařízení. Můžete také omezit stahování aplikací a souborů z konkrétních aplikací, jako je Chrome. Tyto pokyny platí pro chytré telefony a tablety se systémem Android 7.0 Nougat a novějším.

Zastavte stahování aplikace z Obchodu Google Play

Mnoho aplikací v Obchodu Google Play (a dalších obchodech s aplikacemi) se záměrně snaží vypadat jako jiné populární aplikace. Vyhledejte aplikaci Google a uvidíte spoustu kopií. Pokud omylem klepnete Nainstalujte u jednoho z těchto lookalikes můžete stahování zastavit okamžitě klepnutím na X vedle indikátoru průběhu.

Amazon AppStore má podobnou možnost, ale ukazatel průběhu a X jsou mnohem menší, takže zrušení stahování může trvat několik pokusů.

Zastavte stahování z aplikace

Když začnete stahovat něco z aplikace, například z mobilního prohlížeče nebo aplikace pro zasílání zpráv, neexistuje žádný přímý způsob, jak pozastavit nebo zastavit stahování. Můžete v mžiku vypnout Wi-Fi, přepnout telefon do režimu v letadle nebo vypnout telefon. Můžete si také stáhnout správce souborů jiného výrobce, který má lepší možnosti zastavení stahování.

Zabraňte stahování z aplikací

Pokud se často ocitnete (nebo někdo, kdo používá váš telefon) neúmyslně stahování aplikací do svého Androidu, je vhodné omezit stahování z některých nebo všech vašich aplikací. Někdo může například přistupovat k náhodnému obchodu s aplikacemi v mobilním prohlížeči, jako je Chrome, což může ohrozit vaše zabezpečení.

 1. Spusťte Nastavení aplikace.

 2. Jít do: Aplikace a oznámení > Pokročilý > Speciální přístup k aplikaci > Nainstalujte si neznámé aplikace.

 3. Ve výchozím nastavení je tato možnost vypnutá pro všechny aplikace. Naskenujte seznam svých aplikací, abyste se ujistili, že je na něm napsáno Nepovoleno pod každým.

  Android Nainstalujte neznámé aplikace, přičemž každá z nich bude označena jako Nepovoleno

 4. Chcete -li zabránit stahování souborů, přejděte na Nastavení > Aplikace a oznámenía klepněte na název aplikace v seznamu.

 5. Poté klepněte na Oprávnění a přepínat Úložný prostor vypnout.

Odstraňte aplikace a soubory

Pokud omylem stáhnete aplikaci nebo soubor, který nechcete, můžete jej smazat.

Odstranit stažené aplikace

Jít do Nastavení > Aplikace a oznámenía vyhledejte aplikaci v seznamu. Klepněte na název aplikace a poté klepněte na Odinstalovat.

V aplikaci se zvýrazněným Odinstalovat

Odstranit stažené soubory

Pokud byl stahovaný soubor spíše než aplikací, můžete jej odstranit:

 1. Jít do Nastavení > Úložný prostor > Uvolněte místo.

 2. Klepněte na Stažené soubory a zobrazí se seznam všech souborů, které jsou vybrány. Zrušte zaškrtnutí všech souborů, které chcete zachovat.

 3. Poté klepněte na Uvolněte se [X] MB. (Váš telefon zobrazí, kolik úložného prostoru můžete získat zpět.)

  Android Odstranit seznam položek pro uvolnění místa

 4. Klepněte na Uvolněte místo ve vyskakovacím okně.

Poslední možnost: Resetujte zařízení

Někdy stahování ovlivňuje výkon vašeho smartphonu, například zpomalením nebo dokonce deaktivací funkcí. V takovém případě je nejlepším řešením obnovit tovární nastavení telefonu.