Skip to content

Jak získat náhradu Google Play

8 de Červenec de 2021
refundgoogleplay fbfdca42b2864d7f8df7626423317bfa

Co je třeba vědět

 • Do dvou hodin od nákupu: Na svém zařízení najděte aplikaci v Obchodu Google Play a klepněte na Vrácení peněz.
 • Do 48 hodin: Přejděte na Google Play Refund a postupujte podle pokynů. Nebo přejděte do svého účtu Google Play a vyberte Požádat o vrácení peněz.
 • U služby YouTube Music můžete předplatné kdykoli zrušit. Pokud vaše předplatné nemá technické problémy, nemáte nárok na vrácení peněz.

Když si zakoupíte hru, aplikaci, předplatné nebo jiný obsah z Obchodu Google Play, můžete obdržet vrácení peněz, pokud jste ji zakoupili omylem nebo jste si to rozmysleli. Existují omezení a zásady se liší podle toho, co jste zakoupili. Funguje to takto.

Pokud jste provedli nákup během posledních dvou hodin

Pokud jste nákup provedli během posledních dvou hodin, je snadné a rychlé požádat o vrácení peněz přímo prostřednictvím aplikace Google Play ve vašem mobilním zařízení. Jednoduše vyhledejte aplikaci v Obchodu Play a klepněte na Vrácení peněza potom klepněte na Ano potvrdit.

Jak požádat o vrácení peněz z Google Play

Pokud jste mimo dvouhodinové okno a chcete požádat o vrácení peněz, nejprve zkontrolujte, zda váš nákup splňuje kritéria pro vrácení peněz na Google Play (viz níže). U většiny produktů Google Play je třeba požádat o vrácení peněz do 48 hodin od nákupu.

 1. Ve webovém prohlížeči přejděte na stránku Žádost o vrácení peněz na Google Play, přečtěte si informace o vrácení peněz a vyberte Pokračovat.

  Stránka Žádost o vrácení peněz na Google Play se zvýrazněným Pokračovat

 2. Potvrďte účet použitý k nákupu a poté vyberte Pokračovat.

  Stránka vrácení peněz na Google Play se zvýrazněným Pokračovat

 3. Google Play zobrazuje seznam posledních nákupů. Vyberte nákup, který chcete vrátit, a postupujte podle pokynů. Google říká, že rozhodnutí o vrácení peněz pravděpodobně obdržíte do 15 minut až čtyř dnů.

Další způsob, jak požádat o vrácení peněz na Google Play

Pokud automatický systém žádosti o vrácení platby váš nákup nezobrazí, požádejte o vrácení peněz na stránce historie účtu.

 1. Pomocí webového prohlížeče v počítači nebo mobilního prohlížeče v mobilním zařízení přejděte na Stránka účtu Google Play a vyberte Historie objednávek.

  Stránka účtu Google Play se zvýrazněnou Historií objednávek

 2. Vyhledejte nákup, který chcete vrátit, a poté vyberte Požádat o vrácení peněz (je-li k dispozici) nebo Nahlásit problém.

  Historie objednávek na Google Play se zvýrazněným Nahlásit problém

 3. Klepněte na Vyberte možnost.

  Nabídka Google Play nahlásí problém se zvýrazněnou volbou Vybrat

 4. Vyberte důvod, proč chcete požádat o vrácení peněz. Pokud neexistuje dokonalá shoda, vyberte nejbližší.

  Výběr důvodů, proč požádat o vrácení peněz na Google Play.

 5. Do uvedeného pole popište svůj problém nebo vysvětlete svůj požadavek a poté vyberte Předložit.

  Žádost o vrácení peněz na Google Play se zvýrazněnou položkou Odeslat

 6. E-mail s rozhodnutím o vrácení peněz dostanete již 15 minut po odeslání žádosti, může to však trvat až čtyři dny.

Případy podvodu nebo neoprávněného nákupu

Pokud máte ve svém účtu poplatek, který jste neuskutečnili, a nikdo, koho znáte, k provedení nákupu nepoužil váš telefon, Google vás požádá, abyste postupovali podle konkrétní sady pokynů. Neoprávněné nákupy můžete nahlásit do 120 dnů od původního nákupu.

Zásady vracení peněz Google Play

Zásady vracení peněz se liší v závislosti na zakoupeném produktu Google Play.

Aplikace, nákupy v aplikacích a hry

Pokud jste si koupili hru, aplikaci nebo provedli nákup v aplikaci a změnili jste názor, možná budete moci získat vrácení peněz z Google Play, pokud to bude do 48 hodin od nákupu.

Filmy a televize Google Play

Pokud jste zakoupili film nebo televizní pořad a nesledovali jste jeho obsah, můžete do sedmi dnů od nákupu požádat o vrácení peněz. Pokud došlo k problému s přehráváním obsahu a není to vaše chyba, máte 65 dní na to, abyste požádali o vrácení peněz.

Knihy Google Play

U výpůjček elektronických knih jsou všechny prodeje konečné a nemůžete žádat o vrácení peněz. U nákupů elektronických knih můžete požádat o vrácení peněz do sedmi dnů. Pokud došlo k závadě nebo jinému technickému problému, máte 65 dní na to, abyste požádali o vrácení peněz. U audioknih jsou všechny prodeje konečné, pokud audiokniha nefunguje.

Předplatné YouTube Music

Předplatné Hudby YouTube (dříve Hudba Google Play) můžete kdykoli zrušit. Za dobu, kterou jste předplatné využili, však nemáte nárok na vrácení peněz. Pokud se při předplatném vyskytly technické problémy nebo jiné závady, můžete požádat o vrácení peněz a vysvětlit svou situaci. Podrobnosti o vrácení peněz za další produkty Google Play najdete v oficiálních informacích společnosti Google o vrácení peněz.

Kdy kontaktovat vývojáře

Pokud váš nákup nesplňuje kritéria vrácení peněz na Google Play, kontaktujte přímo vývojáře. Vývojáři nejsou povinni vydávat vrácení peněz, takže tato metoda není zaručena. Nejlepším řešením je upřímně vyjádřit svůj případ, být zdvořilí a doufat v nejlepší.