Skip to content

Jak získat účet SIP

13 de Srpen de 2021
SIP Guy drinking and communicating Hero Images Getty 56a9d2303df78cf772aad03b

SIP je protokol, který vám poskytuje jedinečnou identifikaci (číslo SIP nebo adresu) na internetu, kterou můžete použít jako telefonní číslo nebo e -mailovou adresu k bezplatnému uskutečňování a přijímání hlasových hovorů. Použijte jej k oslovení jakéhokoli SIP, pevné linky nebo mobilního uživatele po celém světě. Zde je návod, jak se můžete zaregistrovat k účtu SIP.

Vyberte si službu SIP

První věcí, kterou musíte udělat, je vybrat si službu SIP. Je jich tam dost. Jako začátečník si můžete vybrat bezplatný účet SIP, nebo pokud požadujete další funkce a služby, rozhodnout se pro prémiový účet SIP. Zde je seznam bezplatných poskytovatelů SIP.

Přejděte na stránku jejich registrace

Jakmile najdete službu, přejděte v prohlížeči na web a hledejte odkaz, který vás přenese na stránku registrace. Obvykle se nachází poblíž možnosti přihlášení. Jakmile jste na stránce, zobrazí se vám registrační formulář, který budete muset vyplnit.

Rozhodněte se pro uživatelské jméno

Stejně jako pro e -mailovou adresu byste měli přiřadit své uživatelské jméno veřejnému obrazu, který chcete udržovat prostřednictvím aktivit SIP. Uživatelské jméno musí být jedinečné a může se stát, že vámi zvolené jméno již bude použito. Uživatelské jméno, které si vyberete, pak bude součástí adresy SIP, která se podobá e -mailové adrese se symbolem @; například [email protected].

Zvolte heslo

Je důležité zvolit silné heslo. Dodržujte základy vytváření hesla, ale nezapomeňte si je zapsat nebo si je zapamatovat pomocí správce hesel.

Zbytek jako obvykle

U některých serverů SIP mohou být vyžadovány další informace, jako je časové pásmo, záznam captcha nebo e -mailová adresa. Platný e -mail je nezbytný, protože na něj budou zaslány vaše plné pověření SIP. Většina služeb také vyžaduje, aby byl e -mail „skutečným“ účtem.

Zkontroluj si email

Ve většině případů vám budou přihlašovací údaje potřebné ke konfiguraci telefonu SIP zaslány e -mailem. Ten email je důležitý. Zajistěte, aby nebyl uložen do složky Nevyžádaná pošta. Informace, které budete muset uložit, zahrnují následující:

  • SIP adresanapříklad [email protected]
  • Heslo
  • Uživatelské jménonapříklad já sám
  • Doména/sféra, například thatsipservice.info
  • Odchozí proxynapříklad proxy.proksi.com
  • Kořen XCAP, například https://xcap.proksi.com/xcap-root

E -mail může také obsahovat některé užitečné informace o tom, jak získat přístup k účtu a změnit nastavení, jak konfigurovat software SIP nebo hardwarový telefon a další technické informace. Jakmile máte nový účet SIP, můžete jej nakonfigurovat pomocí aplikace SIP pro softphone a začít si užívat bezplatnou komunikaci VoIP.