Skip to content

Jak zjistit, čí telefonní číslo vám volá

13 de Červenec de 2021
how to know whose phone number it is 4058576 3a49963affc7467b904e658733a98fb9

Jsme zvyklí hledat telefonní čísla pomocí jmen a adres, ale někdy je tak důležité vědět, kdo je vlastníkem konkrétního telefonního čísla. Setkáváte se s čísly tak často a chcete vědět, kdo jsou jejich vlastníci: číslo soukromého volajícího, který uskutečnil zmeškaný hovor, nebo číslo, které jste někde zaznamenali, ale zapomněli, o koho jde. Hledání vlastníka telefonního čísla se nazývá zpětné vyhledávání telefonu. Vzhledem k tomu, že každé číslo musí být přiřazeno osobě nebo společnosti, měli byste technicky být schopni toto číslo vysledovat, ale ne vždy získáte uspokojivé výsledky. Ve skutečnosti neexistuje jistý a spolehlivý systém pro vyhledání čísla. To nefunguje jako telefonní seznam, kde je vše systematické, schválené a úplné. Většina lidí chce, aby jejich čísla byla soukromá, a je na poskytovateli telefonních služeb, aby zajistili, že to tak zůstane. Od telekomunikačních společností tedy nebudete dostávat uspokojivé služby, jako je to, pokud to není jen pro čísla pevné linky. Ale spousta lidí reverzní telefonní vyhledávání mobilních a VoIP čísel, což je ještě obtížnější. Některé služby vám umožňují platit za vyhledání čísel mobilních telefonů, ale s vývojem komunikačního průmyslu jsou bezplatné služby stále běžnější a poměrně efektivní.

Jak funguje vyhledávání zpětného telefonu

Pokud jde o čísla pevné linky, získáte je od poskytovatelů telefonních služeb, kteří jsou přítomni v jejich adresáři. Čísla mobilních telefonů však obvykle patří různým a často konkurenčním mobilním operátorům. Reverzní vyhledávače telefonů musí fungovat jako sběrače a prohledávače, aby mohly napájet své databáze. Ve skutečnosti je za každou aplikací nebo webem pro zpětné vyhledávání modul, který zachycuje jakékoli telefonní číslo, které má na dosah, spolu s jakýmikoli doprovodnými informacemi o jeho vlastníkovi – jménem, ​​adresou, zemí a dokonce i obrázky. Některé aplikace dokonce extrahují informace ze seznamů kontaktů svých uživatelů a krmí z nich své databáze. Rovněž zkoumají komunikační sítě a odkazy svých uživatelů a inteligentně získávají smysluplné informace, aby doložili údaje kolem telefonních čísel. Pokud tedy hledáte spolehlivou aplikaci nebo službu pro reverzní vyhledávání telefonů, podívejte se na aplikaci s největší databází čísel. Není tedy nutné, aby každé telefonní číslo tam mělo záznam v jedné z databází reverzního vyhledávání telefonů, a ty, které záznam mají, nemusí nutně mít smysluplné údaje o svých majitelích. Ve skutečnosti většina telefonních čísel (zejména mobilních) v těchto databázích není. Proto ne vždy dosáhnete uspokojivých výsledků. To se ale brzy změní, s rušivou povahou prohledávačů pracujících za aplikacemi zpětného vyhledávání a s rychlostí, jakou se trhy třetích zemí upgradují. Výsledky určitě získáte, ale ne vždy to, co chcete. Například aplikace snadno odvodí, ze které země je číslo, a který operátor jej spouští. Můžete například vidět výsledek něčeho jako „Manhattan, Sprint“. Beze jména. I když pro některé to může být užitečné, není to to, co lidé chtějí od zpětného vyhledávání telefonu. Dalším problémem, se kterým se můžete při zpětném vyhledávání telefonu setkat, jsou zastaralé informace. Vyhledávací služba mohla shromáždit informace o předchozím vlastníkovi čísla v adresáři. Při hledání vám chybí nový vlastník a získáte starého. Na druhou stranu musíme poznamenat, že některé aplikace poskytují obrovské množství přístupů. A to natolik, že mnoho z nich nabízí placené služby pro zpětné vyhledávání telefonů a vrácení peněz, pokud výsledky neodpovídají očekávání. Například TrueCaller se chlubí tím, že má ve své databázi více než dvě miliardy čísel, a co je zajímavější, je zdarma. Můžete však být požádáni, abyste místo peněz něco hodili. Můžete být například požádáni o přihlášení pomocí účtu Facebook nebo Google, abyste mohli využívat bezplatnou službu.

Cena zpětného vyhledávání telefonního čísla

Screenshot z webu StumptheMonkey.com, který ukazuje jejich poplatek za zpětné vyhledávání telefonů.

Zpětné vyhledávání telefonů je bezplatné i placené. Normálně je to pro telefonní čísla pevné linky zdarma, ale pokud chcete vyhledat vlastníka mobilního čísla, musíte zaplatit. Řekl bych, že jste museli zaplatit, protože se objevilo tolik aplikací, které nabízejí tuto službu zdarma. Existuje zajímavé množství webů a aplikací pro Android a iOS, které mají poměrně velké databáze čísel mobilních a pevných linek a nabízejí bezplatné zpětné vyhledávání telefonů bez jakéhokoli omezení. Neměli byste považovat náklady na reverzní vyhledávání telefonů pouze z hlediska peněz. Musíte si uvědomit, že platíte také se svým soukromím. Instalací a používáním aplikace pro zpětné vyhledávání telefonů ve smartphonu dáváte této službě veškerá práva k používání vašeho čísla a jakýchkoli informací, které o vás mohou shromáždit, spolu s ním, aby poskytly svou databázi, aby vás při vyhledávání mohli najít ostatní lidé. pro vaše číslo. Aplikace také provádí těžbu ve vašem seznamu kontaktů a shromažďuje mnoho informací o vašich kontaktech, aby mohla krmit jejich databázi. Pro nás je rovnice jasná; Pokud chcete využít bezplatné aplikace pro reverzní vyhledávání telefonních čísel, musíte být připraveni zapomenout na soukromí svého telefonního čísla a čísel v seznamu kontaktů. Jak bylo uvedeno výše, některé bezplatné služby vyžadují, abyste se přihlásili ke svému účtu Facebook nebo Google, než budete moci službu používat zdarma. Většina lidí je již v těchto službách přihlášena pomocí svých prohlížečů, takže k tomu nejsou vyzváni. Hádejte, proč vás chtějí obsluhovat ve vašem osobním účtu sociální sítě? Mohou tedy z vašeho účtu vytěžit maximum informací plných odkazů na jiné lidi a plných biologických údajů o těchto lidech. Takto vytvářejí svou databázi. Při testování aplikace pro zpětné vyhledávání čísel jedno z testovaných mobilních čísel přineslo nesprávně napsané jméno a obrázek, který byl zjevně pořízen bez znalosti. Vyvodili jsme, že aplikace prolezla a vykopala toto jméno a obrázek ze seznamu kontaktů jednoho ze známých, kteří toto číslo uložili do svého smartphonu s nesprávně napsaným jménem majitele mobilního čísla a obrázkem, který pořídili. Děsivou věcí nyní je, že i když se pokusíte držet dál od těchto osob zabývajících se ochranou soukromí, je pravděpodobné, že vaše data jsou již v jejich databázi. Co s tím můžete dělat? Ne moc, kromě toho můžete požádat, aby odstranili vaše telefonní číslo a následně všechna data, která k němu patří, ze seznamu. Víme, že to TrueCaller nabízí. Ale každá aplikace je jiná.

Služby zpětného vyhledávání telefonu pro pevné linky

Zde přejděte na některé z webů, kde můžete vyhledat číslo, aniž byste museli do smartphonu instalovat aplikaci. Upozorňujeme, že tyto stránky jsou severoamerické, což znamená, že vaše šance na získání čísel náležejících do jiných částí světa nebo dokonce kontinentu jsou poměrně malé.

Bílé stránky

Screenshot webové stránky WhitePages s reverzním zobrazením výsledku vyhledávání telefonního čísla.

Whitepages.com je pravděpodobně nejčastější v Severní Americe. Nabízí velmi jednoduché, ale pěkné rozhraní se čtyřmi zajímavými možnostmi. Nejprve můžete hledat lidi, například podle jména. Zpětné vyhledávání telefonů je na druhé kartě. Před zadáním čísla tam nezapomeňte kliknout. Třetí možností je reverzní vyhledávání adres – zadáváte něčí adresu s nejvyšší možnou přesností. Možná nebudete moci vyhledávat mobilní čísla. Nakonec čtvrtá možnost umožňuje vyhledávat veřejná čísla. Tato služba má prémiovou nabídku i aplikaci, ale není přímo spojena s reverzním vyhledáváním telefonu. Whitepages.com má více než 200 milionů záznamů a je omezena na Spojené státy. Aplikaci pro Android můžete také použít jako aplikaci ID volajícího.

AnyWho

Screenshot z webové stránky AnyWho zpětného vyhledávání telefonních čísel.

Spolu se službou bílých stránek jako online elektronickým telefonním seznamem nabízí AnyWho zpětné vyhledávání. Ale zde nejsou čísla mobilních telefonů k dispozici. Čísla získáte pouze v USA. Takže jste do značné míry omezený. Plus je pouze algoritmus, který vám umožní prohledávat adresář v opačném pořadí.

Reverse Telefon vyhledávání mobilních čísel

Získání informací o číslech mobilních telefonů je náročnější, ale jak bylo uvedeno výše, existuje mnoho řešení. Existuje TrueCaller, který má adresář s přibližně 2 miliardami čísel se sídlem hlavně v Indii a Asii. Existuje také mnoho podobných aplikací, které si můžete nainstalovat do svého smartphonu pro vyhledávání. Dalšími kandidáty jsou Hiya (dříve známá jako aplikace WhitePages), Mr. Number, Call Control a should I answer, abychom jmenovali jen několik.