Skip to content

Jak zjistit, zda je číslo mobilní telefon nebo pevná linka

13 de Srpen de 2021
landline or mobile phone number 4158058 f62b5bbf741443babab616bbe58673dc

Zajímalo vás někdy, jestli vás číslo, které se chystáte vytočit, spojí s mobilním telefonem nebo pevnou linkou? Některé země přiřazují mobilním telefonům jedinečné předpony, ale v Severní Americe může předpona označovat číslo mobilního telefonu nebo pevnou linku. Když vezmete v úvahu skutečnost, že můžeme přenášet telefonní čísla na nové telefonní služby, je téměř nemožné zjistit, zda je číslo pevné nebo mobilní. Existuje však několik způsobů, jak na to přijít.

Validátor telefonního čísla

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak zjistit, zda je telefonní číslo z mobilního telefonu nebo pevné linky, je použít ověřovač telefonního čísla. Tyto nástroje se běžně používají ke kontrole, zda je telefonní číslo platné. Někteří ověřovatelé telefonních čísel navíc na číslo odešlou živý ping, aby se zajistilo, že je dané číslo v provozu. Validátor telefonního čísla kromě potvrzení, že číslo je skutečné, poskytuje také další podrobnosti, včetně toho, zda je číslo určeno pro bezdrátovou (mobilní) nebo pevnou linku. Ověřovač telefonních čísel provádí tento úkol dotazem na databázi LRN (Location Routing Number). Každá telefonní společnost využívá databázi LRN, která telefonní společnosti říká, jak směrovat hovor a které přepínače použít k odeslání hovoru na správné místo určení. Databáze LRN také obsahuje informace, které rozlišují typ linky (mobilní nebo pevná linka) a který LEC (Local Exchange Carrier) vlastní číslo. Ověřovatelé telefonních čísel obvykle nabízejí své služby za poplatek a prodávají vyhledávání ve velkých dávkách těm, kteří potřebují ověřit velké množství telefonních čísel. Naštěstí mnoho z těchto služeb nabízí omezenou verzi svých validátorů, které vám umožňují bezplatně zkontrolovat jedno číslo najednou. Mezi nejznámější bezplatné validátory telefonů patří TextMagic, Phone Validator a Validito:

Zpětné vyhledávání telefonních čísel

Pokud raději nepoužíváte ověřovač telefonních čísel, zkuste použít bezplatnou službu zpětného vyhledávání. Jakmile byla speciální služba poskytována pouze telefonními společnostmi, je nyní k dispozici zpětné vyhledávání na mnoha webových stránkách. Zde se telefonní číslo používá k vyhledání informací, jako je jméno a adresa vlastníka telefonního čísla. Většina webových stránek s reverzním vyhledáváním obsahuje informace o typu čísla (buňka nebo pevná linka) jako součást bezplatného balíčku informací a poté zpoplatnění odhalí další data. Jelikož se snažíte zjistit, zda jde o číslo pro mobilní telefon nebo staromódní pevnou linku, stačí bezplatná služba jako Whitepages nebo Spokeo. Google také využívá svou standardní vyhledávací službu k vrácení základních informací o zadaném telefonním čísle. Může to být hit nebo miss, ale obvykle to poskytne informace, aniž byste museli proklikávat výsledky vyhledávání.

Použijte aplikaci ID volajícího

Posledním návrhem je použít aplikaci ID volajícího na vašem smartphonu. Většina aplikací pro identifikaci volajících pro telefony iPhone nebo Android bude obsahovat typ telefonního čísla jako součást informací zobrazených pro jakýkoli příchozí hovor. Některé aplikace pro identifikaci volajících vám navíc umožňují zadat telefonní číslo ručně, takže se nemusíte omezovat pouze na vyhledávání čísel, která vám volala. Mezi naše oblíbené aplikace ID volajících pro chytré telefony patří TrueCaller a CIA APP.