Skip to content

Jak zkontrolovat aktualizace v telefonu Android

13 de Červenec de 2021
1188750ManholdingHuaweiP8 a34a3b60754f4cbdb60a76b3bee6e890

Co je třeba vědět

 • Na většině telefonů Android: Nastavení > Systém > O telefonu > Systémové aktualizace > Zkontrolovat aktualizace a klepnutím spusťte.
 • Aktualizace trvá několik minut a restartuje telefon.

Tento článek popisuje, jak zkontrolovat aktualizace telefonu Android v nejnovějších verzích systému Android; pokyny se mohou u jednotlivých výrobců mírně lišit.

Jak zkontrolovat aktualizace systému Android

Následující kroky vám také řeknou, ve které verzi Androidu váš smartphone běží.

 1. Otevři Nastavení aplikace. Zařízení Samsung mohou zobrazit oznámení o aktualizaci softwaru. Pokud ne, klepněte na Nastavení > Aktualizace softwaru zjistit, zda jsou k dispozici aktualizace.

 2. Klepněte na Systém. Na některých telefonech klepněte na O telefonu, potom přejděte na krok 4. Na některých telefonech Samsung klepněte na Systémové aktualizace, pak přejděte na krok 5.

 3. Klepněte na O telefonu.

  U některých telefonů Android klepněte na Pokročilý, poté vyberte Aktualizace systému.

 4. Klepněte na Systémové aktualizace. Telefon může zobrazovat různá fráze, například v tomto příkladu LineageOS.

  Aktualizace LineageOS

 5. Na obrazovce se zobrazí, zda je systém aktuální a kdy byla naposledy zkontrolována aktualizační server. Vybrat Zkontrolovat aktualizace zkontrolovat znovu.

 6. Pokud je k dispozici aktualizace, klepnutím spusťte instalaci. Během aktualizace firmwaru nechte telefon v nabíječce, takže je menší šance, že se při upgradu vybije baterie a telefon se může poškodit.

 7. Aktualizace trvá několik minut a restartuje telefon.

Jak fungují aktualizace systému Android

Google pravidelně zasílá aktualizace firmwaru na telefonu Android zasíláním aktualizovaných informací prostřednictvím mobilního nebo Wi-Fi připojení. Když je telefon zapnutý, na obrazovce se zobrazí oznámení o dostupné aktualizaci. Tyto aktualizace vydávají výrobci a nositelé zařízení ve vlnách, takže aktualizace nejsou k dispozici všem najednou. Je to proto, že aktualizace firmwaru musí být konkrétně kompatibilní s hardwarem v telefonu, na rozdíl od aplikací, které fungují s širokou škálou zařízení. Aktualizace firmwaru vyžadují povolení, čas a restart zařízení. Protože Android je fragmentovaný operační systém – různí výrobci zařízení a mobilní operátoři jej konfigurují samostatně – aktualizace se vydávají v různých časech pro různé zákazníky. Prvními příjemci jakéhokoli nového upgradu jsou uživatelé Google Pixel, protože aktualizace jsou odesílány přímo společností Google, aniž by byly kontrolovány nebo upravovány operátorem. Uživatelé, kteří rootovali své telefony (tj. Upravili zařízení na základní úrovni operačního systému), nemusí mít nárok na aktualizace přes bezdrátový operátor a musí aktualizovat telefon na nejnovější verzi systému Android, která je optimalizována pro jejich zařízení . Upgrade firmwaru nesouvisí s upgrady aplikací prosazovanými prostřednictvím obchodu Google Play. Aktualizace aplikací nevyžadují prověření výrobci zařízení nebo mobilními operátory.