Skip to content

Jak změnit heslo na Chromebooku

12 de Červenec de 2021
GettyImages 116781261 079cd0e139fa48729f9868f1062d54db

Co je třeba vědět

 • Na Chromebooku vyberte svůj profilový obrázek > Spravujte svůj účet Google > Bezpečnostní > Přihlašování do Googlu > Heslo.
 • Zadejte své aktuální heslo, poté zadejte a potvrďte nové heslo.
 • Vaše hesla pro Chromebook a Google jsou stejná. Změňte heslo z libovolného zařízení přihlášeného k účtu Google.

Tento článek vysvětluje, jak změnit heslo Chromebooku, což znamená změnit heslo Google, protože heslo Chromebooku a heslo Google jsou stejné. Heslo můžete změnit z Chromebooku nebo z libovolného zařízení, které je přihlášeno k vašemu účtu Google.

Jak změnit heslo Chromebooku

Vaše heslo do Chromebooku a vaše heslo Google jsou stejné. Tato hesla měníte stejným způsobem, protože pro všechny své služby a zařízení připojená k Googlu používáte jediné heslo. Protože vaše heslo k Chromebooku je vaše heslo Google, můžete jej změnit na jakémkoli zařízení a v jakémkoli webovém prohlížeči, pokud jste přihlášeni k Google. Zde je postup, jak změnit heslo Chromebooku pomocí Chromebooku:

 1. Otevřete Chrome. Pokud nastavíte Chrome, aby při spuštění otevřel vlastní web, přejděte ručně na Google.com.

 2. Vyberte svůj profilový obrázek v pravém horním rohu.

  Výběr vaší profilové fotografie v Google Chrome

 3. Vybrat Spravujte svůj účet Google.

  Spravujte svůj účet Google

 4. Přejděte do levého podokna a vyberte Bezpečnostní.

  Stránka Zabezpečení Chrome

 5. Přejděte dolů na ikonu Přihlašování do Googlu sekce.

  Přihlašování do Googlu

 6. Vybrat Heslo.

  Nastavení zabezpečení v Google Chrome pro Chromebook.

 7. Zadejte své aktuální heslo a poté vyberte další.

  Zadáním hesla ověříte účet v Google Chrome pro Chromebook.

 8. Pokud se zobrazí výzva, zadejte svůj dvoufaktorový ověřovací kód.

 9. Zadejte nové heslo, potvrďte nové heslo a poté vyberte Změnit heslo.

  Změna hesla v Google Chrome pro Chromebook.

Tento proces změní heslo vašeho účtu Google, nejen heslo Chromebooku. Při příštím použití jakékoli jiné služby nebo zařízení Google, jako je YouTube nebo telefon Android, se musíte přihlásit pomocí nového hesla.

Změňte heslo Chromebooku bez Chromebooku

Vaše heslo k Chromebooku a heslo Google jsou stejné. Změna hesla Google pomocí jiného zařízení než Chromebooku tedy změní heslo Chromebooku, což může mít některé nezamýšlené důsledky. Když pomocí Chromebooku změníte heslo, Chromebook se automaticky synchronizuje s vaším účtem Google. Nové heslo se aktivuje okamžitě. Když tedy Chromebook vypnete a znovu spustíte, nové heslo bude fungovat.

Potenciální problémy

Předpokládejme však, že je váš Chromebook vypnutý a heslo účtu Google změníte na jiném zařízení. V takovém případě možná budete muset zadat staré heslo pro přihlášení do Chromebooku. Po přihlášení se Chromebook synchronizuje s vaším účtem Google a nové heslo se stane aktivním. Pokud jste si změnili heslo, protože jste zapomněli staré heslo, nemůžete se přihlásit. Pokud si staré heslo nepamatujete ani nenajdete, jediným způsobem, jak Chromebook nadále používat, může být jeho automatické vymytí a vrácení původního hesla tovární nastavení. Abyste v budoucnu zabránili ztrátě dat z tohoto typu události, nahrajte důležitá data na Disk Google.

Zapněte dvoufaktorové ověřování a uložte záložní kódy

Dvoufaktorové ověřování je bezpečnostní funkce, která brání komukoli v přihlášení do vašeho Chromebooku nebo účtu Google bez vašeho svolení. Jednou z možností, jak zůstat v bezpečí, je pravidelná změna hesla. Povolení dvoufaktorového ověřování pevně uzamkne váš účet.

Dvoufázové ověření pro lepší zabezpečení

Dvoufaktorové ověřování Google se nazývá dvoufázové ověření. Po zapnutí zadáte své telefonní číslo. Google vám pošle textovou zprávu s kódem pokaždé, když se přihlásíte k účtu Google na novém zařízení. Pokud se někdo pokusí přihlásit bez kódu, nebude mu udělen přístup k vašemu účtu. Kromě typu textové zprávy dvoufázového ověření vám Google také umožňuje nastavit v telefonu výzvu k ověření nových pokusů o přihlášení. Pokud chcete, můžete také použít aplikaci ověřování Google. Pokud máte povoleno dvoufaktorové ověřování, zapište si záložní kódy před provedením jakýchkoli změn v účtu Google.

 1. Otevřete Chrome.

  Google Chrome v Chromebooku.

 2. Vyberte svůj profilový obrázek v pravém horním rohu.

  Výběr vaší profilové fotografie v Google Chrome

 3. Vybrat Spravujte svůj účet Google.

  Spravujte svůj účet Google

 4. Vybrat Bezpečnostní.

  Stránka Zabezpečení Chrome

 5. Přejděte dolů na ikonu Přihlašování do Googlu sekce.

  Přihlašování do Googlu

 6. Vybrat Dvoufázové ověření.

  Výběr dvoufázového ověření v Google Chrome pro Chromebook

 7. Přejděte dolů a vyberte Začít.

  Začněte s dvoufázovým ověřením

 8. Zadejte své heslo a poté vyberte další.

  Ověření hesla v Google Chrome pro Chromebook

 9. Vyberte zařízení, na které chcete dostávat bezpečnostní výzvy od Googlu. Nebo vyberte jinou možnost a nastavte a Bezpečnostní klíč nebo si SMS nebo hlasový hovor.

  Výběr zařízení pro dvoufázové ověření v Google Chrome pro Chromebook.

 10. Vybrat Ano ze zařízení, které jste vybrali.

 11. Přidejte možnost zálohování buď zadáním čísla mobilního telefonu, nebo výběrem Použijte jinou možnost zálohování použít záložní kód.

 12. Pokud jste se rozhodli nechat si zaslat výzvu na mobilní telefon, zadejte kód a vyberte další.

  Zadání ověřovacího kódu v Google Chrome pro Chromebook

 13. Vybrat Zapnout k dokončení procesu.

  Zapíná se dvoufázové ověření

Pokud povolíte záložní kódy, je zásadní zapsat nebo vytisknout kódy. Jedná se o kódy, které můžete použít k obejití systému textových zpráv, pokud ztratíte přístup k telefonu, takže je důležité tyto kódy uchovávat na bezpečném místě. Každý kód můžete použít pouze jednou. Záložní kódy jsou obzvláště důležité, pokud používáte jako poskytovatele mobilních sítí Project Fi. Telefony Project Fi nebudou fungovat, dokud se nepřihlásíte pomocí svého účtu Google. Pokud se váš starý telefon ztratí nebo rozbije, nemůžete se přihlásit a nastavit náhradní telefon a nemáte záložní kódy, které vám pomohou obejít proces dvoufaktorového ověření.