Skip to content

Jak změnit ikony aplikací v systému Android

8 de Červenec de 2021
how to use battery saver mode on android 5176451 ffe1c70b57bb481e893afde3622c7654

Co je třeba vědět

 • Můžeš použít Tvůrce zkratek přizpůsobit ikony a názvy aplikací na jakémkoli zařízení.
 • Jít do Nastavení> Motivy stáhnout a použít sady ikon na zařízeních Samsung.
 • Můžete si stáhnout a nainstalovat vlastní ikony prostřednictvím Google Play Store na jakémkoli zařízení Android. Možná budete muset nainstalovat spouštěč, abyste změnili ikony aplikací.

Tento článek popisuje, jak změnit ikony aplikací na smartphonu s Androidem, včetně použití vlastních ikon v telefonu nebo tabletu Samsung.

Jak získat vlastní ikony aplikací v systému Android

Jednou z nejlepších funkcí systému Android je možnost přizpůsobit téměř vše, co chcete, od klávesových zkratek pro tapety a zámky až po vzhled a vzhled ikon. A co víc, existuje mnoho způsobů, jak použít vlastní ikony. Můžete si dokonce vytvořit vlastní! Než budete moci změnit ikony aplikací, budete si muset stáhnout a nainstalovat vlastní sady ikon. Najdete je v Obchodu Google Play. Zde je návod, jak je nainstalovat:

 1. Na webu najdete sadu vlastních ikon, které se vám líbí Google Play obchod. Nejlepší způsob, jak je najít, je psát vlastní ikony ve vyhledávacím panelu (nahoře).

 2. Když najdete sadu ikon, která se vám líbí, klepněte na položku ve výsledcích hledání. Poté klepněte na zelenou Nainstalujte knoflík.

 3. Počkejte, až to skončí, a poté se vraťte na domovskou obrazovku nebo klepněte na Otevřeno.

Jak získat vlastní ikony aplikací na Samsungu pomocí Galaxy motivů

Stejně jako Galaxy Note 20 i smartphony a tablety Samsung používají verzi Androidu s novým designem nazvanou One UI. To znamená, že můžete také přizpůsobit domovskou obrazovku a rozhraní pomocí jedinečných tapet, widgetů a ikon aplikací. Než budete moci použít vlastní ikony aplikací, musíte si stáhnout balíčky motivů z aplikace Galaxy Themes.

Důležité:

Vlastní motivy byly k dispozici na webu Galaxy Store, ale zařízení Samsung nyní mají samostatnou aplikaci s názvem Galaxy Themes. Na starších zařízeních společnost Samsung přidala novou aplikaci do nedávné aktualizace softwaru. Na novějších zařízeních je předinstalován.

Poznámka

Pokud chcete, můžete si pomocí služby Google Play stáhnout také vlastní sady ikon na Samsung. Postup instalace ikon aplikací pomocí motivů Galaxy:

 1. Otevři Galaxy Themes aplikaci nebo přejděte na Nastavení> Motivy. Pokud ještě nejste přihlášeni, klepněte na tlačítko nabídky vlevo nahoře a klepnutím na tlačítko profilu. Pokud nemáte účet Samsung, budete si jej muset vytvořit.

 2. Klepněte na ikonu Ikony tlačítko dole (třetí zleva). Najděte si sadu ikon, která se vám líbí.

  Poznámka

  Některé sady ikon stojí peníze. Pokud nechcete nic utrácet, podívejte se na seznam balíčků Volný, uvolnit pod, ne cena.

  1625763502 71 Jak zmenit ikony aplikaci v systemu Android Motivy> Ikony na zařízení Samsung Galaxy“ class=“lazyload“ id=“mntl-sc-block-image_1-0-41″ >

 3. Klepnutím na sadu ikon otevřete stránku obchodu a poté vyberte ikonu Stažení tlačítko ve spodní části obrazovky. Může se zobrazit reklama a stahování by mělo začít po dokončení přehrávání.

 4. Počkejte, až to skončí.

 5. Chcete-li sadu ikon použít hned, klepněte na Aplikovat tlačítko, které nahradilo Stažení volba.

  Galerie ikon Galaxy, tlačítko Stáhnout a tlačítko Použít

Jak změníte ikony aplikací v systému Android?

I když jste nainstalovali vlastní sadu ikon aplikací, musíte ji nejprve použít, než se zobrazí jakékoli změny. Pouhá instalace sady ikon je nečiní aktivními ani viditelnými.

Poznámka

Některé sady ikon zobrazí výzvu okamžitě po instalaci a umožní vám je použít. Ne všichni to však dělají.

Změna ikon aplikace v aplikaci

Někdy můžete použít vlastní ikony pomocí nástroje, který je součástí balíčků ikon, které instalujete. Zde je postup:

 1. Otevřete aplikaci ikon pro balíček, který jste stáhli. Přijměte jakékoli žádosti o povolení.

 2. V závislosti na aplikaci se může nebo nemusí zobrazit Aplikovat knoflík. Některé sady ikon vyžadují, abyste pro jejich použití měli vlastní spouštěč.

  Změna ikon z aplikace v systému Android.

Jak změníte ikony aplikací na Samsungu?

Pokud jste dosud neaplikovali sady ikon dříve nainstalované ve vašem Samsungu, můžete je aktivovat nebo vyměnit následujícím způsobem.

 1. Otevřeno Galaxy Themes buď kliknutím na ikonu v liště aplikací nebo přechodem na Nastavení > Motivy.

 2. Klepněte na tlačítko nabídky vlevo nahoře a vyberte Moje věci.

  1625763502 920 Jak zmenit ikony aplikaci v systemu Android Menu> My Stuff“ class=“lazyload“ id=“mntl-sc-block-image_1-0-83″ >

 3. V horní části obrazovky klepněte na ikonu Ikony volba. Poté klepněte na sadu ikon, kterou chcete použít.

 4. V dolní části stránky vyberte ikonu Aplikovat volba. Varování se může nebo nemusí zobrazit, klepněte na Souhlasit nebo Aplikovat znovu pokračovat.

  1625763502 791 Jak zmenit ikony aplikaci v systemu Android Použít> Použít“ class=“lazyload“ id=“mntl-sc-block-image_1-0-91″ >

 5. A je to! Užijte si nové ikony.

  Varování

  Většina balíčků ikon stažených z Galaxy Themes ano pouze změnit vzhled oficiálních ikon Samsung nebo systémových aplikací. K změně vzhledu ikon jiných aplikací budete muset použít jinou metodu.

Můžete změnit ikony aplikací bez spouštěče?

Krátká odpověď je ano, můžete. U některých balíčků ikon je můžete použít přímo z nativní aplikace. Pokud to nefunguje, můžete vždy použít jinou aplikaci jako Tvůrce zkratek.

Jak změníte ikony a názvy aplikací v systému Android?

Pokud chcete více svobody při změně ikon aplikací, například přidání vlastního názvu, budete si muset nainstalovat jinou aplikaci s názvem Tvůrce zkratek.

Jak si instalujete zástupce zkratek?

Přejděte na stránku Obchod zástupců Google Play Store. Poté klepněte na zelenou Nainstalujte tlačítko a počkejte, až se stáhne a nainstaluje.

Jak změníte názvy aplikací pomocí nástroje Shortcut Maker?

Chcete-li změnit zobrazovaný název aplikace, vytvoříte zástupce, což znamená vytvoření ikony další aplikace s vlastními parametry. Zde je postup:

 1. Otevřete zástupce. Ze seznamu vyberte typ zástupce, který chcete vytvořit. Vyber Aplikace možnost pro ikonu aplikace. Dále ze seznamu nainstalovaných aplikací vyberte ikonu aplikace, kterou chcete upravit.

  Používání nástroje Shortcut Maker ke změně názvů aplikací v systému Android.

 2. Použijte Klepnutím upravte štítek tlačítko (zobrazí se také název aplikace) pro změnu názvu. Poté zadejte nový vlastní název nebo štítek a vyberte Hotovo.

 3. Upravte další požadované možnosti (můžete také vybrat ikonu vlastní aplikace). Až budete hotovi, klepněte na velkou modrou Vytvořit zástupce tlačítko vpravo dole.

  1625763502 202 Jak zmenit ikony aplikaci v systemu Android tlačítko Hotovo na štítku zástupce> Vytvořit zástupce“ class=“lazyload“ id=“mntl-sc-block-image_1-0-123″ >

Jak změníte ikony aplikací pomocí aplikace Shortcut Maker?

Chcete-li ikony aplikací použít jednotlivě nebo ikony z balíčku, který jste nainstalovali, můžete použít Shortcut Maker. Zde je postup:

 1. Otevřete zástupce. Ze seznamu vyberte typ zástupce, který chcete vytvořit. Pro ikonu aplikace by to bylo Aplikace volba. Dále ze seznamu nainstalovaných aplikací vyberte ikonu aplikace, kterou chcete upravit.

  Změna ikon aplikací pomocí nástroje Shortcut Maker pro Android.

 2. Chcete-li použít novou ikonu, použijte Klepnutím upravte ikonu tlačítko (zobrazí se také ikona aktuální aplikace).

 3. Na další obrazovce uvidíte seznam dostupných možností přizpůsobení ikony. Můžete vidět vlastní sady ikon, které jste nainstalovali, a můžete také použít text, emodži, obrázky galerie a systémové ikony. Vyberte zdroj obsahující ikonu, kterou chcete použít, a poté vyberte svůj obrázek.

  Změna ikon aplikací pomocí nástroje Shortcut Maker pro Android.

 4. V pravé části stránky se zobrazí nová ikona, kterou jste vybrali. Chcete-li jej použít, klepněte na modré zaškrtnutí vpravo nahoře.

 5. Upravte libovolné další požadované možnosti (můžete také změnit název). Až budete hotovi, klepněte na velkou modrou Vytvořit zástupce tlačítko vpravo dole.

  Změna ikon aplikací pomocí nástroje Shortcut Maker pro Android.

Jak si vytváříte vlastní ikony v systému Android?

Vytváření vlastních ikon a jejich přidávání do sady je zdlouhavý a složitý proces a vysvětlení, jak to udělat, je nejlépe ponechat na samostatného průvodce. Je to možné a může to být hodně legrace. Může to být také lukrativní obchodní příležitost, pokud jste v tom dobří! Vlastní motivy můžete prodávat v obchodě Google Play Store nebo Samsung Themes.

Jak změnit domovskou obrazovku v systému Android?

Na všech zařízeních Android si můžete pohrát s ikonami aplikací, včetně jejich vzhledu a chování. Zařízení můžete také přizpůsobit použitím vlastní tapety, jedinečných spořičů obrazovky, změny zobrazení na uzamčené obrazovce a mnoha dalších. Aplikace jako Shortcut Maker usnadňuje přizpůsobení vzhledu jednotlivých ikon aplikací, a to i těch, které nejsou ovlivněny instalací sady vlastních ikon nebo motivu Samsung Galaxy. FAQ

 • Jak změníte velikost ikon aplikací v systému Android?

  U většiny telefonů se systémem Android budete muset použít spouštěč jiného výrobce. U většiny telefonů Samsung můžete přejít na Nastavení > Domovská obrazovka a vyberte jinou velikost pro mřížky domovské obrazovky a obrazovky aplikací, čímž se změní velikost všech ikon na této obrazovce.

 • Jak změníte ikony v systému Android bez aplikace?

  U některých telefonů můžete vybrat alternativy ikon integrovaných aplikací. Dlouze stiskněte ikonu a vyberte Upravita klepněte na ikonu, kterou chcete použít.