Skip to content

Jak zrychlit stahování z Xbox Series X nebo S.

12 de Červenec de 2021
howtospeedupxboxseriesxsdownloads 96669dde41104e03aa5c441a5ce042b8

Soubory her pro Xbox Series X a S jsou obvykle masivní díky vysoce kvalitní grafice, protože stahujete vše potřebné pro rozlišení 4K bez ohledu na to, jakou konzolu máte. Pokud trpíte pomalým stahováním, můžete pomocí těchto tipů zrychlit stahování z Xbox Series X nebo S a dostat se do hry rychleji.

Co způsobuje pomalé stahování Xbox Series X a S?

Hlavní příčinou dlouhé doby stahování jsou velikosti herních souborů, které jsou tak velké. I když je připojení k internetu rychlé a všechno ostatní je perfektní, stahování her bude trvat déle než u starších konzolí. Kromě reality velikostí souborů může na Xbox Series X a S způsobit snížení rychlosti stahování her pomalé připojení k internetu, problémy s internetem, stahování na pozadí a dokonce i stahování chyb.

Jak zrychlit stahování konzoly Xbox Series X a S.

Chcete-li co nejvíce zrychlit stahování her a začít hrát dříve, vyzkoušejte každý z následujících tipů pro řešení potíží. Tyto tipy platí jak pro Xbox Series X, tak pro Xbox Series S.Některé se nemusí vztahovat na to, jak je nastavena domácí síť, takže přeskočte vše, co není relevantní pro vaše vlastní nastavení.

 1. Otestujte si svoji rychlost internetu. Pokud je vaše rychlost internetu výjimečně nízká, pak vám nepomůže nic, co uděláte se svými Xbox Series X nebo S: stahování bude nadále pomalé, dokud nevyřešíte problémy s připojením k internetu.

 2. Přestaňte stahovat na pozadí. Xbox Series X a S jsou oba schopné stahovat hry na pozadí, zatímco s konzolí děláte jiné věci, ale to zpomaluje postup. Pokud chcete, aby se vaše hra stahovala co nejrychleji, ukončete všechny ostatní hry a aplikace. Zavření her a aplikací:

  1. zmáčkni Tlačítko průvodce na ovladači.
  2. Ukončete zvýrazněním hry nebo aplikace.
  3. Zatlačte na tlačítko nabídky (tři svislé čáry).
  4. Vybrat Přestat.
 3. Restartujte síťový hardware. Pokud zjistíte, že vaše připojení k internetu je celkově pomalé, zkuste restartovat modem, směrovač a jakýkoli jiný hardware v domácí síti. To opravuje mnoho problémů s připojením k internetu a může pomoci s rychlostí stahování. Pokud je vaše připojení k internetu po resetování hardwaru stále pomalejší, než by mělo být, zkuste tyto tipy pro urychlení připojení k internetu. Pokud je to poté ještě pomalé, kontaktujte svého poskytovatele internetových služeb a sdělte mu, že nedostáváte úroveň služeb, za kterou platíte.

 4. Odpojte od sítě další zařízení. Pokud máte v síti spuštěno více zařízení, například počítačů, telefonů, tabletů a zařízení pro streamování najednou, nemusí pro váš Xbox zůstat dostatek šířky pásma. Zkuste odpojit vše ostatní od sítě nebo vypnout na počítačích a dalších zařízeních aplikace náročné na šířku pásma, jako jsou torrenty a streamování videa. Pokud jste připojeni přes bezdrátovou síť, rychlost stahování Xbox Series X | S se zrychlí, kdykoli jiná zařízení využívají velkou šířku pásma. Zkontrolujte, zda je váš směrovač dvoupásmový nebo třípásmový, a je to tak, zkuste připojit Xbox k jednomu pásmu a všechno ostatní k druhému, abyste konzole poskytli co nejméně přetížené připojení.

 5. Použijte kabelové připojení k internetu. Pokud jste připojeni bezdrátově, zkuste Xbox připojit k modemu nebo routeru pomocí kabelového připojení Ethernet. I když k dosažení modemu nebo směrovače musíte použít dlouhý ethernetový kabel, obvykle dosáhnete vyšších rychlostí stahování než u bezdrátového připojení.

 6. Přesuňte Xbox nebo router. Pokud kabelové připojení není možné, ujistěte se, že jsou vaše Xbox Series X nebo S a váš router co nejblíže k sobě a že mezi nimi existuje co nejméně překážek. Pokud je to možné, přemístěte směrovač na vysokou polici a neumisťujte Xbox do omezeného prostoru, jako je uzavřený televizní stojan.

 7. Restartujte zařízení Xbox Series X nebo S. V některých případech může dojít ke stažení chyby a nebude pokračovat dále. Pokud se zdá, že stahování je pomalejší, než by mělo být, nebo že se úplně zastavilo, může pomoci restartování konzoly Xbox. Postup restartování zařízení Xbox Series X nebo S:

  1. zmáčkni Tlačítko průvodce.
  2. Navigovat do Profil a systém.
  3. Vybrat Napájení.
  4. Vybrat Restartujte konzolu.
 8. Ujistěte se, že je váš Xbox aktualizován. V některých případech může zastaralý systémový firmware způsobit problémy, jako je pomalé stahování. Pokud se vaše konzole pokouší stáhnout aktualizaci systému, může to mít nepříznivý vliv i na další stahování. Chcete-li to vyloučit, zkontrolujte aktualizace:

  1. zmáčkni Tlačítko průvodce.
  2. Navigovat do Profil a systém > Nastavení.
  3. Navigovat do Systém > Aktualizace.
  4. Vybrat Aktualizace pokud je k dispozici.

Co když je stahování série Xbox X nebo S stále pomalé?

Pokud jsou stahování po vyzkoušení všech těchto tipů pro řešení potíží stále pomalá, je pravděpodobné, že nastal problém se servery Microsoftu nebo s připojením mezi těmito servery a poskytovatelem internetových služeb (ISP). Přetížení sítě může také způsobit tento problém. V každém případě možná budete chtít zkontrolovat weby sociálních médií, jako je Twitter, abyste zjistili, zda u jiných uživatelů nedochází k problémům, a nahlásit problém společnosti Microsoft a vašemu poskytovateli internetu. Problém obvykle zmizí, jakmile Microsoft nebo váš ISP problém vyřeší nebo přetížení ustoupí, pokud je vaše vlastní připojení k internetu rychlé a nenastanou žádné problémy se sítí nebo konzolou.