Skip to content

Jdeme, Pikachu! Posouzení

8 de Únor de 2023
hero 4LW415460740 bab991d6523e4373bbcd89a42f6ea94e

Jdeme, Pikachu!

Co máme rádi

 • Neformální a zábavná hratelnost
 • Hezká, čistá grafika
 • Vhodné pro všechny věkové kategorie

Co se nám nelíbí

 • Není konkurenceschopný
 • Chybí strategie

Jdeme, Pikachu! je příležitostná hra na hrdiny se zábavnou a návykovou hratelností, kterou si staří fanoušci Pokémonů užijí a noví fanoušci si je zamilují.

4.2

Let’s Go, Pikachu!/Let’s Go, Eevee!

Jdeme, Pikachu!

v tomto článku

Koupili jsme Let’s Go, Pikachu! aby jej náš odborný recenzent mohl důkladně otestovat a posoudit. Pokračujte ve čtení pro naši úplnou recenzi produktu.

Jdeme, Pikachu! je nejnovějším titulem ze známé série Pokémon her vytvořené Nintendem a prvním Pokémon titulem pro Nintendo Switch. Kombinuje akci chytání Pokémonů z mobilní hry Pokémon Go s tradičnějšími průzkumnými a tělocvičnými bitvami základní série. Hra je neformální a někdy působí příliš jednoduše, ale je také relaxační a návyková. Při hře Let’s Go, Pikachu! podrobně jsme se podívali na její děj, hratelnost, grafiku a přívětivost pro děti.

Proces nastavení: Příprava s Pokémon GO

Vložíte maličký Let’s Go, Pikachu! cartridge do vašeho Switche a budete vyzváni ke stažení malého patche, což by nemělo trvat dlouho. Po spuštění budete požádáni o synchronizaci informací o hře Pokémon GO (Pokémon GO je mobilní hra Nintendo vydaná v roce 2016). To se děje prostřednictvím Wi-Fi nebo Bluetooth a zařízení musí být v těsné blízkosti. I když však provedete synchronizaci, nebudete moci přenést Pokémony ze svého účtu Pokémon GO do naší hry Let’s Go, dokud se nedostanete do Go Parku ve Fuchsia City, což je docela slušná část hry).

Jdeme, Pikachu!

Děj: Tradiční a jednoduchý

Nejprve budete vyzváni k vytvoření postavy. Omezuje váš výběr na chlapce nebo dívku, pouze s malými rozdíly v barvě pleti a vlasů. Jakmile je vaše postava vytvořena, napíšete jméno a poté budete dotázáni, zda chcete svému Pikachu dát přezdívku. Budete také požádáni, abyste pojmenovali svého nepřítele, postavu, na kterou narazíte a budete s ní v průběhu hry několikrát bojovat.

Vše o této hře odpovídá věku. Má dobrý pocit, pozitivní přístup, a zatímco dojde k boji, nikdo se ve skutečnosti nezraní. Ani ti špatní nejsou tak špatní. Jakmile začnete, příběh se odvíjí tak, jak očekáváte. Promluvíte si s profesorem Oakem, který vás povzbudí k chytání Pokémonů. Budete mít magické spojení se svým Pikachu a poté budete posláni, abyste začali objevovat a trénovat, abyste se stali mistrem Pokémonů. Hra je v mnoha ohledech podobná ostatním v sérii Pokémon. Jdete z města do města a hledáte nové Pokémony. Každé město má Poké centrum, kde můžete léčit své Pokémony, Poké Shop, kde si můžete koupit další Pokébally nebo lektvary, a tělocvičnu s vůdcem, se kterým musíte bojovat. V prvním městě, Pewter City, budete bojovat s Brockem. Poté se přesunete do Cerulean City a budete bojovat s Misty. Vzor (pokud nejste obeznámeni s Pokémony) je po zbytek hry docela standardní. Jak budete pokračovat, narazíte na nechvalně proslulou Team Rocket – a překvapení, nemají nic dobrého. Brzy najdete jejich doupě a budete procházet několika jednoduchými hádankami, zatímco budete bojovat s jejich podřízenými. Příběh se příliš neliší od ostatních Pokémon her, s jednoduchým přístupem k zápletce, takže se můžete více soustředit na zábavnou a příležitostnou hru. Podívejte se na našeho průvodce převodem Pokémona na Nintendo Switch.

Jdeme, Pikachu!

Hratelnost: Příležitostně návyková

Jak se dalo čekat, hratelnost se od předchozích Pokémon her až tak neliší. Základy jsou jednoduché: prozkoumejte mapy, přibližte se k Pokémonům, které chcete chytit, bojujte s trenéry pomocí tahového systému a porazte vůdce tělocvičny. Tyto věci budou podobné starším hrám Pokémon, ale Let’s Go provedlo několik změn. V předchozích hrách Pokémon jste prozkoumávali a divocí Pokémoni před vámi vyskakovali z trávy a nutili vás bojovat. Tohle už není mechanik v Let’s Go, Pikachu! Místo toho, abyste bojovali s divokými Pokémony, v Let’s Go je budete místo toho chytat. Tento nový herní mechanismus pochází z Pokémon Go a zahrnuje používání pohybových ovládacích prvků přepínače a naklánění obrazovky ke sledování pohybů Pokémona. Budete házet Pokéball na jakéhokoli Pokémona, kterého se snažíte chytit, a pokud věci správně načasujete, chytíte ho.

Nová herní mechanika pochází z Pokémon Go a zahrnuje používání pohybových ovládacích prvků přepínače a naklánění obrazovky ke sledování pohybů Pokémona. Druhou velkou změnou, kterou Nintendo v Let’s Go provedlo, je to, jak se vaše parta Pokémonů posouvá o úroveň výš. Ve starších hrách Pokémon získávali zkušenostní body pouze Pokémon, který by bojoval (pokud jste nepoužili položku s názvem Exp. Share). S Let’s Go získají všichni Pokémoni, které máte ve skupině (můžete jich mít celkem šest), zkušenosti z vašich bitev, i když nebojují. To hodně pomáhá s problémy s rovnováhou, které měly starší hry, protože se vyhnete situacím, kdy by jeden Pokémon získal všechny úrovně, zatímco ostatní by se snažili o úroveň výš. Hra může být pro některé hráče příliš ležérní, ale my jsme si mysleli, že jednoduchost je součástí zábavy a krásy Let’s Go, Pikachu! Budete trávit hodiny tím, že budete honit různé Pokémony a budete se snažit „chytit je všechny.“ Hra vás také zve, abyste si promluvili s lidmi, které potkáte na cestách. V obchodě s oblečením najdeš muže, který ti dává oblečení Pikachu. Podobně v Poké centrech obvykle najdete alespoň jednoho člověka, který je ochotný vyměnit svého speciálního Pokémona za jednoho z vašich. Celkově je obtížnost ve hře minimální. V první třetině hry lze většinu bitev vyhrát jednoduše pomocí Pikachu (nebo Eevee, pokud jste si zakoupili verzi hry Let’s Go, Eevee!). Hra se však postupně stává těžší, čím déle hrajete. V pozdějších fázích to bude vyžadovat trochu více strategie během bojů, protože soupeří trenéři budou mít několik silných Pokémonů. Podívejte se na našeho průvodce nejlepšími offline hrami pro více hráčů.

Jdeme, Pikachu!

Grafika: Připomínající, ale svěží

Grafika odvádí dobrou práci, když se vrací ke starému stylu Pokémon her a zároveň je přenáší do plynulého 3D světa. Každá úroveň je navržena se čtvercovými dlaždicemi, což pěkně navazuje na starý pixelový styl původních her Pokémon. Barvy jsou jasné a syté a dodávají věcem dětský pocit. Modely samotných Pokémonů jsou vykresleny stejně jako v Pokémon Go, s baculatými kulatými tvary. Mají stejné roztomilé kouzlo jako originály a je těžké nenajít alespoň jednoho Pokémona, kterého si oblíbíte. Hra také přidává roztomilé funkce, jako je možnost obléknout svého Pikachu do oblečení, které odpovídá vaší postavě. Pikachua můžete vylézt v elegantně vyhlížejícím klobouku a košili až k uniformě Team Rocket. Můžete navštívit obchodní dům v Celadon City a zakoupit doplňky, jako jsou sluneční brýle, motýlky a květiny do vlasů vašeho Pikachu. Pokud jste vydělali dost, můžete dokonce investovat do drahé koruny, abyste svému Pikachu dodali královský vzhled.

Jdeme, Pikachu!

Vhodné pro děti: Pro všechny věkové kategorie, nové fanoušky i staré

Pokémon hry oslovují širokou věkovou škálu již léta. Ti z nás mezi dvacátými a třicátými lety si pamatují, jak jsme v pubertě hráli Pokémony. Nostalgie je jednou z úžasných věcí na Let’s Go. Je to další fáze v sérii Pokémon, která rozvíjí značku a dává jí nové prvky, které mohou ocenit staří fanoušci a noví hráči je mohou milovat. Neformální povaha hry bude pro děti velmi přitažlivá. Porazit ostatní trenéry, aniž by to snižovalo požitek ze sbírání roztomilých stvoření, je tak akorát. Vše o této hře odpovídá věku. Má dobrý pocit, pozitivní přístup, a zatímco dojde k boji, nikdo se ve skutečnosti nezraní. Ani ti špatní nejsou tak špatní. Jdeme, Pikachu! je hra určená pro všechny věkové kategorie, nové i staré hráče.

Jdeme, Pikachu!

Cena: Trochu drahé

Jediný úlovek k Let’s Go, Pikachu! je asi cena. Bohužel, stejně jako u většiny hlavních vydání Switch, hra je stále za doporučenou cenu a stojí 60 $. Možná ji najdete ve výprodeji za cenu blížící se 45 dolarům, ale i tak to může být za novou hru hodně. Pro dítě to může být skvělý dárek k narozeninám nebo k svátku, protože v Let’s Go snadno najde padesát a více hodin hraní. Pro dospělého by se však možná vyplatilo počkat, až se titul začne prodávat, nebo ho zkusit koupit ojetý. Doporučujeme to pouze proto, že hra je natolik neformální, že nemusí zaujmout dospělého tak dlouho jako dítě, takže poměr hratelnosti k dolaru není tak užitečný. Díky tomu bylo Lets Go dostatečně zábavné, že se k němu plánujeme vrátit, abychom viděli, kolik Pokémonů můžeme chytit.

Jdeme, Pikachu!

Soutěž: Další možnosti Pokémonů

Je zřejmé, že pokud jste ještě nikdy nehráli Pokémony a milovali jste Let’s Go, Pikachu! měli byste se podívat na ostatní hry Pokémon na New Nintendo 3DS a starších handheldech. Pokud se vám líbila akce Let’s Go, zkuste si stáhnout Pokémon Go. Na konci roku 2019 se Nintendo také chystá vydat Pokémon Sword a Pokémon Shield pro Switch. Vypadá to, že Sword and Shield nebude tak ležérní jako Let’s Go, nabídne více strategických příležitostí a intenzivnější souboje, což poskytne další možnost pro hráče, kteří hledají něco konkurenceschopnějšího, než co nabízí Let’s Go.


Konečný verdikt

Neformální, zábavné a stojí za to.Jdeme, Pikachu! je skvěle navržená hra, která vypovídá o myšlence, že jednoduché je někdy lepší. Hodí se pro všechny, od šestiletého dítěte, které miluje sbírání stvoření, až po čtyřicátníka, který se chce jen zbavit stresu hraním zábavné hry. Doporučujeme Let’s Go, Pikachu! všem hráčům, kteří hledají pohodovou a příležitostnou hru.

brejle

 • jméno výrobku

  Let’s Go, Pikachu!/Let’s Go, Eevee!

 • Cena

  60,00 $

 • Dostupné platformy

  Nintendo Switch