Skip to content

Recenze Knack

20 de Srpen de 2022
hero KNACK 20190217132124 5c90188046e0fb000187a375
Co máme rádi

 • Jedinečná hlavní postava
 • Zábavné speciální schopnosti
 • Oslovuje mladší publikum

Co se nám nelíbí

 • Opakující se hratelnost
 • Špatné psaní
 • Špatný pohyb fotoaparátu

Knack je 3D plošinovka s unikátní hlavní postavou a nekomplikovaným ovládáním, ale postrádá originalitu, pokud jde o zápletku a hratelnost.

2.2

Zručnost

Zručnost

v tomto článku

Zakoupili jsme Knack, aby jej náš odborný recenzent mohl důkladně otestovat a posoudit. Pokračujte ve čtení pro naši úplnou recenzi produktu.

Knack je hra navržená tak, aby zdůrazňovala zábavu při probíjení nepřátel s jedinečným charakterem a jednoduchým ovládáním. Potenciál Knacka je ale poměrně rychle uzavřen kvůli špatnému psaní, neoriginální zápletce a stejné sadě nepřátel k zabití. Hráli jsme Knack na PlayStation 4 a našli jsme čas na prozkoumání jeho děje, hry, grafiky a přívětivosti pro děti.

Proces nastavení: Jednoduchý

S diskovou verzí Knack ji jednoduše vložíte do svého PS4. Ujistěte se, že máte ve svém zařízení dostatek místa, protože Knack je poměrně velký, ale jinak je proces instalace jednoduchý. Po instalaci budete moci hrát a přistupovat k celé hře.

Děj: Přítomný, ale neoriginální

Hra vás uvede do světa Knack tím, že vás vrhne do setkání všech postav ve hře. Zdá se, že město je napadeno gobliny a vůdci musí najít způsob, jak je zastavit. Hádají se, jeden muž navrhuje použití svých velkých robotů. Ale pak se objeví vědec a představí svůj nový výtvor: Knack. Do hry se vrhnete téměř okamžitě a musíte projít kurzem a naučit se ovládat Knacka, zatímco vůdci sledují, čeho jste schopni.

Zručnost

Jak jdete, zjistíte, že Knack je jedinečný. Je vytvořen z artefaktů, malých kostek, koulí a pyramid z toho, co vypadá jako kámen a kov. Abyste se vyléčili, posbíráte další artefakty. Někdy Knack dokonce sebere dost kousků na to, aby se změnil ve velikosti, z malého pěti až šestidílného Knacka na kus sestávající ze stovek kousků. V některých kapitolách bude Knack sbírat i další materiály k růstu, jako je led, dřevo nebo čiré krystaly – a čím větší Knack je, tím silnější jsou jeho útoky. Po dokončení úvodního kurzu jsou vůdci vámi ohromeni a vy se vydáváte porazit gobliny. Je zřejmé, že se jedná pouze o první kapitolu hry, z celkových třinácti. Po porážce skřetů zjistíte, že muž, který postavil roboty, není tak milý, jak se zdá, a dále budete bojovat s ním a jeho konstrukcemi.

Zatímco Knack udělal jednu věc správně – vytvoření postavy a její schopnost měnit se a růst – vše ostatní na zápletce je neoriginální. Zatímco Knack udělal jednu věc správně – vytvoření postavy a její schopnost měnit se a růst – vše ostatní na zápletce je neoriginální. Knack mluví absurdně hlubokým hlasem, který vizuálně odvádí postavu. Cutscény často končí špatně napsanými jednoduchými vložkami, při kterých jsme protočili oči. Někdy se postavy také magicky objevují nebo se zdá, že něco dělají v cutscénách bez vysvětlení jak, to vše proto, aby se děj posunul kupředu. I když je v Knack zápletka, není to nic zvlášť kreativního. Připadá mi to spíš jako způsob, jak posunout hru dopředu víc než cokoli jiného.

Hratelnost: Jednoduché lomítko a bourání

Knack je skvělá 3D plošinovka. Během hraní je postava nucena sejít stanovenou cestu s nepřáteli, kteří ji blokují. Hra je jednoduchá a to je v některých ohledech pozitivní a v jiných problém. Za prvé, to pozitivní: Ve hře jsou opravdu jen čtyři mechaniky – skok, útok, uhýbání a speciální útok. Není těžké si tyto mechaniky osvojit a během chvilky se budete cítit pohodlně a rychle uhýbat, než se vrhnete na nepřátele. Mechanika je také velmi citlivá a nejsou zde žádné problémy se zpožděním nebo komunikací.

Zručnost

Příležitostně hra zavádí novou funkci – jako v kapitole, kde Knack přidává křišťálové úlomky na své tělo a může přepínat mezi tím, že je svým normálně velkým já, až po malou, téměř neviditelnou verzi. Ale kromě této vzácné funkce se na hratelnosti opravdu nic nemění. Prvních pět kapitol budete bojovat téměř se stejnými nepřáteli, jen s nejmenší odchylkou. Řešení, jak je zabít? Dodge a švih. Pokaždé je to stejné. Uhni, pak se rozhoupej. Někdy se rozhoupat, pak uhnout. I přes nadbytečnou hratelnost může být Knack extrémně přitěžující. Knack může zabít nepřátele jedním nebo dvěma zásahy, ale nepřátelé mohou zabít Knacka stejným způsobem. V boji není mnoho odpuštění. Pokud minete nebo špatně načasujete úskok, nepřítel vás vezme ven, než budete moci zareagovat. Nepomáhá ani to, že je kamera pevná. Nemáte žádnou kontrolu nad tím, jak se naklání, což může být extrémně frustrující, protože v určitých bojích by lepší úhel usnadnil boj. Zjistili jsme, že je těžké prolomit instinkt chtít změnit úhel a prostě hrát na cokoliv, na co byla hra nastavena.

Kamera je pevná. Nemáte žádnou kontrolu nad tím, jak se naklání, což může být extrémně frustrující, protože v určitých bojích by lepší úhel usnadnil boj. Další mechaniky, které stojí za povšimnutí, jsou Knackovy speciální schopnosti. Ty se nabíjejí rozbíjením žluto-zlatých krystalů, které se objevují na různých místech každé mapy. Ale každý krystal sotva nabije Knacka, a tak si musíte moudře vybrat, kdy použít Knackovy speciální schopnosti. A když použijete speciální schopnost, máte z ní skoro špatný pocit, protože tak málo soubojů skutečně vyžaduje použití. Celkově Knackova hra postrádala vyváženost a komplexnost, takže hra byla po prvních dvou hodinách docela nudná.

Grafika: Dětské karikatury

Grafika Knacka je jako z karikatury, rysy postavy jsou přehnané a končetiny jsou o něco delší, než by pravděpodobně měly být. Do hry se to hodí, vzhledem k tomu, že Knack je nabízen spíše dětem než dospělým. Zajímavý je i vizuál samotného Knacka – jeho špičatá postava vypadá ve své největší formě skoro jako gorila a když je malý, je docela rozkošný.

Zručnost

V dnešní době může PlayStation 4 nabídnout lepší grafiku, než jakou nabízí Knack. Ani vizuální stránka hry nás příliš nezaujala. Nastavení hry není příliš krásné – alespoň tak jsme se cítili, dokud jsme se nedostali k šesté kapitole, která nám poprvé v celé hře nabídla více originality. Kapitola šestá se odehrává v zamčené komoře plné artefaktů – materiálu, ze kterého je Knack vyroben. Scenérie je jedinečná geometrickou kovovýrobou a zářící energií. Dveře se otevírají s blikajícími světly a nepřátelé máchají meči vyrobenými z křišťálu. Tato kapitola ale netrvá dlouho a za ní je prostředí stejné jako s lesy a doly a nic, co by stálo za zvláštní pozornost.

Cílová skupina: Jednoduchá zábava pro mladší hráče

Zatímco nám jako dospělým připadala hra jednoduchá a opakující se, mladší publikum se nemusí cítit stejně. Jednoduché ovládání může být ve skutečnosti pro děti přitažlivější a styl hry je zábavný a zábavný.

Jednoduché ovládání může být ve skutečnosti pro děti přitažlivější a styl hry beat ‚em up je zábavný a zábavný. Hra také obsahuje kooperativní možnost, která se bude dále líbit dětem. Přítel může skočit jako stříbrný Knack a zapojit se do boje. Tento další Knack nebude tak velký a nebude moci používat speciální schopnosti nebo měnit tvar, ale může dát část svého zdraví hlavnímu Knackovi. Tímto způsobem můžete spolupracovat s přítelem na překonání hry a přidat další vrstvu zábavy. Pokud máte dítě, o kterém si myslíte, že se mu bude Knack líbit, uvědomte si, že existuje pokračování, Knack II.

Cena: Průměrná cena za průměrnou hru

Naštěstí Knack není obvykle drahá hra. Ve většině obchodů ji najdete zlevněnou na zhruba 20 dolarů, a pokud jste ochotni získat ojetou verzi nebo vydržet na dobrý prodej, pravděpodobně ji najdete za 10 dolarů.

Zručnost

Hra se skládá ze 13 kapitol a každá kapitola trvá zhruba hodinu, možná i déle, pokud člověk hraje na nejtěžší úroveň obtížnosti. Zatímco 20 dolarů není nepřiměřená částka na zaplacení zhruba 15 hodin hraní, existují i ​​​​jiné hry, které si můžete koupit za stejnou částku a získat vyšší hodnotu za cenu.

Soutěž: Kreslené 3D plošinovky

Knack není první 3D plošinovka, která má kreslenou grafiku. Spyro existuje už dlouho a nedávno vyšla Spyro Reignited Trilogy pro PS4. Vřele doporučujeme tuto hru, pokud se vám líbil Knack. Hra bude složitější, ale vizuální a zábavná povaha hry bude přibližně stejná. Můžete se také podívat na Yooka-laylee, která je také k dispozici na PS4. Hra sdílí stejnou platformovou hratelnost, ale je vizuálně mnohem přitažlivější než Knack. Podívejte se na další recenze produktů a nakupujte nejlepší dětské hry pro PlayStation 4 dostupné online.


Konečný verdikt

Asi to nemá cenu.Kreslená grafika Knacka, kooperativní funkce a jednoduchá hratelnost pravděpodobně osloví mladší publikum – ale průměrný dospělý toho o této hře pravděpodobně mnoho nenajde. Hra se opakuje a občas přitěžuje, děj je kýčovitý a neoriginální. Samotný Knack jako postava je jedinou skutečně unikátní vlastností této hry.

brejle

 • jméno výrobku

  Zručnost

 • Cena

  59,99 $

 • Hmotnost

  3,2 unce

 • rozměry produktu

  1,6 x 5,3 x 6,7 palce

 • Doporučený věk

  10 let+

 • Dostupné platformy

  PlayStation 4