Skip to content

Recenze náhlavní soupravy Oculus Go Standalone VR

20 de Únor de 2023
hero 4060322 Oculus Go 3 25f82cf5b2594668b3633d50d035dd9f

Oculus Go Standalone VR Headset

Co máme rádi

 • Pohodlné, kvalitní materiály a krásný design
 • Intuitivní softwarové a hardwarové rozhraní
 • Jasné, vyvážené reproduktory
 • Skutečně bezdrátové a samostatné
 • Podporuje hlasové příkazy
 • Dobrá hodnota

Co se nám nelíbí

 • Baterie vydrží pouze dvě hodiny
 • Tři stupně volnosti
 • Není tak výkonný jako Windows Mixed Reality nebo Oculus Rift

Náhlavní souprava Oculus Go Standalone VR je cenově dostupným vpádem do virtuální reality pro ty, kteří chtějí jednoduchý, pohlcující zážitek bez kabelů.

4

Oculus Go

Oculus Go Standalone VR Headset

v tomto článku

Zakoupili jsme Oculus Go Standalone VR Headset, aby je náš odborný recenzent mohl důkladně otestovat a posoudit. Pokračujte ve čtení pro naši úplnou recenzi produktu.

Jakkoli zábavné může být roaming ve Skyrim VR, někdy si chceme sednout a užít si uvolněnější VR zážitek. Oculus se snaží tuto mezeru zaplnit Oculus Go, samostatným, bezkabelovým headsetem, který má větší výkon než smartphone, ale nesnaží se konkurovat trhu PC VR. Jeho obchod s aplikacemi je stejně jedinečný jako náhlavní souprava a je plný mnoha experimentálních děl, jejichž cílem je destilovat zábavu do jednoduché mechaniky, která skvěle funguje s ovladačem ve stylu ukazatele Go.

Oculus Go

Design: Elegantní a moderní

Oculus Go přebírá spoustu designových prvků ze staršího Oculus Rift s elegantním kulatým šasi, které patří do futuristické utopie. Je poháněn procesorem Qualcomm Snapdragon 821 a je opatřen tlustými pásky na suchý zip. I když to klouže trochu po nose, byli jsme docela ohromeni tím, jak vyvážený a beztížný náhlavní souprava působí. Na náhlavní soupravě máte ovládání hlasitosti, zapínací tlačítko, nabíjecí port micro USB a 3,5 mm audio jack pro sluchátka. Ty však ne potřeba sluchátka, protože Oculus má skryté reproduktory v základně pásků na suchý zip, takže můžete poslouchat svůj VR svět bez dalších periferií. Go se dodává s malým ukazovátkem na baterie AA. Ovladač je hladký a snadno se drží, padne do dlaně. K dispozici je trackpad, spoušť, tlačítko Home a tlačítko zpět, takže ovladač působí jako oříznutá verze ovladače Rift Touch nebo hůlkového ovladače Vive. Jeho použití je tak snadné, že si přejeme, aby byly ovladače PC VR tak jednoduché.

Za 200 USD MSRP prodává Oculus pohodlný samostatný headset s dobrým zákaznickým servisem a skvělým operačním systémem. Jediným problémem náhlavní soupravy je úprava a výběr materiálu. Oculus Go je vybaven nádhernou LCD obrazovkou s rychlým přepínáním, která je ostřejší než Vive Pro, ale nemůžete upravit mezipupilární vzdálenost ani ohniskovou vzdálenost. Pokud nativně nemáte IPD blízko amerického národního průměru 64 mm, možná zjistíte, že jeho fixní IPD může způsobit velké namáhání očí. Pokud jde o materiály, vše působí pohodlně a luxusně, ale horní část ukazatele Go je lesklý plast, který funguje jako magnet na otisky prstů. Jinak jsou sluchátka i dálkové ovládání nejen pohodlné, ale také krásné a pevné.

Proces nastavení: Snadné pro každého

Nastavení náhlavní soupravy Oculus Go je obecně poměrně snadné, ale ovladač má jeden háček – „popruh“ na zápěstí je nezavázaný kus provázku. Provázek musíte zavázat do očka, a pokud byste chtěli krásný praktický uzel, doporučujeme uvázat krvavý, velmi častý typ rybářského uzlu. Jakmile je náhlavní souprava nabitá a ovladač připraven k použití, můžete Oculus Go nastavit. Zapněte náhlavní soupravu (bude mít kontrolku LED), nasaďte si ji a postupujte podle pokynů ve náhlavní soupravě. Budete si muset stáhnout aplikaci Oculus do svého chytrého telefonu nebo tabletu, přihlásit se k účtu Oculus (můžete použít svůj účet na Facebooku) a poté spárovat se zařízením Go přes Bluetooth. Nyní si můžete stahovat a/nebo kupovat hry a aplikace podle své radosti. Sluchátka nebudete muset znovu nabíjet dvě nebo tři hodiny.

Komfort: Ergonomické křivky

Je šokující pohodlný pro použití základních pásků na suchý zip, a to díky tomu, jak lehký je Go. Neexistují žádné větrací otvory pro rozptýlení vlhkosti, takže uživatelé s velkým nosem mohou zaznamenat zamlžení. Ovladač je neuvěřitelně ergonomický, takže možná brzy zapomenete, že ho držíte. Vše, co musíte udělat, je ukázat, stisknout a občas přejet prstem, abyste mohli ve virtuálních světech Go dělat cokoli. Vaše prsty se sotva musí hýbat, abyste všechno zvládli.

Kvalita zobrazení: Ostrý obraz

Dual Switch LCD displej s rozlišením 2560 x 1440 pixelů je hodně ostřejší než obrazovka Oculus Rift 2100 x 1400 OLED a upřímně řečeno téměř stejně dobrá jako obrazovka OLED 2880 x 1600p Vive Pro. Jeho rozlišení sice není tak vysoké jako u Vive Pro, ale díky rychlému přepínání a inteligentnímu designu se účinně vyhýbá efektu dveří obrazovky, zrnitosti a rozmazání. Je to mnohem působivější inovace než pouhé vkládání více pixelů do náhlavní soupravy, protože zvyšuje kvalitu zobrazení, aniž by se snížil výkon procesorů Go. Zážitek by byl ještě lepší, kdyby se obnovoval při 90 Hz místo 72 Hz, ale nižší snímková frekvence není příliš patrná, pokud nehrajete něco rychlého.

Oculus Go Standalone VR Headset

Výkon: Běží trochu horko

I když Go funguje díky svému procesoru Qualcomm fantasticky, stále je choulostivější k přehřátí než, řekněme, procesor Intel i7. Když se Go přehřeje, zadrhává se, jako to dělá většina počítačů. Jinak je to skvělá zkušenost. S ovladačem jsme neměli žádné problémy se sledováním, ale pokud by byl ovladač špatně zarovnaný s náhlavní soupravou, Oculus tento problém vyřešil poloautomatickým přenastavením.

Obchod Oculus for the Go se používá stejně úžasně jednoduše jako pro Rift. Na Oculus Go nejsou žádné intenzivní, graficky převratné zážitky, ale je tu mnoho příjemných. Filmové diváky VR potěší zejména tato náhlavní souprava, která působí jako stvořená ke sledování krásného 3D dokumentu před spaním. Také jsme si užili několik logických a akčních her na cestách, jako je Daedalus, Angest, Eclipse: Edge of Light, Dead and Buried a Pet Lab. Řízená meditace VR je ideální pro ukončení dne. The Go je stále mladý produkt, takže očekáváme, že do obchodu dorazí mnohem více kvalitních aplikací. Oculus právě teď intenzivně investuje do vývojářů VR, a přestože ještě nevytvořili tuto exkluzivní konzoli, je jen otázkou času, kdy to udělají.

Zvuk: Vynikající zvuk

Reproduktory Oculus Go znějí, jako by byly v našich hlavách. Kvalita zvuku je ohromující, zvláště u tak relativně dostupného headsetu. Je to lepší než audio Rift, a pokud dáváte přednost vlastním sluchátkům, můžete je zapojit do přiloženého 3,5mm audio jacku. Ať tak či onak, zvuk zaplňuje prostor a dává zážitkům VR 360stupňový pocit.

Životnost baterie: Mějte nabíječku po ruce

Upřímně řečeno, baterie je zklamáním. Oculus tvrdí, že Go by měl mít asi dvě hodiny hraní na plnou 2600mAh baterii, a to je podle našeho každodenního testování správné. Go se však nabíjí asi tři hodiny a v pohotovostním režimu je snadné nechtěně vybít baterii. Z pohotovostního režimu se zapne, když je mezi objektivy něco asi půl palce od senzoru přiblížení. Bohužel popruhy Go mají tendenci klesat přímo na dosah senzoru, když sluchátka právě leží na stole. Když Go nabijete, baterie se vybíjí rychleji, než se nabíjí, pokud se ji pokusíte použít během nabíjení. A konečně, pokud je před nabíjením vypnuto, automaticky se znovu zapne, jakmile bude téměř plně nabito. Pokud jej nehodláte ihned poté používat, budete jej muset znovu vypnout. Oculus mohl strávit více času přípravou těchto komplikací.

Software: Úžasný a jednoduchý

Obchod Oculus for the Go se používá stejně úžasně jednoduše jako pro Rift. Je to fantastické pro sledování filmů, sociální aplikace a běžné hraní. Některé zážitky, se kterými jsme si užili hraní, byly Daedalus, Youtube VR a Google Earth. Mnoho her pro Go je exkluzivních Go, protože Go běží na operačním systému Android. V obchodě je dostatek aplikací, u kterých vám pravděpodobně nedojdou nové k vyzkoušení, ale zásadně postrádá klíčový zážitek, kvůli kterému by si zákazníci headset kupovali. Krátké zážitky jsou zábavné, ale ne nezapomenutelné. To je symbolem většího prostoru VR, kde zatím žádná platforma nevyvinula takovou zkušenost s prodejem konzole. Jedna malá poznámka, pokud se chcete přihlásit jako různí uživatelé, musíte náhlavní soupravu pokaždé resetovat.

Cena: Přiměřená cena

Za 199 USD za 32GB model a 249 USD za 64GB Oculus prodává pohodlný samostatný headset s dobrým zákaznickým servisem a skvělým operačním systémem. Není to špatná cena, zvlášť když na trhu zatím nic podobného neexistuje. Pokud dnes chcete samostatný zážitek, vaší další hlavní možností je mobilní VR headset, který ve skutečnosti není samostatný, protože potřebuje mobilní telefon. Go má úžasnou obrazovku, která kvalitou konkuruje Vive Pro, a funguje s několika nedostatky. Postrádá však nastavitelnost IPD, což je v této cenové hladině poněkud otřesné. S relativně malým počtem dostupných aplikací je trochu obtížné ospravedlnit nákup Pro za několik stovek dolarů, protože na platformě není mnoho potopičů času, jako je Beat Saber.

Konkurence: Hrstka soupeřů

Oculus Go ve skutečnosti nekonkuruje mobilním nebo PC headsetům. Jediným dalším hlavním dostupným samostatným headsetem je Lenovo Mirage Solo, který je vybaven LCD 2560 x 1440 a zorným polem 110 stupňů. I když má šest stupňů volnosti, působí spíše jako mobilní VR v tom, že běží v obchodě s aplikacemi Google Daydream, jehož zážitky jsou ve velké míře určeny uživatelům telefonů VR. Mezitím Samsung Gear VR, který dělá běží se smartphonem, využívá softwarovou platformu Oculus Go a stojí asi o 100 dolarů méně než samotný Go. Pokud již vlastníte kompatibilní smartphone (Galaxy Note 9, S9, S9+, Note 8, S8, S8+, S7, S7 edge, Note 5, S6 edge+, S6, S6 edge, A8 Star, A8, A8+), měli byste zvážit přeskočte Oculus Go a pořiďte si Gear VR pro levnější a stejně dobrý zážitek. Pokud jste ochotni počkat rok nebo dva a máte peníze nazbyt, na trh přichází několik nepřipoutaných PC a samostatných VR headsetů. Oculus očekává vydání Oculus Quest za 399 USD MSRP se stejným řešením čoček a softwarovou platformou jako Oculus Go, ale se šesti stupni volnosti a aktualizovanými dotykovými ovladači. Celkově bude Quest o něco výkonnější a schopnější headset než Go, jehož cílem je zachytit trh mezi Go a nadcházejícím Riftem S. HTC nabízí Vive Focus i pro podnikové zákazníky, takže nemůžeme zavrhnout možnost, že brzy vydá spotřebitelsky orientovanou verzi samostatného Focusu.


Konečný verdikt

Skvělá volba pro nespoutané VR zážitky.I když má Oculus Go své nedostatky, jako je špatná výdrž baterie a mladý obchod s aplikacemi, je to stále skvělý produkt pro ty, kteří milují VR. Za přibližně 200 dolarů je to možná nejlepší headset pro VR film právě teď a jeho hry jsou hodně zábavné. Pokud chcete získat VR náhlavní soupravu, která nabízí plně pohlcující zážitky s plným pohybem v PC kvalitě, měli byste si ušetřit a koupit si Rift nebo Rift S, ale Go je určitě o krok výš od platformy VR od Googlu.

Podobné produkty, které jsme recenzovali:

 • Oculus Rift S
 • Index ventilu
 • Headset HTC Vive Pro

brejle

 • jméno výrobku

  Jít

 • Značka produktu

  Oculus

 • MPN

  B076CWS8C6

 • Cena

  199,00 $

 • Datum vydání

  května 2018

 • Hmotnost

  16,5 oz.

 • rozměry produktu

  8,3 x 8,3 x 4,8 palce

 • Typ

  Samostatná VR

 • Kabelové/bezdrátové

  Bezdrátový

 • procesor

  Qualcomm Snapdragon 821

 • Úložný prostor

  32 GB / 64 GB

 • Zobrazit

  Duální rychle přepínatelný LCD displej s rozlišením 2560 x 1440p

 • Mikrofon

  Ano

 • Životnost baterie

  2600 mAh po dobu asi 2 hodin

 • Kompatibilita

  Android/iOS pro aplikaci Oculus; OS Oculus

 • Příslušenství

  Ovladač, čistící hadřík, náhradní podložka na obličej

 • Vstupy

  nabíjecí port micro USB, 3,5 mm pomocný jack