Skip to content

Je oblast Nintendo 3DS XL zdarma nebo zamčená?

1 de Srpen de 2021
GettyImages 598035462 59a243e9d088c00011136ee8

Stejně jako původní Nintendo 3DS je i Nintendo 3DS XL uzamčen mezi regiony. Pokud si zakoupíte svůj systém Nintendo 3DS XL v Severní Americe, měli byste své hry koupit na severoamerických trzích.

Rozdíl mezi Region Free a Region Locked

Všechny 3DS XL jsou regionálně uzamčené. Japonské a evropské hry na severoamerickém 3DS XL nefungují správně, pokud vůbec. Toto omezení platí pro všechny verze Nintendo 3DS XL a jeho her. Japonské hry nefungují na evropské Nintendo 3DS XL, severoamerické hry nefungují na japonské Nintendo 3DS XL atd. Systémy, které jsou schopné komunikovat s kompatibilními hrami bez ohledu na území, ve kterém jsou vyráběny, se označují jako „region free“, což 3DS XL není.

Proč Nintendo Region zamyká 3DS XL

Nintendo se dostalo do velké palby kvůli blokování hardwaru v regionu, ale společnost obhájila své rozhodnutí v článku VG247 publikovaném v roce 2011:

„Společnost Nintendo vyvinula různé verze hardwaru Nintendo 3DS, aby zohlednila různé jazyky, požadavky na hodnocení věku a funkce rodičovské kontroly a zajistila soulad s místními zákony v každé oblasti. Nintendo 3DS také nabízí síťové služby speciálně přizpůsobené pro každý region. .. chceme našim uživatelům zajistit nejlepší možný herní zážitek a existuje možnost, že software Nintendo 3DS prodávaný v jedné oblasti nebude správně fungovat, když běží na hardwaru Nintendo 3DS prodávaném v jiném. “

Existují hacky, které vám umožňují odebrat uzamčení oblasti Nintendo 3DS XL, ale často jsou rychle přepsány aktualizacemi hardwaru. Mohou být také nestabilní, takže je používejte na vlastní riziko.