Skip to content

Je PS5 zpětně kompatibilní s hrami a příslušenstvím pro PS3?

11 de Srpen de 2021
is the ps5 backward compatible with ps3 games and accessories 5084152 07e603984c72496a9a043cfb331b3ce3

Bude PlayStation 5 hrát hry PlayStation 3? Zatímco PS3 může být stárnoucí konzole, někteří lidé považují za důležité, aby mohli hrát své staré oblíbené hry na svém novém oblíbeném – PS5. Zde je pohled na vše, co potřebujete vědět o zpětné kompatibilitě PS5 s PS3, včetně příslušenství, které je s PS5 kompatibilní.

Mohu hrát hry PS3 na Playstation 5?

Krátká odpověď: Něco jako. Do PS5 není možné vložit disk PS3 a správně se načíst. Disková jednotka nedokáže přečíst obsah disku a jednoduše nebude fungovat. Existují však i další řešení, která znamenají, že některé hry PS3 můžete stále hrát na PS5. Jedním z nejvýznamnějších a nejjednodušších řešení je použití služby PlayStation Now. Služba předplatného vám umožňuje streamovat hry do vaší konzoly s mnoha dostupnými tituly včetně titulů PS4, PS3 a PS2. Není to komplexní, takže některé hry, které byste chtěli hrát, nemusí být ve službě k dispozici. Ve službě jsou obvykle k dispozici nejoblíbenější hry, takže můžete mít smůlu, pokud si chcete zahrát něco relativně nejasného. PlayStation Now je však nejjednodušší metoda a Sony ji nejvíce podporuje mezi hráči, kteří si chtějí užít zpětnou kompatibilitu. Má také 7denní bezplatnou zkušební verzi, takže se nemusíte k ničemu zavázat, abyste to vyzkoušeli. Alternativně může PS5 hrát téměř každou dostupnou hru PS4. Díky tomu si můžete u některých titulů PS3 zakoupit předělanou kolekci PS4. K dispozici je mnoho předělaných sbírek. Patří mezi ně Uncharted Collection, God of War Collection a remasterovaná edice The Last of Us. Další oblíbené položky než Sony, jako je BioShock a dokonce i Call of Duty 4: Modern Warfare, jsou k dispozici jako remaster PS4. Stojí za to zkontrolovat, zda byl váš oblíbený titul PS3 předělaný pro PS4, což vám umožní hrát na PS5. Pokud máte PS5 Digital Edition, budete si muset koupit remasterované kolekce z PlayStation Store, než kupovat fyzický disk, protože PS5 Digital Edition nemá diskovou mechaniku.

Mohu na PlayStation 5 používat příslušenství PlayStation 3?

Z větší části ne. Zatímco PS5 vám umožňuje používat ovladač PS4 ke hraní her PS4, PS5 není kompatibilní s žádnými ovladači PS3, i když hrajete hru PS3. To je případ oficiálních ovladačů Dual Shock 3 a dalších licencovaných zařízení, jako jsou závodní kola. Dálkové ovladače disků Blu-ray na PS3 také nefungují na PS5 a nefungují ani žádné kamery, jako je PlayStation Eye. S PS5 můžete používat kabelovou náhlavní soupravu, takže pokud jste ji dříve používali s PS3, zůstane kompatibilní s nejnovějším PS5.