Skip to content

Jsou hodinky Apple Watch Series 6 vodotěsné?

5 de Červenec de 2021
GettyImages 851916872 4ba58e148f6b4dc7a3a4c8e1076e421a

Vaše hodinky Apple Watch Series 6 jsou drahé hodinky s některými vynikajícími funkcemi. Od zdravotních funkcí až po měření času – má téměř vše, co byste od chytrých hodinek mohli chtít. Je ale Apple Watch Series 6 vodotěsný? Ne, ale je voděodolný.

Jsou hodinky Apple Watch Series 6 vodotěsné?

Technicky vzato, Apple Watch Series 6 nejsou vodotěsné. to je voděodolnýa je v tom rozdíl. Vodotěsnost znamená, že jí nemůže ublížit voda, a Apple Watch mohou být. Místo toho je voděodolný, což znamená, že je za určitých okolností v pořádku vystavovat Apple Watch vodě. Tyto okolnosti jsou však docela specifické. Hodinky Apple Watch Series 6 splňují normu ISO 22810: 2010, což znamená, že hodinky mají odolnost proti vodě až do 50 metrů. Apple však varuje před opotřebením do takové hloubky. Podle společnosti Apple jsou hodinky Apple Watch Series 6 vhodné pro vystavení vodě téměř na povrchu, takže pokud je používáte poblíž povrchu vody, mělo by to být v pořádku. Je to proto, že čím hlouběji se dostanete do vody, tím větší je tlak na hodinky, což by mohlo narušit těsnění, která brání vstupu vody. Apple varuje, že vysoký tlak by mohl způsobit selhání těsnění, které udržuje vaše hodinky v bezpečí. Z tohoto důvodu společnost Apple doporučuje, abyste hodinky nenosili při surfování nebo potápění. Pokud se chystáte do vody, budete chtít zapnout vodní zámek, než budou hodinky vystaveny. Chcete-li tak učinit, přejeďte prstem od spodní části displeje nahoru a klepnutím na kapičku vody v Control Center ji zajistěte proti vodě. Chcete-li funkci Water Lock vypnout, otočte digitální korunku několikrát ve směru hodinových ručiček. Nebojte se, protože uslyšíte řadu zvuků a budete cítit určité vibrace, protože hodinky vylučují veškerou vodu, která by se mohla dostat dovnitř. Apple navrhuje také vysušení ručníkem, aby se zajistilo, že se do zařízení nevrátí voda.

Mohu si s Apple Watch Series 6 umýt ruce?

Protože jsou voděodolné, můžete hodinky nosit i při mytí rukou. Apple má dokonce program, který automaticky detekuje, kdy si myjete ruce. Mýdla na ruce, pleťové vody a další chemikálie mohou způsobit, že se těsnění hodinek v průběhu času rozbije, takže je nejlepší mít jistotu, že je nevystavujete ničemu, co by mohlo narušit úroveň odolnosti proti vodě.

Mohu nosit hodinky Apple Watch v bazénu?

Apple Watch můžete nosit v bazénu. Norma ISO pro odolnost proti vodě, kterou Apple Watch dodržuje, určuje, že by měla být vodě odolná v mělké vodě. Plavecké bazény jsou považovány za mělké. Se zapnutými hodinkami Apple Watch můžete dokonce plavat v oceánu; chcete si být jisti, že na nic nenarážíte hodinky. To zahrnuje bouchnutí hodinek do vody. I přes to, že je tekutá, je voda relativně tvrdá a může narušit těsnění na Apple Watch. Apple proto doporučuje uživatelům, aby hodinky při potápění nenosili. Jakékoli náhlé otřesy by mohly způsobit poškození vodotěsných těsnění Apple Watch. To zahrnuje nárazy na zeď, kliky nebo desku, upuštění nebo bouchnutí o tvrdý povrch. Je tedy možné, že i když jste své hodinky do vody nikdy nenosili, vodní těsnění mohou selhat. Tlaková voda může také projít kolem těsnění a poškodit elektroniku uvnitř, a proto Apple nedoporučuje surfování, potápění, vodní lyžování a jiné vodní sporty. Tyto činnosti by mohly přinutit vodu do hodinek, i když je aktivován vodní zámek, což by je zničilo. Pokud se tedy účastníte některé z těchto aktivit, nechte to na břehu.

Jak dlouho vydrží hodinky Apple Watch Series 6 pod vodou?

Jak dlouho vydrží Apple Watch Series 6 odolávat vodě, existuje limit, protože je pouze voděodolný a není vodotěsný. Apple doporučuje, abyste nenechali své hodinky ponořené déle než 30 minut. Po uplynutí této doby ve vodě by těsnění mohla selhat.