Skip to content

Jsou Nintendo 3DS a 3DS XL zpětně kompatibilní?

11 de Září de 2021
3ds play ds games 1126259 FINAL 5c104850c9e77c00015d63d8

Nintendo 3DS a 3DS XL jsou zpětně kompatibilní, což znamená, že oba systémy mohou hrát téměř každou hru Nintendo DS a dokonce i tituly Nintendo DSi. Chcete -li hrát hru DS v 3DS nebo 3DS XL, jednoduše vložte hru do slotu pro kazetu 3DS a vyberte hru z hlavní nabídky 3DS.

Hry, které vyžadují slot AGB, nejsou kompatibilní.

Jak hrát hry DS v původním rozlišení

Nintendo 3DS a XL automaticky natahují hry DS s nižším rozlišením, aby se vešly na jejich větší obrazovky. Výsledkem je, že některé hry DS vypadají rozmazaně. Naštěstí můžete své hry Nintendo DS zavést v původním rozlišení na 3DS nebo 3DS XL. Zde je návod, jak tento problém s řešením vyřešit.

  1. Držte buď START nebo VYBRAT tlačítko před výběrem hry Nintendo DS ze spodního menu.

  2. Podržte tlačítko stisknuté a klepněte na ikonu herní kazety. Pokud se hra spouští v menším rozlišení, než je běžné u her 3DS, znamená to, že jste to udělali správně.

  3. Hrajte své hry Nintendo DS tak, jak si je pamatujete: ostré a čisté.

Omezení zpětné kompatibility 3DS

Kromě problému s rozlišením existují některá omezení pro hraní starších her DS nebo DSi na systému Nintendo 3DS:

  • Starší tituly nefungují se StreetPass nebo SpotPass.
  • Nemáte přístup k DOMOV Jídelní lístek.
  • Starší hry, které používají herní slot Game Boy Advance na Nintendo DS, nemají při hraní na systému 3DS přístup k příslušenství.
  • Některé hry DSi, které nebyly zakoupeny v oblasti PAL, nemusí být možné hrát na 3DS z oblasti PAL. Jinými slovy, možná nebudete moci hrát hru DSi, pokud nebyla zakoupena v oblasti, kde se hraje.