Skip to content

Kolik dat potřebuji?

1 de Srpen de 2021
Lifewire Share Image 46adcf5791084a5c80ac92ab3a24d05a

Mnoho poskytovatelů mobilních telefonů a mobilních širokopásmových služeb nabízí odstupňované, nikoli neomezené datové tarify: například nižší cenu až 200 MB datového přístupu za měsíc oproti vyššímu datovému limitu 2 GB nebo 5 GB. Chcete -li zjistit, který mobilní datový tarif je pro vás nejlepší, zjistěte, kolik si můžete stáhnout nebo procházet s každým datovým limitem, a porovnejte to s vašimi potřebami a skutečným využitím. Na základě těchto čísel pak najděte pro vás nejlepší mobilní datový tarif. Pokud již máte datový tarif, můžete zkontrolovat svůj účet za bezdrátovou síť, abyste zjistili, kolik dat používáte v typickém měsíci, a rozhodnout, zda byste měli přejít na nižší nebo vyšší datovou vrstvu. Jinak můžete vypočítat, kolik mobilních dat budete potřebovat k přístupu za měsíc pomocí níže uvedených příkladů, poskytovaných hlavními poskytovateli bezdrátových služeb v USA (všimněte si, že se jedná pouze o odhady a využití dat se může lišit podle telefonu/zařízení a dalších proměnné).

Množství použitých dat na aktivitu

  • 1 e -mail – pouze text: 3 KB – 20 KB
  • 1 e -mail – s přílohou k fotografii: 350 kB
  • 1 e -mail – s přílohou MS Office: 300 kB
  • 1 Webová stránka: 150 KB – 1,5 MB
  • 1 minuta streamované hudby: 500 kB
  • Aktualizace sociálních médií s fotografií: 500 kB
  • Nahrávání/stahování digitálních fotografií ve vysokém rozlišení: 1 MB
  • 1 minuta streamování videa: 2 MB – 5 MB
  • 1 stažení aplikace/hry/skladby: 3 MB – 4 MB

Co můžete udělat s 200 MB datovým tarifem

Podle kalkulačky využití dat AT & T by 200 MB datový plán pokryl za jeden měsíc: 1 000 textových e -mailů, 50 e -mailů s přílohami fotografií, 150 e -mailů s jinými přílohami, 60 příspěvků na sociální média s nahranými fotografiemi a 500 zobrazených webových stránek (poznámka: AT&T používá nižší odhad 180 kB na stránku). Streamování médií a stahování aplikací nebo skladeb by v tomto scénáři zvýšilo využití přes 200 MB.

Co můžete udělat s datovým tarifem 2 GB

Zvýšení vašeho potenciálu přístupu k datům asi 10krát by podle AT&T pokrylo v průměru: 8 000 textových e-mailů, 600 e-mailů s fotografickými přílohami, 600 e-mailů s jinými přílohami, 3 200 zobrazených webových stránek, 30 aplikací, 300 příspěvků na sociálních médiích, a 40 minut streamování videa.

Další kalkulačky dat a tabulky použití

Kalkulačka využití dat společnosti Verizon vám také může pomoci odhadnout, kolik měsíčních dat budete potřebovat, podle počtu odeslaných e -mailů, navštívených webových stránek a vašich multimediálních potřeb. Tabulka využití širokopásmového mobilního připojení společnosti Sprint ukazuje, co můžete udělat s plány 500 MB, 1 GB, 2 GB a 5 GB, ale při čtení grafu buďte opatrní. Například říká, že můžete každý měsíc přistupovat k 166 667 e -mailům s plánem 500 MB, ale to je, pokud používáte pouze e -maily a neprovádíte žádné jiné mobilní datové aktivity (také odhadují, že každý e -mail použije nižší 3 kB na e -mailový údaj ).

Zjistěte, kolik dat používáte

Je třeba opakovat, že se jedná pouze o odhady, a pokud přejdete na jakékoli přidělené využití dat (ať už záměrně nebo neúmyslně, například pokud cestujete a vyjedete mimo oblast pokrytí, aniž byste to věděli), mohli byste být vystaveni tučným poplatkům. Vyplatí se vědět, jak se vyhnout poplatkům za datový roaming, a pokud máte víceúrovňový datový tarif, mít přehled o využití dat. 1 MB = 1 024 KB
1 GB = 1 024 MB