Skip to content

Kolik vstupů HDMI chci na HDTV?

10 de Srpen de 2021
connector 157607244 5c2eb11746e0fb0001439ad6 78966bf01a004743be6e82c7afe96233

High-Definition Media Interface (HDMI) přináší vysokorychlostní nekomprimované digitální audio a video signály do HD televize. HDMI je preferovaný způsob připojení, který se používá při připojení přehrávače disků Blu-ray Disc, herního systému nebo kabelového nebo satelitního set-top boxu k HDTV. Při nákupu nového HDTV je důležité zvážit počet vstupů HDMI, které potřebujete. Tyto informace platí pro televizory od různých výrobců, mimo jiné včetně společností LG, Samsung, Panasonic, Sony a Vizio.

Kolik HDMI vstupů potřebujete?

Než si koupíte televizi, spočítejte počet zařízení, která k ní plánujete připojit, a poté přidejte jedno nebo dvě. Ve většině případů byste měli hledat HDTV, který má alespoň tři HDMI. Bez ohledu na nastavení by se počet vstupů HDMI měl minimálně rovnat počtu zařízení, která máte. Nechcete trávit čas zapínáním a vypínáním zařízení, abyste je směrovali k několika vstupům HDMI vašeho televizoru. Pokud máte příchozí kabelový nebo satelitní set-top box, použijte k dosažení nejlepší kvality obrazu hlavní vstup HDMI. Ačkoli si můžete koupit rozbočovač nebo přepínač HDMI, některé přepínače mohou způsobit problémy se synchronizací zvuku a videa. Vždy je upřednostňováno přímé připojení. Dva vstupy HDMI jsou lepší než jeden, ale vzhledem k počtu zařízení na trhu, která používají připojení HDMI, díky pouze dvěma připojením se nakonec dostanete na stejnou loď jako pouze jeden vstup – buď nebudete moci použít HDMI, když potřebujete nebo spoléhat na přepínač HDMI. Tři nebo více vstupů HDMI vám umožňuje připojit k HDTV pomocí kabelů HDMI tři nebo více komponent-například systém videoher, přehrávač disků Blu-ray a kabelový nebo satelitní set-top box. Pokud k připojení televizoru k streamovanému obsahu a aplikacím používáte HDMI páčku nebo box, budete k němu potřebovat port HDMI a také jakýkoli reproduktor HDMI pro centrum domácí zábavy. Před nákupem si vytvořte seznam svých zařízení HDMI a dvakrát jej zkontrolujte.

Další rady ohledně nákupu HDMI

Zvažte koupi HDTV s bočním vstupem HDMI, což je užitečné rozhraní při připojení digitální videokamery HDMI k televizoru. Je také praktické, když svůj nový televizor namontujete na zeď, takže porty na zadní straně televizoru budou obtížně dostupné.