Skip to content

Můžete hrát hry pro více hráčů na Nintendo Switch Lite?

8 de Červenec de 2021
nintendo switch vs nintendo switch lite featured a85a769096c649239d5a93e0b81ff7f1

Můžete hrát hry pro dva hráče na Nintendo Switch Lite? Stručně řečeno, ano. Kromě větších online zápasů můžete také hrát řadu titulů pro více hráčů Nintendo Switch pro tři a čtyři hráče, i když to bude záviset na tom, jaké režimy přehrávání videohra podporuje a kolik řadičů máte k dispozici. Konzole Nintendo Switch Lite podporuje místní i online hru pro více hráčů. Tento článek se týká pouze modelu Nintendo Switch Lite, který je levnější alternativou k hlavní konzole Nintendo Switch.

Jak hrát hry pro více hráčů na Nintendo Switch Lite

Vlastnictví konzoly Nintendo Switch Lite má mnoho výhod a nevýhod. I když je podstatně levnější než hlavní Nintendo Switch a má řadu zábavných barevných modelů, postrádá podporu pro příslušenství Dock, a proto jej nelze přehrávat na televizi. Nintendo Switch Lite také postrádá podporu stolního režimu. Seznam podporovaných herních režimů pro jednotlivé tituly najdete na zadní straně herních pouzder Nintendo Switch a na stránkách produktů na oficiálním webu Nintendo a Nintendo eShop. Tato omezení bohužel omezují počet videoher pro více hráčů, které lze hrát na Nintendo Switch Lite, a způsob jejich hraní. Dobrou zprávou však je, že jakoukoli hru pro více hráčů, která podporuje ruční režim, lze stále hrát na Nintendo Switch Lite a počet těchto her je poměrně velký. Pro začátečníky lze většinu online her pro více hráčů hrát na Nintendo Switch Lite, protože obvykle vyžadují, aby každý hráč měl vlastní obrazovku nebo konzoli. Mnoho místních titulů pro více hráčů lze hrát také na Nintendo Switch Lite, i když u každého dalšího hráče bude nutný nákup nového ovladače, protože na rozdíl od hlavní konzole Nintendo Switch jsou ovladače Joy-Con na Lite zabudovány do zařízení a nelze odstranit.

Pochopení požadavků pro více hráčů na Nintendo Switch Lite

Označení videohry Nintendo Switch může být zpočátku trochu zastrašující, ale ve skutečnosti je to docela jednoduché, jakmile víte, na co si dát pozor. Zde je příklad informací o hře převzatých z Crossing zvířat: Nové obzory stránka produktu. Stejné informace jsou uvedeny také na jeho stránce obchodu v e-shopu Nintendo.

První na řadě je Podporované režimy přehrávání. To ukazuje rozmanitost konfigurací Nintendo Switch, které hra podporuje. První ikona představuje TV režim který se aktivuje přes Dock, druhý je pro režim tabulkya třetí je ruční režim. Nintendo Switch Lite podporuje pouze ruční režim. Můžete hrát Animal Crossing na Nintendo Switch Lite? Zde se zobrazuje ikona ručního režimu, takže odpověď je jednoznačná ano. V části Podporované režimy přehrávání je řada možností pro více hráčů a počet podporovaných hráčů. První odkazuje na počet lidí, kteří mohou hrát více hráčů současně na stejné obrazovce Nintendo Switch. V tomto případě bude hra podporovat až čtyři hráče najednou na jedné konzoli Nintendo Switch Lite. Nezapomeňte, že v tomto režimu pro více hráčů budete pro další tři hráče potřebovat další tři ovladače Joy-Con.

Počet hráčů (místní bezdrátové připojení) označuje místní hry pro více hráčů, kde má každý hráč vlastní konzoli Nintendo Switch a hraje na stejném fyzickém místě. Zde může lokálně hrát až osm hráčů s vlastními konzolami Switch, Lite nebo běžnými modely.

Počet hráčů (online), jak jste možná uhodli, odkazuje na online hry pro více hráčů. Některé tituly Nintendo Switch, například Fortnite, může podporovat online zápasy až se 100 dalšími hráči, ale tento seznam nám to říká Crossing zvířat: Nové obzory podporuje pouze online hry až s osmi hráči. Hra pro více hráčů Nintendo Switch Lite je zcela možná. Tato funkce je podporována naprostou většinou videoher Switch, ačkoli hráči mohou mít méně možností, pokud jde o to, jak hrají. V případě pochybností zkontrolujte zadní část krabice nebo stránku s produktem hry a ujistěte se, jaké možnosti máte k dispozici.