Skip to content

Můžete útěk z vězení Apple Watch?

5 de Červenec de 2021
can you jailbreak the apple watch 4777489 9713db02c57d41a6a3bcddf56de8add0

Útěk z vězení je pro iPhone relativně jednoduchý, ale pokud jde o hackery Apple Watch, proces je mnohem složitější a méně úspěšný. Tady je vše, co byste měli vědět o útěku z vězení Apple Watch a proč byste to mohli chtít udělat.

Co je útěk z vězení?

Jailbreaking je proces hackování nebo úpravy zařízení za účelem spuštění neautorizovaného softwaru nebo aplikací. Útěk z vězení se obvykle označuje při diskusi o hackování zařízení iPhone nebo iPad. Útěk z vězení znamená, že na svém iPhonu můžete dělat věci, které jste dříve nemohli, například vyladit určitá nastavení, přizpůsobit telefon rozsáhleji nebo nainstalovat aplikace, které nejsou k dispozici v App Store.

Je možné útěk z vězení Apple Watch?

Útěk z vězení Apple Watch byl vydán v roce 2018, ale pro průměrné uživatele nenabízí příliš mnoho použitelnosti. Je to spíše pro vývojáře, kteří mají zájem nahlédnout pod kapotu. Útěk z vězení je kompatibilní s watchOS 4.1 a Apple Watch Series 3. Skládá se z řady oprávnění a funkcí pro čtení a zápis. V roce 2017 hacker Max Bazaliy předvedl na konvenci útěk z vězení watchOS 3, ale soubory nepublikoval veřejnosti. Vzhledem k tomu, že se hodinky Apple Watch dostaly přes tuto verzi operačního systému, je to zastaralá technologie. Jailbreaky ve všech případech neobsahují žádnou funkci App Store, takže potenciál vyladění je docela omezený a daleko od zkušeností, které si uživatelé mohou užít s jailbreaknutým iPhone. Vzhledem k tomu, že mnoho hackerů pracuje na řešení, zdá se pravděpodobné, že hodinky Apple Watch budou nakonec stejně hackovatelné jako iPhone. Jediným skutečným problémem je, že je obtížné downgradovat firmware Apple Watch ve srovnání s iPhone nebo iPadem, což ztěžuje a odkládá přepínání mezi jailbrokenovým softwarem a oficiálním sestavením.

Proč bych chtěl útěk z vězení Apple Watch?

Útěk z vězení otevírá jinak uzavřený ekosystém zařízení Apple a nabízí řadu výhod. Spolehlivost plynoucí z používání App Store znamená, že víte, že všechny aplikace jsou bezpečné, ale může také omezit určitou míru kreativity.

  • Jailbroken iPhones mají přístup do jiného obchodu s aplikacemi: Známý jako Cydia, je to neoficiální App Store s více aplikacemi než oficiální.
  • Jailbroken zařízení nabízí více možností přizpůsobení: Mezi ně může patřit schopnost vylepšit vzhled svého iPhonu více než konvenčními prostředky. Bylo by užitečné mít možnost dělat něco podobného na svých hodinkách Apple Watch, což by vám dalo větší sílu a kontrolu prostřednictvím vašich ciferníků.
  • Úpravy uživatelského rozhraní, například nové widgety: Jeden takový widget vám může umožnit nastavit určitá upozornění spojená s kontakty nebo nastavit ciferníky, které mají praktické i dobré vzhledy.

Proč bych nechtěl útěk z vězení s Apple Watch?

Útěk z vězení jakéhokoli zařízení je riskantní. Může to vést ke ztrátě záruky a potenciálnímu zničení hodinek Apple Watch, aby už nefungovaly. Existují také rizika s důvěryhodným softwarem na zakázku. Kus útěku z vězení může potenciálně obsahovat malware nebo jiná nebezpečí pro vaše Apple Watch. Nebo aplikace, které si stáhnete, mohou být jednoduše rozbité a nebudou fungovat správně. Cokoli jiného než oficiální software riskuje nestabilitu.