Skip to content

Nápady na rozvržení domácí kanceláře

7 de Červenec de 2021
man working at home 968890648 5c8a9cac46e0fb000146acb5

Už vás nebaví pracovat ve vaší domácí kanceláři, protože pro vás nefunguje? Tyto příklady využívají řadu uspořádání domácího kancelářského nábytku a tvarů místností, které jsou ideální pro každého domácího pracovníka nebo pracovníka na dálku. Už nepracujete v kabině, takže při vytváření vaší dokonalé domácí kanceláře nechte svou osobnost a osobní preference ve způsobu, jakým pracujete, nejlepší průvodce. Uspořádání domácí kanceláře je snadné, aniž byste se museli starat o povolení od šéfa nebo spolupracovníků.

Ukázka rozložení pásu / základního domácího úřadu

Toto je nejjednodušší a základní rozvržení. Když je prostor prémiový, je pravděpodobně nejlepší začít s pásem / základním uspořádáním, protože ho lze použít v různých prostorech, zvláště když je vyžadováno sdílení obytného prostoru. Toto rozvržení domácí kanceláře je nejekonomičtější a poskytuje vám pracovní prostor, který potřebujete k zahájení práce. Navíc je docela snadné toto rozvržení doplnit nebo na něm stavět a vytvářet tak další, které jste viděli nebo si přejete navrhnout později.

Použití rohového rozvržení pro domácí kancelář

Ukázka rozložení rohu domácí kanceláře

Rohové rozložení funguje dobře se čtvercovými místnostmi nebo když používáte část jiné místnosti. Vypadá skvěle a optimalizuje celkový prostor. Jedním z důležitých bodů, které je třeba mít na paměti při rozložení rohu, je poloha všech oken. Pokud jste náhodou čelili ulici, možná si nepřejete, aby vás někdo a všichni mohli vidět. Dalším hlediskem bude umístění zásuvek a telefonních konektorů. I když to nebude představovat vážné problémy, nechcete používat hodně elektrických prodlužovacích kabelů. Pokuste se svou pracovní stanici umístit nejblíže k zásuvkám, aby do nich mohly být přímo zapojeny přepěťové ochrany.

Ukázkové rozvržení domácí kanceláře v koridoru

Rozložení koridoru domácí kanceláře

Toto dlouhé a úzké uspořádání funguje dobře pro použití na dlouhých chodbách nebo skříních, které se nepoužívají. Když je na obou koncích otvor do místnosti, je to nejlepší rozložení kanceláře, které lze použít. Klíčem k úspěšnému použití tohoto rozvržení domácí kanceláře je mít na paměti, že musí být spousta úložného prostoru. Vzhledem k tomu, že v této oblasti můžete vidět hustý provoz, když nepracujete, je důležité udržovat pořádek a pořádek. Pokud se kancelářské prostory nepoužívají, lze je uzavřít sklopnými dveřmi. Těžké závěsy jsou další alternativou.

Design domácí kanceláře ve tvaru písmene L.

Ukázka designu domácí kanceláře ve tvaru L.

Rozložení domácí kanceláře ve tvaru písmene L vám umožní využít dostupný prostor a je vhodné pro situace, kdy pracovníci domácí kanceláře sdílejí pokoj. Tento plán poskytuje velký pracovní prostor a v případě potřeby ho můžete často zvětšit na více než jednu osobu. Můžete také upravit pracovní prostor tak, aby zahrnoval úložný prostor a prostor pro veškeré vybavení domácí kanceláře. Nezapomeňte sledovat, kde jsou umístěny elektrické zásuvky a telefonní konektory. U stolu může být tento dlouhý blokovaný přístup skutečným problémem.

Použijte koridor ve tvaru L pro domácí kancelář

Rozložení koridoru ve tvaru L pro domácí kancelář

L Tvarované chodby jsou běžné v horní části schodiště nebo v hlavním patře některých starších domů. Úhledně uspořádanou domácí kancelář lze vytvořit pomocí chodby ve tvaru písmene L ve vaší domácnosti. Abyste využili tento prostor co nejlépe, použijte úzké knihovny a dlouhý úzký stůl. Pokud svou kancelářskou židli nepoužíváte, ponechejte jí místo za sebou (takže se ujistěte, že se vaše židle ve skutečnosti vejde pod stůl). Možná budete muset přidat napájecí a telefonní zásuvky, abyste se ujistili, že veškeré vaše kancelářské vybavení bude v tomto místě fungovat správně. Koordinované vybavení, které je v souladu s obecným dekorem chodby ve tvaru písmene L, bude fungovat nejlépe.

Vstupte do kruhů ve své domácí kanceláři

Ukázka rozvržení domácí kanceláře v kulaté místnosti

Pokoje se zaoblenými stěnami mohou vytvořit působivou domácí kancelář a poskytnout vám nádherný výhled. Místnost s tímto druhem jedinečného tvaru může být navržena tak, aby zahrnovala pracovní oblasti pro vaše počítačové vybavení a oblasti pro čtení. Práce s jedinečně tvarovanou místností může vyžadovat, abyste měli pro svou domácí kancelář nábytek na míru, abyste využili dostupný prostor a přizpůsobili se zakřiveným stěnám.

Rozložení tvaru T

Tvarovaný design domácí kanceláře

Toto rozvržení je podobné základnímu rozvržení, které převyšuje tuto stránku, ale má více pracovního prostoru a může ho používat více než jedna osoba. Jak vidíte, obě osoby mohou sdílet střední část stolu a přitom mít své vlastní oblasti podobné skříni. Toto rozvržení je velmi užitečné, pokud váš prostor poskytuje prostor. Je ideální, když máte spoustu vybavení nebo potřebujete zvětšené pracovní prostředí.

Místnosti ve tvaru T nabízejí potenciál domácí kanceláře

Domácí kancelář ve tvaru T

Používání místnosti ve tvaru T vám pomůže zajistit organizaci práce a domácí kanceláře. To je zásadní, pokud je pro vás těžké oddělit se od těchto dvou. Místnost ve tvaru AT poskytne dostatek prostoru pro návrh funkční domácí kanceláře a prostor pro skladování. Tento tvar této místnosti vám umožní mít klidný a soukromý pracovní prostor pro domácí kancelář. Stejně jako u většiny nastavení domácí kanceláře je plánování klíčové. Uspořádejte si vybavení své domácí kanceláře tak, abyste mohli využívat osvětlení, okna, elektrické zásuvky a telefonní konektory.

Ukázkové rozložení domácí kanceláře ve tvaru U.

Design domácí kanceláře ve tvaru U

Toto rozložení poskytuje velké množství pracovního prostoru. Pro další úložiště můžete použít chýše v různých částech. Toto uspořádání lze použít v malých nebo velkých místnostech. Další příjemnou vlastností je, že dva lidé mohou tento prostor docela snadno sdílet a navzájem se nebránit. Můžete vytvořit základní tvar písmene U s jedním stolem a stoly nebo ostrovy po stranách. V některých obchodech s kancelářským nábytkem jsou k dispozici také jednotky ve tvaru písmene U. Vytvoření tvaru U na poloostrově bude vyžadovat trochu více práce, protože zahrnuje více prostoru. Pokud vaše budoucí plány zahrnují mít více počítačů, pak je to docela pravděpodobně vaše nejlepší sázka. Toto uspořádání funguje dobře i ve sdílených místnostech. Využívá co nejvíce prostoru a prostoru pro skladování, aniž by se rozšířil do druhé oblasti.