Skip to content

Nintendo 2DS FAQ – vše, co potřebujete vědět

16 de Září de 2021
nintendo 2ds 56a271a45f9b58b7d0ca757f 3a9caded7d374cdfac37a5fb1fa9826c

Nintendo 2DS je specializovaná Nintendo 3DS, které postrádá schopnost 3DS promítat obrázky ve 3D (odtud tedy nepochybně matoucí přezdívka „2DS“). Mezi modely 2DS a 3DS jsou další pozoruhodné rozdíly, včetně chybějících pantů 2DS a jediného reproduktoru místo stereofonního zvuku. Chcete -li získat podrobnější informace:

Proč Nintendo vyvinul 2DS?

Nintendo 2DS byl navržen s ohledem na děti. Jeho neschopnost promítat 3D obrazy z něj činí dobrou volbu pro rodiče, kteří si nejsou jisti dlouhodobými efekty, které by 3D mohlo mít na zrak malých dětí. Stejně tak nízká cena 2DS z něj činí velmi atraktivní nákup pro rodiče, kteří nemohou nebo neutratí více za běžné Nintendo 3DS nebo Nintendo 3DS XL.

Hraje Nintendo 2DS hry Nintendo 3DS?

Nintendo 2DS hraje celou knihovnu Nintendo 3DS, včetně všech her 3DS. Bude ne mít vlastní knihovnu exkluzivních her. Může také jít online přes Wi-Fi a přistupovat k digitálním hrám prodávaným prostřednictvím eShopu Nintendo 3DS.

Hraje Nintendo 2DS hry Nintendo DS?

Ano. Nintendo 2DS je zpětně kompatibilní s knihovnou Nintendo DS.

Vyrábí Nintendo stále Nintendo 3DS a 3DS XL?

Absolutně. Nintendo 2DS je prostě alternativní model Nintendo 3DS, který je optimalizován pro mladší hráče.

Jak je 2DS stejný jako 3DS?

2DS může:

  • Hrajte herní karty Nintendo 3DS.
  • K ukládání dat použijte karty SD.
  • Využijte Wi-Fi pro online hraní v příslušných hrách.
  • Stahujte hry a aplikace z eShopu Nintendo 3DS.
  • Hrajte herní karty Nintendo DS (zpětná kompatibilita).

Jak se Nintendo 2DS liší od Nintendo 3DS?

Nintendo 2DS:

  • Nabízí jeden reproduktor (monofonní zvuk) oproti dvěma reproduktorům 3DS (stereofonní zvuk). Pro stereofonní zvuk můžete připojit sluchátka.
  • Nemá panty. Je to jediný pevný kus ve tvaru klínu.
  • Nelze promítat 3D obrázky a ve výsledku chybí 3D posuvník.
  • Je levnější než Nintendo 3DS nebo 3DS XL.

Jak velké jsou obrazovky 2DS?

Nintendo 2DS ve skutečnosti obsahuje jednu obrazovku, která je rozdělena na dva segmenty (jeden menší, jeden větší) s plastovými zábranami. Velikosti těchto dvou segmentů jsou srovnatelné s původním Nintendo 3DS: 3,53 palce (horní obrazovka, úhlopříčka) a 3,02 palce (spodní obrazovka, úhlopříčka). Pro srovnání, obrazovky Nintendo 3DS XL měří 4,88 palce (horní obrazovka, diagonálně) a 4,18 palce (spodní obrazovka, diagonálně).

Jak uvedu Nintendo 2DS do režimu spánku?

Nintendo 2DS má „posuvník spánku“, který můžete použít k přepnutí do režimu spánku. Tradiční způsob uspání systému – jeho zavření – zjevně nefunguje, protože 2DS postrádá véčkový design.

Jaká je životnost baterie 2DS?

Výdrž baterie Nintendo 2DS je údajně na stejné úrovni jako životnost baterie 3DS XL, takže byste měli být schopni získat 3,5 až 6,5 hodiny. Vypnutí Wi-Fi a/nebo udržení jasu obrazovky na nižší úrovni by mělo pomoci udržet baterii delší dobu.

Vypadá to jako tablet

Skutečně ano! Toto je téměř jistě vědomá volba designu od Nintenda. Nintendo 2DS má přilákat zejména děti a děti mladší jednoho roku se učí používat tablety. Velikost, tvar a hmotnost Nintendo 2DS by se měla cítit známá a pohodlná i pro velmi malé dítě, které si kdy hrálo s tabletem.

Nepoškrábe se obrazovka bez designu véčka?

Nintendo 2DS bezpochyby podléhá většímu opotřebení, protože se nemůže zavřít, ale není to tak špatné, jak si myslíte. Za prvé si můžete objednat hezké, měkké pouzdro, které zabrání tomu, aby se obrazovka při přenášení v tašce bouchla. Za druhé, produkty Nintendo jsou známé tím, že jsou odolné. Game Boy, Game Boy Color ani původní model Game Boy Advance neměly véčkový design, ale všechny tři se obecně postavily proti zneužívání času.

Uvidíme vlastní designy Nintendo 2DS?

To by bylo hezké. Protože však 2DS postrádá véčkový kryt, který obvykle slouží jako plátno na 3DS (a DS), není to příliš pravděpodobné. Můžeme však vidět nějaké speciální edice vyryté na zadní straně systému – ale kdo ví?

V jakých barvách je Nintendo 2DS k dispozici?

Od uvedení na trh v říjnu 2013 je severoamerický Nintendo 2DS k dispozici v barevných schématech černé a červené / černé a modré. Evropa má také červeno-bílé barevné schéma 2DS, které se podobá první domácí konzoli Nintendo, Famicom (také známému jako Nintendo Entertainment System). Zatím není jasné, zda je na cestě více barev.

Může Nintendo 2DS hrát hry Game Boy Advance (GBA)?

Nintendo 2DS postrádá slot pro kartu Game Boy Advance. Bude však možné hrát tituly Game Boy Advance, které byly staženy z eShopu Nintendo 3DS (kdykoli se Nintendo dostane k bezplatnému zpřístupnění her GBA na svém digitálním trhu).

Mám si koupit Nintendo 2DS?

Ach, velká otázka. Pokud se vám líbí myšlenka nákupu zlevněného systému Nintendo 3DS pro vaše dítě, zvláště pokud se obáváte, že by mohlo zlomit závěsy systému, je Nintendo 2DS skvělá koupě. Nintendo 2DS je také výhodný nákup, pokud nechcete platit prémii za 3D projekční hardware Nintendo 3DS. Pokud jste tedy rodič, který vůbec nechce, aby se jeho dítě hýbalo ve 3D, nebo pokud jste jen dospělí, kteří nevidí 3D obrázky bez fyzických problémů, 2DS vám umožní dopřát si úžasný 3DS knihovna za skvělou cenu. Uvažujete o nákupu Nintendo Switch? Pokud ano, přečtěte si, jak vyřešit běžné problémy s Nintendo Switch.