Skip to content

Oprava hodinek Apple: Vše, co potřebujete vědět

2 de Srpen de 2021
GettyImages 966722756 5c2a92a546e0fb0001db47be

Přestože jde o módní hodinky, Apple Watch jsou také pokročilou technologií. U některých lidí to bohužel může příležitostně selhat nebo selhat. Tato příručka popisuje některé z nejběžnějších problémů s Apple Watch a způsob, jakým se je můžete pokusit opravit.

Příčiny problémů s Apple Watch

Vaše Apple Watch jsou plně funkční miniaturní počítač, který žije na vašem zápěstí, takže problémy nemusí být sledovány ze stejné příčiny. Kompletní výpočetní řešení znamená, že je k dispozici nepřeberné množství různých problémů a řešení v závislosti na tom, co přesně se s hodinkami děje. Někdy se problém projeví pouze s odpovídající opravou.

Jak opravit problémy s připojením pomocí Apple Watch

Může se stát, že se hodinky odmítnou připojit k vašemu iPhonu, známé síti Wi-Fi nebo LTE připojení. Chcete -li hodinky Apple Watch znovu komunikovat se světem, postupujte takto.

 1. Vypněte Bluetooth. Pokud má váš iPhone a Watch potíže s komunikací, měli byste nejprve vypnout funkci Bluetooth na každém zařízení a poté jej znovu zapnout, abyste obnovili připojení. Na iPhonu vyberte Nastavení > Bluetooth a přepněte přepínač do polohy Zapnuto nebo Vypnuto. Na Jablko Hodinky, přejeďte prstem nahoru, vyberte ikonu Bluetooth a poté přepínač zapněte nebo vypněte.

 2. Restartujte svůj iPhone nebo Apple Watch. Pokud jednoduše deaktivace Bluetooth na okamžik nevyřeší problém s komunikací, restartujte iPhone i Apple Watch ve snaze obnovit normální připojení.

 3. Obnovte mobilní připojení. Pokud se vaše hodinky Apple Watch běžně připojují k internetu přes mobilní připojení, ale přestaly to dělat, zkuste zapnout a vypnout režim Letadlo. Na hodinkách Apple Watch přejeďte prstem nahoru a vyberte Režim Letadlo, poté přepněte přepínač do polohy Vypnuto a poté Zapnuto. Pokud se vám stále nedaří navázat spojení s vaší mobilní sítí, doporučujeme problém zjistit u vašeho mobilního operátora.

 4. Připojte se k Wi-Fi. Pokud váš iPhone není poblíž, hodinky Apple Watch se mohou pokusit připojit ke známé síti Wi-Fi pro přístup k internetu. Pokud se vaše hodinky nepřipojují, zajistěte, aby váš iPhone měl přístup k síti a měl možnost sdílet informace s vašimi hodinkami.

 5. Restartujte proces instalace. Pokud jste nedávno obnovili svůj iPhone nebo zakoupili nové zařízení, vaše hodinky Apple Watch nemusí být s telefonem správně nastaveny. Pro více podrobností můžete snadno spárovat Apple Watch s iPhone.

Jak opravit problémy s baterií pomocí hodinek Apple Watch

Vybíjí vaše Apple Watch rychle baterii? Zde je několik návrhů, které byste měli zkusit, aby baterie vašeho zařízení znovu správně fungovala.

 1. Povolte rezervu napájení. Pokud chcete prodloužit výdrž baterie hodinek, nejjednodušší je zapnout Power Reserve. Tím se deaktivuje aktivace snímače srdeční frekvence během chůze a cvičení. Tato funkce způsobí, že data o spálení kalorií budou méně přesná, ale pomůže zachovat životnost baterie.

 2. Vypněte oznámení a Wi-Fi. Pokud režim Power Reserve nedělá dost, můžete spotřebu hodinek dále snížit omezením upozornění, která rozsvítí obrazovku, a vypnutím Wi-Fi na Apple Watch.

 3. Restartujte Apple Watch. Někdy je oprava tak jednoduchá jako restart. Pokud se zdá, že vaše Apple Watch vybíjí baterii, jako by nebyl žádný zítřek, může pomoci jednoduše vypnout hodinky a znovu je zapnout. Udělejte to tak, že podržíte boční tlačítko hodinek, dokud se Vypnout funkce ukazuje. Pokud podržíte boční tlačítko stisknuté i poté, co se objeví funkce Vypnutí, spustí se vaše hodinky, aby vydaly SOS nouzi. Pokud hodinky začnou pípat, uvolněte tlačítko, aby se zabránilo aktivaci funkce SOS.

 4. Kontaktujte podporu Apple. Pokud se vaše baterie Apple Watch přestala nabíjet, může být poškozená. Doporučujeme zavolat na Apple pro podporu nebo naplánovat schůzku v baru Apple Store Genius.

Jak opravit fyzické problémy s Apple Watch

Žádný z hardwaru Apple Watch není opravitelný uživateli doma a k opravě bude obvykle vyžadovat schůzku Genius Bar nebo volání podpory; zde je však několik návrhů na běžné problémy.

 1. Vyčistěte digitální korunku. O Apple Crown Digital je známo, že má problémy, kdy může být obtížné jej otočit, když je špinavý. Chcete -li to napravit, sundejte si řemínky Apple Watch a poté opláchněte zařízení teplou vodou a přibližně 30 sekund otáčejte korunkou Digital Crown.

 2. Zajistěte fit. Nezachycují Apple Watch váš srdeční tep? Neboj se, jsi stále naživu! Zajistěte, aby byly vaše hodinky Apple Watch dostatečně pevně připevněny k vaší pokožce, protože volné uchycení nebude moci sledovat váš tep. Kromě toho, pokud máte na zápěstí tmavě zbarvené tetování, mohou vaše hodinky odmítnout sledovat srdeční frekvenci, protože nejsou schopny vnímat vaši žílu.

 3. Opravte rozbitou obrazovku. Pokud je obrazovka vašeho Apple Watch bohužel poškozená, musí ji opravit autorizovaný servis Apple. Doporučujeme vzít si hodinky do místního Apple Store na schůzku Genius Bar.

Poslední řešení problémů se softwarem

Pokud vaše hodinky Apple Watch trpí řadou různých problémů se softwarem nebo jednoduše problémem, který nemůžete překonat, může vám podpora Apple doporučit hodinky resetovat. Postupujte podle našeho podrobného průvodce, jak resetovat Apple Watch sami doma, než se vydáte do obchodu. Obnovením továrních nastavení hodinek Apple Watch smažete všechna jeho nastavení a data. Před pokusem o tuto opravu postupujte opatrně a ujistěte se, že jsou vaše hodinky správně zálohovány.