Skip to content

Opravit: Jak odhalit Android

7 de Červenec de 2021
001 fix it how to unbrick your android f37bedef46f94dc493d45f64a78fc455

Chytrý telefon nebo tablet s Androidem, který se nezapne, je považován za zděný; je to asi tak užitečné jako cihla, protože nemá žádné dostupné funkce. Ale nevzdávejte se naděje, protože byste mohli své zařízení odblokovat. Pokračujte v čtení, abyste se dozvěděli o příčinách zdění a způsobech odblokování zařízení Android. Pokyny v tomto článku platí obecně pro všechny smartphony a tablety Android.

Příčiny zděných zařízení Android

Je považováno zařízení, které se zapne, ale je nefunkční měkké zděné. Zařízení, které se vůbec nezapne, je tvrdě zděná. Měkké zařízení se může spustit do režimu obnovení nebo zamrznout na úvodní obrazovce. Například pokud jste se pokusili nainstalovat vlastní ROM, aniž byste nejprve vymazali data z původní ROM, může dojít při zavádění zařízení k chybám, které mohou způsobit jeho zaseknutí v bootovací smyčce. Mezi další možné příčiny zdění patří:

 • Nesprávná instalace důležitých aktualizací.
 • Problémy související s rootováním zařízení Android.
 • Chybějící nebo poškozené systémové soubory.
 • Fyzické poškození nebo vadný hardware.
 • Náhodné stahování malwaru.

Jak odblokovat telefon nebo tablet Android

Ne všechno na tomto seznamu bude fungovat pro každého, ale je pravděpodobné, že zde bude něco, co vaše zařízení Android odblokuje. Vyzkoušejte každý z těchto kroků, dokud nebude zařízení zpět v provozuschopném stavu:

 1. Vyjměte a znovu vložte baterii. Pokud je to možné, vyjměte baterii a bezpečně ji vložte zpět na místo. Připojte také nabíječku zařízení, abyste se ujistili, že vadná baterie nebrání zapnutí.

 2. Kontaktujte výrobce. Pokud je vaše zařízení v záruce, může jej výrobce bezplatně opravit nebo vyměnit. Pokud jste zakořenili své zařízení Android k instalaci vlastního firmwaru nebo aplikací pro sideload, pak je vaše záruka pravděpodobně neplatná, takže budete muset případné problémy vyřešit sami.

 3. Kontaktujte svého telefonního operátora. Pokud je váš telefon zděný, obraťte se na svého poskytovatele služeb. Mohou být schopni obnovit váš telefon a dokonce obnovit vaše data v obchodě. Pravidelně zálohujte svá data systému Android, abyste je neztratili.

 4. Vezměte jej do opravny telefonu. Pokud je vaše zařízení fyzicky poškozeno a nemáte žádnou záruku, nejlépe je odnést zařízení do profesionální opravny telefonu. Mají přístup k nástrojům a součástem, které pravděpodobně nemáte, takže platba za jejich opravu může být tou ekonomičtější možností.

 5. Uložte jej do pytle s rýží. Pokud vaše zařízení nefunguje kvůli poškození vodou, uložte jej přes noc do plastového sáčku naplněného nevařenou rýží. Rýže absorbuje část vody, čímž zlepší vaše šance na resuscitaci zařízení. Pokud je telefon fyzicky poškozen, vyjměte SIM kartu, abyste mohli obnovit kontakty.

 6. Vyměňte obrazovku. Pokud se vaše zařízení zapne, ale obrazovka zůstane černá, nemusí být vaše zařízení zděné. Místo toho může být problémem displej. Odneste jej do opravny nebo vyměňte obrazovku sami.

 7. Proveďte tvrdý restart. Pokud se zařízení zapne a poté okamžitě zamrzne, zkuste restartovat. Toho se obvykle dosáhne přidržením Power + Home, ale liší se podle zařízení.

 8. Restartujte v režimu obnovení. Zkuste restartovat zařízení v režimu obnovení:

  1. Když je zařízení vypnuté, stiskněte Zvýšení hlasitosti + napájení spustit v režimu obnovení.
  2. Pomocí tlačítek hlasitosti se pohybujte v nabídce a zvýrazňujte Restartujte systém hned.
  3. lis Napájení vyberte zvýrazněnou možnost.
  4. Počkejte, až se zařízení restartuje jako obvykle.

  Kroky pro spuštění do režimu obnovení se mohou lišit v závislosti na modelu vašeho zařízení. Další pokyny najdete v příručce k telefonu nebo tabletu.

 9. Vymažte mezipaměť. Smazání dočasných souborů může někdy stačit.

  1. Spusťte zařízení v režimu obnovení.
  2. Vybrat Vymažte oddíl mezipaměti.
  3. Vybrat Restartujte systém hned.
 10. Obnovte tovární nastavení zařízení Android. Pokud jste na svém zařízení provedli úpravy, jejichž výsledkem byla měkká cihla, můžete tyto změny vrátit zpět do továrního nastavení. Provedením obnovení továrního nastavení na zařízení Android obnovíte systém do stavu, v jakém byl při zakoupení. V důsledku toho ztratíte vše, co jste stáhli a nainstalovali. Obnovení továrního nastavení měkkého cihlového zařízení Android:

  1. Spusťte zařízení v režimu obnovení.
  2. Vybrat Vymazání dat / obnovení továrního nastavení.
  3. Vybrat Ano resetujte zařízení a počkejte. Po dokončení procesu se vrátíte do hlavní nabídky režimu obnovení.
  4. Vybrat Restartujte systém hned.

  Pokud bude úspěšný, Android se spustí jako obvykle a budete muset nastavit zařízení.

 11. Přeinstalujte tovární verzi vašeho OS. Pokud má vaše zařízení slot pro SD kartu, můžete znovu nainstalovat OS zařízení. Tato metoda také vymaže všechny vaše osobní soubory.

  1. Vyhledejte na webu soubor ROM s továrním firmwarem pro vaše zařízení. Dobrým začátkem je fórum vývojářů XDA. Do vyhledávacího pole zadejte název vašeho zařízení + skladem rom.
  2. Stáhněte si příslušnou ROM (obvykle obsaženou v souboru ZIP) na SD kartu.
  3. Vložte SD kartu do zařízení.
  4. Spusťte zařízení Android v režimu obnovení.
  5. Vybrat Nainstalujte aktualizace ze sd karty.
  6. Vyberte soubor ZIP obsahující ROM.
  7. Vybrat Restartujte systém hned.

  Blikání nekompatibilní ROM může vaše zařízení zdědit. Stáhněte si správný firmware pro váš model.

 12. Použijte nástroj pro odblokování systému Android. Pokud vám používání Odina nevyhovuje, existuje více uživatelsky přívětivých nástrojů pro odblokování konkrétních zařízení. Například program Fone Lab Android Data Recovery je všestranný nástroj pro odstraňování problémů, který se používá k obnovení telefonů a tabletů Samsung. Je k dispozici pro Windows i Mac.

Jak odpojit zařízení Samsung Android

Bohužel neexistuje žádný program, který by dokázal opravit všechny typy telefonů a tabletů se systémem Android a společnost Samsung vytváří konkrétní problém, protože zařízení Samsung běží na proprietární verzi systému Android. Naštěstí existuje několik programů, které vám mohou pomoci dostat telefon Samsung zpět do funkčního stavu.

 1. Použijte Odina k odblokování telefonu Samsung. Odin je program vyvinutý společností Samsung pro instalaci vlastního firmwaru na zařízení Android. Lze jej použít k opravě zděných telefonů Samsung Android, pokud máte počítač se systémem Windows. Chcete-li spustit Odina na počítači, musíte být přihlášeni jako správce.

 2. Použijte FoneLab k odblokování zařízení Samsung Android. Pokud máte zařízení Samsung, můžete jej odblokovat pomocí plně vybavené verze FoneLab. I když existuje bezplatná zkušební verze FoneLab (střídavě známá jako U.Fone Toolkit), většina funkcí včetně odblokování a obnovy dat je k dispozici pouze s prémiovým předplatným.

  1. Připojte zařízení Android k počítači pomocí kabelu USB.
  2. Stáhněte a nainstalujte Nástroj pro obnovu dat Fone Lab pro Android na tvém počítači.
  3. Otevřete Fone Lab a vyberte Nefunkční extrakce dat pro Android.
  4. Vybrat Start na pravé straně okna pod ikonou Androidu.
  5. Vyberte možnost, která nejlépe odpovídá vašemu zařízení, a vyberte další.
  6. Zvolte váš Název zařízení a Model zařízení, poté vyberte Potvrdit.
  7. Podle pokynů na obrazovce spusťte zařízení v režimu stahování a poté vyberte Start stáhnout balíček pro obnovení.
  8. Po dokončení ručně restartujte zařízení, pokud se nerestartuje automaticky.

  Pokud byl proces úspěšný, mělo by vaše zařízení Samsung fungovat jako obvykle.

Pokud si nejste jisti, jak jste telefon zdědili, možná budete muset do budoucna přijmout některá další opatření. Chcete-li zabránit zděšení zařízení Android: Nekořenujte zařízení. Nestahujte nic, co nepochází z oficiálního obchodu s aplikacemi. Neodstraňujte ani neměňte důležité soubory. Telefon vždy uchovávejte v ochranném pouzdře.