Skip to content

Pokud někoho zablokujete na Twitteru, ví to?

7 de Červenec de 2021
block someone twitter do they know 3486085 493b16ba92834e7db8318169d2f12e88

Ať už čelíte obtěžování, spamu od robotů nebo jen nepříjemným interakcím od ostatních uživatelů Twitteru, blokování účtů to může zastavit. Pokud ale někoho zablokujete na Twitteru, ví, že jste ho zablokovali?

Jak blokování funguje na Twitteru

Na Twitteru můžete rychle zablokovat libovolného uživatele. Přejděte na jejich profil (na webu nebo v oficiální mobilní aplikaci) a vyberte ikonu tři svislé tečky vedle tlačítka Sledovat / Sledovat a poté vyberte Blokovat @ uživatelské jméno.

Blokování uživatele mu brání v tom, aby vás z daného účtu sledoval. Pokud se vás pokusí sledovat, Twitter zobrazí zprávu s textem „Bylo vám blokováno sledovat tento účet na žádost uživatele.“

Upozorňuje vás Twitter, když vás někdo zablokuje?

Twitter vám nebude posílat oznámení, pokud vás někdo zablokuje. Jediným způsobem, jak zjistit, že jste byli zablokováni, je navštívit profil jiného uživatele a zobrazit zprávu o blokování Twitteru. Pokud máte podezření, že vás někdo zablokoval, je na vás, abyste to prošetřili a potvrdili. Pokud si ani neuvědomíte, že na vaší časové ose chybí konkrétní uživatel, možná nikdy nebudete vědět, že jste byli zablokováni. Kromě toho se tweety od uživatele, kterého jste zablokovali, odeberou z časové osy, pokud jste je dříve sledovali. Twitter také automaticky odebere blokovaného uživatele ze seznamu sledujících. Stejně tak se vaše tweety již nebudou zobrazovat na časové ose blokovaného uživatele, pokud vás dříve sledovali.

Sledování vašich blokovaných uživatelů

Pokud zablokujete mnoho uživatelů, Twitter má několik pokročilých možností, které můžete využít ke sledování všeho. Můžete exportovat seznam blokovaných uživatelů, sdílet svůj seznam s ostatními, importovat seznam blokovaných uživatelů někoho jiného a spravovat seznam importovaných blokovaných uživatelů samostatně z celého seznamu. Chcete-li k tomu přistupovat, vyberte váš profilový obrázek > Nastavení a soukromí > Blokované účtya měli byste vidět seznam blokovaných uživatelů. Vybrat Pokročilé možnosti, pak vyberte, zda chcete seznam exportovat, nebo importovat.

Existuje způsob, jak zabránit tomu, aby někdo zjistil, že jste je zablokovali?

Neexistuje způsob, jak zabránit uživateli v zjištění, že jste jej zablokovali. Pokud někoho zablokujete a on navštíví váš profil nebo se vás pokusí znovu sledovat, zobrazí se mu zpráva, že je zablokován. Svůj účet na Twitteru však můžete nastavit jako soukromý. Tímto způsobem můžete ovládat, kdo vás sleduje, a můžete se vyhnout blokování lidí.

Ztlumení Twitteru: Přátelštější alternativa blokování

Pokud opravdu chcete ukončit komunikaci mezi vámi a konkrétním uživatelem, obvykle je nejlepší způsob blokování. Pokud však nechcete, aby vás konkrétní uživatel obtěžoval, ale nechcete trvale ukončit vztah, můžete je jednoduše ztlumit. Ztlumení je to, co to zní. Tato užitečná funkce vám v podstatě umožňuje dočasně (nebo možná trvale) odfiltrovat veškerý hluk, který vydává jiný uživatel ve vašem hlavním zdroji nebo @replies, aniž byste je museli skutečně přestat sledovat nebo blokovat. Chcete-li to provést, stačí vybrat ikonu tři svislé tečky v profilu uživatele a poté vyberte Ztlumit @ uživatelské jméno. Ztlumený uživatel vás může i nadále sledovat, zobrazit vaše tweety a dokonce i @odpovědět vám, ale neuvidíte žádné z jejich tweetů ve vašem zdroji (pokud je sledujete) ani žádné z jejich @ zmínek v oznámeních. Ztlumení však nemá žádný vliv na přímé zasílání zpráv. Pokud vám pošle ztlumený účet, stále se zobrazuje ve vašich přímých zprávách. Pokud se domníváte, že blokovaný uživatel může být také spamerem, můžete účet nahlásit na Twitteru.