Skip to content

Přehled série Company of Heroes

9 de Září de 2021
company of heroes 56ab9fe75f9b58b7d009cc13

The Společnost hrdinů franšíza je série strategických videoher druhé světové války, které jsou vydávány výhradně na PC od roku 2006. Existuje celkem osm titulů včetně hlavních vydání, rozšiřujících balíčků a hlavních balíčků obsahu ke stažení. Všechny byly dobře přijaty fanoušky strategie i kritiky v reálném čase. Hry nabízejí více herních režimů a možností, včetně kampaní pro jednoho hráče, kompetitivních her pro více hráčů a map vytvořených komunitou. Kampaně pro jednoho hráče pokrývají širokou škálu bitev a operací ze západní i východní fronty evropského divadla. Mezi hratelné národy patří různé armády ze Spojených států, Velké Británie, Sovětského svazu a Německa. K dnešnímu dni nedošlo k a Společnost hrdinů hra nebo rozšíření, které zahrnuje bitvy nebo síly z Pacific Theatre. Zde je to, co potřebujete vědět o hrách v této sérii.

Společnost hrdinů

Společnost hrdinů.

Co se nám líbí

 • Úžasné vizuální efekty.
 • Dobře navržený taktický a strategický obsah.
 • Podrobný návod.

Co se nám nelíbí

 • Výchozí nastavení obtížnosti je náročné.
 • Krvavé scény a silný jazyk.
 • Je těžké sledovat vše, co se děje.

Datum vydání: 12. září 2006
Žánr: Strategie v reálném čase
Téma: druhá světová válka
Herní módy: Jeden hráč, více hráčů První Společnost hrdinů hra vydaná v roce 2006 a zahrnuje jak kampaň pro jednoho hráče, tak konkurenční režimy pro více hráčů. Kampaň pro jednoho hráče dává hráčům kontrolu nad americkými silami, když procházejí bitvami v den D v červnu 1944 a končí bitvou o kapsu Falaise v srpnu 1944. Část pro více hráčů zahrnuje dvě hratelné frakce, Spojené státy a Německo . Poté jsou rozděleni do různých společností nebo doktrín, z nichž každá má jedinečnou sadu jednotek a speciální schopnosti. Hratelnost pro režimy pro jednoho hráče i pro více hráčů je v zásadě stejná; každá mapa je rozdělena do různých oblastí zdrojů, přičemž hráči potřebují získat kontrolu nad každou oblastí, aby mohli sbírat různé druhy zdrojů potřebných k vybudování nových jednotek. Tyto tři zdroje zahrnují palivo, pracovní sílu a munici. Každý slouží nejen k stavbě jednotek, ale také k různým upgradům jednotek a budov.

Company of Heroes: Opposing Fronts

Společnost hrdinů oponujících frontám

Společnost hrdinů oponujících frontám.

Co se nám líbí

 • Rozšiřující balíček obsahuje dvě nové kampaně a dvě nové fronty.
 • Vyniká v režimu pro více hráčů.
 • Nevyžaduje původní hru Company of Heroes.

Co se nám nelíbí

 • Režim pro jednoho hráče není tak vybroušený jako režim pro více hráčů.
 • Slabá zápletka.

Datum vydání: 24. září 2007
Žánr: Strategie v reálném čase
Téma: druhá světová válka
Herní módy: Pro jednoho hráče, pro více hráčů

Company of Heroes: Opposing Fronts je první rozšiřující balíček pro originál Společnost hrdinů hra. Je to samostatné rozšíření, což znamená, že nevyžaduje hraní základní hry, ale také neobsahuje žádné frakce nebo kampaně nalezené v základní hře. Opoziční fronty přidává dvě nové kampaně pro jednoho hráče: britskou kampaň a německou kampaň. Mají celkem 17 misí, přičemž britská kampaň pokrývá Liberation of Caen britskými a kanadskými silami a německá kampaň pokrývá německou obranu a pushback během operace Market Garden. Rozšiřující balíček přidává dvě nové frakce, britskou 2. armádu a německou Panzer Elite, každou se třemi odlišnými doktrínami nebo oblastmi odbornosti. Další novou funkcí je systém pro dynamické efekty počasí v reálném čase během hraní. Je také plně kompatibilní při hře více hráčů s hráči obou Společnost hrdinů a Company of Heroes: Opposing Fronts.

Company of Heroes: Tales of Valor

Company of Heroes Tales of Valor

Company of Heroes Tales of Valor.

Co se nám líbí

 • Hratelnost je stejně působivá jako původní hra.
 • Zábavné režimy pro více hráčů.
 • Úvod do společnosti Company of Heroes vhodný pro nováčky.

Co se nám nelíbí

 • Sólové kampaně jsou za pár hodin u konce.
 • Žádné nové frakce ani kampaně.

Datum vydání: 9. dubna 2009
Žánr: Strategie v reálném čase
Téma: druhá světová válka
Herní módy: Pro jednoho hráče, pro více hráčů

Company of Heroes: Tales of Valor je druhým a posledním rozšiřujícím balíčkem vydaným pro Společnost hrdinů. Stejně jako jeho předchůdce jde o samostatné rozšíření, které nevyžaduje, aby hráči vlastnili nebo měli nainstalovanou původní hru. Neobsahuje žádné nové frakce, ale přináší nové jednotky pro každou frakci, tři nové epizody pro jednoho hráče, další mapy a nové herní režimy pro více hráčů. Mezi tyto nové režimy pro více hráčů patří Assault, což je podobný režim bitevní arény Dota 2; Stonewall, kde až čtyři hráči musí bránit malé město před vlnou za vlnou nepřátel; a Panzerkrieg, což je další režim typu bitevní arény s tanky.

Společnost hrdinů online

Společnost hrdinů online

Společnost hrdinů online.

Co se nám líbí

 • Free-to-play verze.
 • Nabízí přizpůsobení, hrdinové jednotky a způsob, jak přidat do armád.

Co se nám nelíbí

 • K odemčení některých funkcí jsou nutné nákupy v aplikaci.
 • Hra již není k dispozici.

Datum vydání: Duben 2010
Žánr: MMO RTS
Téma: druhá světová válka
Herní módy: Multiplayer

Společnost hrdinů online byla bezplatná masivně multiplayerová online RTS hra, která byla vydána do otevřené beta verze v Jižní Koreji, než byla zrušena v březnu 2011. Hra neměla žádnou kompatibilitu s originálem Společnost hrdinů režimy pro více hráčů, ale měla stejnou známou hratelnost. Jeden velký rozdíl je však v tom, že jednotky, frakce a jednotky hrdinů bylo třeba odemknout nebo zakoupit prostřednictvím mikrotransakcí.

Společnost hrdinů 2

Screenshot z Company of Heroes 2

Screenshot z Company of Heroes 2.

Co se nám líbí

 • Vizuály jsou vynikající.
 • Rychlá hra s intenzivní akcí.
 • Mnoho vylepšení pro režim pro více hráčů.

Co se nám nelíbí

 • Vysoká křivka učení pro nováčky franšízy.
 • Nabídky jsou matoucí.

Datum vydání: 25. června 2013
Žánr: Strategie v reálném čase
Téma: druhá světová válka
Herní módy: Pro jednoho hráče, pro více hráčů

Společnost hrdinů 2 vyšlo v roce 2013 poté, co Sega získala vývojáře Relic Entertainment. Zaměřuje se na východní frontu a zahrnuje velké konflikty/bitvy, jako jsou operace Barbarossa, bitva u Stalingradu a bitva o Berlín. Základní hra obsahuje dvě frakce: sovětskou Rudou armádu a německou armádu. Kampaň založená na příběhu zahrnuje celkem 18 misí, z nichž některé lze hrát společně. Prvek shromažďování zdrojů ve hře je trochu revidován, takže nyní každé území produkuje nějaké palivo a munici, přičemž několik vyvolených produkuje více paliva nebo více munice. Tato hra obdržela od ruských kritiků a hráčů po vydání určité reakce, protože tvrdili, že jde o brutální zobrazení Rudé armády a historické nepřesnosti.

Company of Heroes 2: The Western Front Armies DLC

Společnost hrdinů Západní frontové armády

Společnost hrdinů Západní frontové armády.

Co se nám líbí

 • Spousta zábavných a dramatických bitev.
 • Mapy a frakce se zaměřily na režim více her.
 • Dobrý vstupní bod pro lidi nové ve franšíze.

Co se nám nelíbí

 • V této rozšiřující jednotce není žádná nová kampaň.
 • Některé funkce vyžadují nákupy v aplikaci.
 • Chybí další prvky příběhu.

Datum vydání: 24. června 2014
Žánr: Strategie v reálném čase
Téma: druhá světová válka
Herní módy: Multiplayer

Company of Heroes 2: The Western Front Armies bylo první velké DLC vydané pro Společnost hrdinů 2. Představuje dvě nové frakce, americké síly a německé síly (známé jako Oberkommando West). Každý má své vlastní jedinečné jednotky, velitele a schopnosti. Toto DLC obsahuje pouze komponentu pro více hráčů a podobně jako rozšiřující balíčky pro Společnost hrdinů, je to samostatná hra. Frakce v Armády západní fronty se mohou účastnit her pro více hráčů s frakcemi ovládanými hráči, kteří pouze vlastní Společnost hrdinů 2.

Company of Heroes 2: Ardennes Assault DLC

Company of Heroes 2 Ardennes Assault

Company of Heroes 2 Ardennes Assault.

Co se nám líbí

 • Skvělá kombinace osobních, taktických a strategických aspektů války.
 • Důraz je kladen na režim pro jednoho hráče.

Co se nám nelíbí

 • Nic pro režim pro více hráčů.
 • Základní ovládání je matoucí.

Datum vydání: 18. listopadu 2014
Žánr: Strategie v reálném čase
Téma: druhá světová válka
Herní módy: Jeden hráč

Company of Heroes 2: Ardennes Assault je druhým vydaným DLC Společnost hrdinů 2 a je součástí jednoho hráče Armády západní fronty DLC. Obsahuje stejné dvě frakce zavedené v tomto obsahu. Příběh se odehrává během bitvy v Ardenách od prosince 1944 do ledna 1945 a obsahuje 18 nových nelineárních a historických misí. Americké síly v kampani pro jednoho hráče Útok v Ardenách jsou jedinečné a nejsou k dispozici v žádném režimu pro více hráčů.

Company of Heroes 2: The British Forces DLC

Company of Heroes 2 The British Forces

Company of Heroes 2 The British Forces.

Co se nám líbí

 • Britské síly jsou zábavným doplňkem hry.
 • Vynikající zvukové efekty a hlasové jednání.

Co se nám nelíbí

 • Nové mapy vypadají trochu fádně.
 • Obtížné vyhrát v bitvách jeden na jednoho.

Datum: 3. září 2015
Žánr: Strategie v reálném čase
Téma: druhá světová válka
Herní módy: Multiplayer

Company of Heroes 2: The British Forces DLC je samostatné rozšíření pro více hráčů s novou frakcí britských sil s vlastním stromem technologií, jednotkami, veliteli a speciálními schopnostmi. Stejně jako předchozí rozšíření pro více hráčů mají noví hráči přístup ke všem stávajícím Společnost hrdinů 2 multiplayerové mapy a může bojovat proti frakcím z Společnost hrdinů 2 a Armády západní fronty. Rozšíření přidává osm nových map pro více hráčů, 15 nových jednotek a šest velitelů. Rovněž zavádí upgrade na Společnost hrdinů 2 a všechna další rozšíření, která vylepšují herní rovnováhu, grafiku a animaci.