Skip to content

Překvapivé věci, které nemůžete udělat pro logo Twitteru

10 de Září de 2021

Jako většina společností, autorská práva na Twitteru oplývají. Kanál sociálních médií stanovil pravidla, jak ostatní mohou používat jeho slavné logo.

Pokyny pro značku O

Některé společnosti mají interní šablony stylů, které odrážejí, jak chtějí, abyste o společnosti hovořili, jak se zobrazují obrázky a dokonce i to, jak můžete odkazovat na jinou firmu nebo člověka. Twitter má veřejná pravidla. Jak všichni víme, pokud tam něco zveřejníte na nějaké úrovni, dojde ke zneužití a zneužití. Proto má Twitter několik vlastních pravidel. Chcete -li začít, musíte v Tweetu vždy psát velká písmena. Pokud jde o Larryho (ano, pták Twitter má oficiální jméno), věci jsou ještě vážnější. Koneckonců „Twitter je pták a pták je Twitter,“ napsal Twitter na svém blogu po jejich 2012 rebranding. Zde jsou tedy pravidla, pokud jste někdy dost odvážní, udělejte něco s jejich logem (což možná nebudete po projití tohoto seznamu).

Pravidla a předpisy pro používání ikon na Twitteru

 • Modrá nebo bílá: Ani vás nenapadne udělat to na Vánoce červené nebo zelené. Mohou platit některá omezení barevného tisku. S předchozím svolením Twitteru je povoleno logo zobrazit černě. Nikdy jej nevyplňujte vzory nebo více barvami.
 • Nenarážejte ptáka na nic jiného: Twitter vyžaduje, abyste udržovali volný prostor alespoň 150 procent šířky loga.
 • Nenavrhujte vztah: Pokud nejste žádným způsobem spojeni s Twitterem a nemáte jejich svolení, nenaznačujte, že Twitter má s vámi něco společného. Neumisťujte svá loga blízko sebe a nepřidávejte je na soutěžní stránky (to může naznačovat, že je Twitter schvaluje).
 • Držte ptáka vzpřímeně: Twitter má snadno stahovatelné soubory s logem Twitter, které můžete použít. Ale neotáčejte, neměňte ani neupravujte. Rovněž nemůžete zkosit, otáčet, roztahovat nebo měnit orientaci.
 • Nepozvěte žádné opeřené přátele: Neumisťujte ptáka Twitteru do hejna jiných ptáků nebo jiného tvora. Neskládejte více log, neskládejte ani neskládejte ve tvaru.
 • Neživte ptáka: Larry neletí, takže se nepokoušejte přimět toho chlapa, aby mával křídly! Žádné mluvení ani štěbetání. Nepoužívejte obrysy, vržené stíny ani přechody. Nepřidávejte anatomii (například jiné křídlo nebo nohy) ani nepřidávejte prvky, například slovní bubliny.
 • Nepoužívejte žádné předky: Twitter požaduje, abyste také zapomněli na všechna ostatní loga a ptáky, které Twitter dříve používal. Nezveřejňujte je. Používejte pouze aktuální verzi ptáka na Twitteru.
 • Nedávejte ptáka na obálku své knihy: I když jde o Twitter, logo nepoužívejte. To platí také pro další publikace, jako jsou vzdělávání, instruktážní publikace, příručky a konferenční publikace. Platí také pro jakékoli zboží.
 • Ve své propagaci nezdůrazňujte hraní Twitteru: Nezvětšujte ptáka Twitteru větší než vaše logo.
 • Nepoužívejte ptáka jako pozadí: Vědí, že milujete Twitter a všechno ostatní, ale stačí jeden pták a je to přímo uprostřed vaší domovské stránky Twitter.
 • Nevytvářejte vlastní tlačítka „Tweet“ a „Sledovat“: Twitter říká, že pokud to není technicky nutné, měli byste používat tlačítka, která pro vás vytvořili. A pokud musíte, použijte tuto verzi ptáka na Twitteru.

Může to vypadat jako mikromanagement, ale pokud lidé zveřejní staré verze loga Twitteru, internet bude zmatený. Pokud lidé ve svých logech používají logo Twitter, aplikace Twitter získají více stažení než vlastní aplikace Twitteru. Stručně řečeno, jednoduše chrání svou značku. Nevíme, zda skutečně sledují a nadávají lidem (pravděpodobně kromě aplikací pro Twitter, které vytvářejí firmy), ale pravidla existují z nějakého důvodu.

Přijatelné pokyny k použití

Plusem je, že Twitter chce, abyste je propagovali, takže mají nějaké zásady „ano, u nás je to úplně skvělé“:

 • Stejná velikost: V tisku můžete použít ptáka na Twitteru vedle svého @uživatelského jména nebo říct „sledujte nás/mě na Twitteru“. Logo však musí mít stejnou velikost jako symbol # nebo @.
 • Atribuce: Chcete -li získat tweet v tištěné podobě, naformátujte jej tak, aby vypadal jako tweet, a vedle @uživatelského jména vložte malé logo ptáka na Twitteru. Pták by měl mít stejnou velikost jako text. Online, stačí vložit Tweet.