Skip to content

Přidejte texty ve stylu Karaoke do své hudební sbírky ve formátu LRC

1 de Srpen de 2021
microphone 95468994 5a22f422c7822d001a57f393

Možná jste již do svých skladeb přidali texty pomocí nástroje pro značkování MP3 nebo softwarového přehrávače médií, který má vestavěný editor metadat, například iTunes. Každý z těchto nástrojů zobrazuje celý text písně. Pokud byste raději zobrazovali slova synchronizovaně s hudbou, stylem karaoke, pak budete muset použít samostatné soubory ve formátu LRC, a to buď prostřednictvím zásuvného modulu nebo aplikace.

Formát LRC ve stylu karaoke

LRC je speciální formát, který obsahuje nejen texty písní, ale také informace o načasování, aby správně synchronizoval slova s ​​přehrávanou hudbou. Oddělené soubory končící na .lrc mají obvykle stejný název jako píseň, pro kterou poskytují texty, a skládají se z několika textových řádků alfanumerických informací. Používání souborů LRC není omezeno na software jukebox. Většina počítačů, mobilních zařízení a hudebních přehrávačů podporuje formát LRC, takže si můžete na cestách zazpívat ve stylu karaoke.

Lyric App

U některých skladeb si můžete stáhnout soubory LRC, ale praktičtějším způsobem je stáhnout si aplikaci pro svůj smartphone nebo tablet. Jedním z příkladů je bezplatná aplikace Lyrics Mania pro iOS a Android. Tato aplikace zobrazuje rolovací texty, které můžete sledovat při zpívání vokálů. Stáhněte si aplikaci a zobrazte si texty na svém zařízení při přehrávání jakékoli skladby ve vaší hudební knihovně. Aplikaci můžete také používat s externími hudebními přehrávači, jako je Spotify. Další možností, Lyrics Plugin, je bezplatný plug-in, který synchronizuje texty se zvukovými soubory ve spojení s Windows Media Player, Winamp a iTunes. Stačí začít poslouchat hudbu a texty se zobrazí automaticky. Pomocí pluginu Lyrics můžete přidat vlastní texty, pokud je databáze již neobsahuje.

Typy formátu LRC

Formát souboru LRC synchronizuje texty písní se zvukovým souborem, ale jsou k dispozici různé verze formátu. Zkontrolujte, jaký formát má váš hudební přehrávač. Obsahují:

  • Jednoduchý formát LRC, který zobrazuje řádek najednou, nikoli jedno slovo najednou
  • Rozšířený jednoduchý formát LRC, což dává uživateli možnost změnit pohlaví v textech
  • Vylepšený formát LRC, který zobrazuje texty písní vždy po jednom slově.