Skip to content

Připojení HDTV k set-top boxu pomocí HDMI

13 de Červenec de 2021
hdmi cable close up 183416102 58b5d0c25f9b586046d2e1ac

Většina set-top boxů (STB) v dnešní době, ať už jsou to TiVo, Moxi nebo kabelové a satelitní boxy, jsou schopny vysokého rozlišení. Abyste mohli plně využívat zážitek z vysokého rozlišení z vaší kabelové skříně HDMI, musíte změnit způsob připojení vašeho televizoru. Naštěstí je to docela snadné. Navíc, protože se k tomu používá kabel HDMI, který přenáší zvukové i obrazové signály, potřebujete pouze jeden kabel, abyste dostali vše na svůj HDTV.

Set-top boxy spolupracují s televizory od různých výrobců, mimo jiné i od společností LG, Samsung, Panasonic, Sony a Vizio.

Pomocí HDMI připojte svůj STB k HDTV

Pojďme se podívat na použití HDMI k připojení vašeho STB k HDTV, abyste si mohli začít užívat programování v HD poskytované vaším poskytovatelem.

  1. Nejprve zjistěte, zda má set-top box připojení HDMI. Port HDMI by měl vypadat trochu jako zploštělý, znetvořený port USB a měl by mít stejný tvar jako konce kabelu HDMI, které vidíte na obrázku výše. Zatímco většina set-top boxů má výstupní port HDMI, stále existují některé, které, i když jsou schopné HD, nepodporují HDMI. Pokud váš žádný nemá, zkuste buď upgradovat na jiný, nebo zkuste připojit komponentní kabely k televizoru.

  2. Najděte jeden z portů HDMI na HDTV. Pokud máte jen jednu, nemáte jinou možnost, než ji použít. Většina televizorů však má alespoň dva označené štítky HDMI 1 a HDMI 2. Pokud je snazší si pamatovat, že je zařízení zapnuté HDMI 1, pak jděte do toho. Opravdu nezáleží na tom, který z nich použijete, pokud si pamatujete, který si vyberete.

  3. Jeden konec kabelu HDMI připojte k televizoru HDTV a druhý konec k výstupu HDMI set-top boxu. Ujistěte se, že nepoužíváte žádná další spojení mezi STB a HDTV, například koaxiální nebo komponentní. Je možné, že ostatní kabely zařízení zaměňují a na obrazovce nic neuvidíte.

  4. Zapněte HDTV a STB.

  5. Přepněte vstup na televizoru na vybraný port HDMI. To lze pravděpodobně provést ze samotného televizoru, ale většina dálkových ovladačů pro HDTV má tlačítka „HDMI 1“ a „HDMI 2“. Vyberte, co se týká volby, kterou jste provedli v kroku 2. Některé HDTV vám nedovolí vybrat port, dokud skutečně neprovedete připojení, takže pokud jste přeskočili krok 3, ujistěte se, že jste připojili kabel hned a pak zkuste změnit vstup.

  6. Pokud jste na televizoru vybrali správný vstup, měli byste mít vše nastaveno. Nyní můžete věnovat čas nastavení rozlišení a provedení dalších změn potřebných k získání nejlepšího obrazu.

Chcete-li použít A / V přijímač, můžete tak učinit pomocí dvou kabelů HDMI, připojením všeho v pořádku a znovu, ujistěte se, že jste správně nastavili své vstupy. A / V přijímač vám umožní plně využít prostorový zvuk 5.1, pokud to poskytuje sledovaný kanál. Každý STB by měl mít příručku (fyzickou nebo online), kterou můžete projít, pokud máte potíže s jejím nastavením. Je možné, že se děje nějaká nesprávná konfigurace, a ne, že nesprávně manipulujete s kabely.