Skip to content

Průvodce Blackberry Internet Service

5 de Červenec de 2021
BlackBerry Z101 5935e0c75f9b589eb4529f85

BlackBerry Internet Service (BIS) je e-mailová a synchronizační služba poskytovaná společností RIM uživatelům BlackBerry. Byl vytvořen pro uživatele BlackBerry bez podnikového e-mailového účtu na serveru BlackBerry Enterprise Server (BES) a lze jej použít ve více než 90 zemích. BIS umožňuje načítat e-maily z více protokolů POP3, IMAP a Outlook Web App (OWA) v zařízení BlackBerry a synchronizovat kontakty, kalendář a odstraněné položky od některých poskytovatelů e-mailů. BIS však není jen e-mail; Outlook a Yahoo! Uživatelé pošty mohou synchronizovat kontakty a uživatelé Gmailu mohou synchronizovat odstraněné položky, kontakty a kalendář. Pokud si nemůžete dovolit hostovaný účet BES nebo pokud vaše společnost hostující BES není, je BlackBerry Internet Service velmi schopnou náhradou. Neposkytuje stejnou úroveň zabezpečení, jakou najdete na BES, ale stále můžete přijímat e-maily a synchronizovat své kontakty a kalendář.

Založení nového účtu BIS

Při nákupu zařízení BlackBerry u libovolného bezdrátového operátora je dodáván s pokyny pro nastavení účtu BIS a e-mailovou adresu BlackBerry. Tyto pokyny se u jednotlivých dopravců liší, takže pokud potřebujete pomoc s vytvořením účtu, musíte nahlédnout do dokumentace. Například Verizon ukazuje, jak nastavit účet BlackBerry pomocí BIS, a způsob, jakým to děláte, je prostřednictvím stránky specifické pro Verizon na vzw.blackberry.com. Ostatní dopravci používají jedinečné adresy URL, například bell.blackberry.com pro Bell Mobility nebo sprint.blackberry.com pro Sprint.

Vytvoření e-mailové adresy BlackBerry

Po vytvoření účtu BIS budete vyzváni k přidání e-mailových adres a také k vytvoření e-mailové adresy BlackBerry. E-mailová adresa BlackBerry je specifická pro vaše BlackBerry. E-mail odeslaný na vaši e-mailovou adresu BlackBerry jde přímo do vašeho zařízení, takže byste měli být selektivní ohledně toho, kde jej používáte a komu jej dáváte. Pokud jste například předplatitelem AT&T. váš e-mail BlackBerry bude uživatelské jméno@ att.blackberry.net.

Přidejte další e-mailové účty

Na svůj účet BIS můžete přidat až 10 e-mailových adres (kromě e-mailového účtu BlackBerry) a BIS bude z těchto účtů odesílat e-maily do vašeho BlackBerry. U některých poskytovatelů, jako je Gmail, se e-mail doručuje pomocí technologie RIM push a bude doručen velmi rychle. Po přidání e-mailového účtu obdržíte Aktivační server e-mail z BIS, který vám řekne, že začnete dostávat e-maily na BlackBerry za 20 minut. Můžete také dostat e-mail o Aktivace zabezpečení. Podle pokynů uvedených v e-mailu aktivujte e-mailový účet v BIS.

Přesuňte účty z BlackBerry do BlackBerry

V případě, že BlackBerry ztratíte nebo poškodíte, RIM velmi snadno přenesl vaše nastavení. Můžete se přihlásit na webovou stránku BIS vašeho operátora (viz dokumentace dodaná s vaším BlackBerry) a vybrat Změnit zařízení odkaz pod Nastavení. Postupujte podle pokynů k Zjistit nové zařízení. BIS přenese všechny informace o vašem e-mailovém účtu do vašeho nového zařízení a za pár minut bude váš e-mail funkční.

Více informací o BIS

BlackBerry Internet Service je jako ISP (poskytovatel internetových služeb), kterého používáte doma. Zatímco veškerý provoz je směrován přes vašeho ISP z vašich domácích zařízení, pokud je nastaven BIS, veškerý provoz vašeho telefonu je odeslán přes BIS. Jedním rozdílem mezi BES a BIS je však to, že s posledně uvedeným není váš internetový provoz šifrován. Protože všechny vaše e-maily, návštěvy webových stránek atd. Jsou odesílány šifrovaným kanálem (BIS), mohou vládní zpravodajské agentury tato data vidět.