Skip to content

Průvodce externím pevným diskem Xbox One

1 de Srpen de 2021
ExternalHardDrive 56aa40753df78cf772aec399 5bbf8027c9e77c0051ec6fb7

Klíčovou vlastností herních systémů – Xbox One / PS4 – je, že můžete každou hru nainstalovat na pevný disk. Bohužel, protože všechny hry přicházejí na disky Blu-Ray a navíc mají rozsáhlé aktualizace a DLC, jedna hra může zabrat 40-60+ GB z malého 500 GB interního pevného disku (z nichž je pro vás ve skutečnosti užitečné méně než 400 GB). To znamená, že vám velmi rychle dojde místo. Naštěstí pro nás máme možnosti. Znamená to utratit trochu víc peněz, ale budete za to dlouhodobě vděční. Na PS4 můžete snadno vyměnit interní pevný disk. Na Xboxu One nemůžete vyměnit pevný disk za nový, ale můžete udělat něco ještě lepšího – použijte další externí pevný disk. To znamená, že můžete používat interní disk 500 GB plus až dva další externí pevné disky USB s tolika terabajty úložiště, kolik si můžete dovolit pojmout všechny své hry. PS4, jen pro zajímavost, vám neumožňuje instalovat hry na externí pevné disky.

Požadavky

Na Xboxu One máte širokou škálu možností pro externí pevné disky. Můžete použít jakýkoli pevný disk

  1. USB 3.0,
  2. Minimálně 256 GB a
  3. Nejméně 5400 ot./min.

Odtud bude fungovat jakákoli značka a jakákoli velikost. Vyšší rychlost čtení a vyšší kapacita samozřejmě stojí více. Jednotky SSD mohou nabídnout nejlepší výkon, ale stojí více. Můžete získat slušný externí pevný disk USB 3.0 s rychlostí 5400 ot./min 1 TB za přibližně 60 USD.

Doporučení

  • Používáme 1TB pevný disk Toshiba a nemáme žádné problémy.
  • Společnost Microsoft doporučila disky od společnosti Seagate jako 2TB disk.

Jakýkoli disk, který splňuje požadavky, však bude fungovat.

Jak používat externí pevný disk s Xbox One

Použití externího pevného disku je překvapivě jednoduché. Jsou napájeny USB, takže je není třeba zapojovat do zásuvky klimatizace nebo čehokoli. Stačí zapojit kabel USB do portu USB na zadní straně konzoly Xbox One a můžete vyrazit. Než ji budete moci používat pro hry, budete ji muset naformátovat, ale Xbox ONE to udělá za vás. Disky jsou obvykle velmi malé, takže je zastrčte někam z cesty (ale snažte se jim poskytnout dostatek větrání, protože se mohou zahřát).

Zlepšený výkon

Zde je něco zajímavého ohledně používání externího pevného disku na Xbox One – ve skutečnosti může načítat hry rychleji než interní disk, protože dokáže rychleji přenášet data. Jednoduše řečeno, stejnou rychlostí 5400 ot./min, kterou používá interní disk, ve skutečnosti načtete hry o něco rychleji z externího disku. Rozhodněte se pro externí disk 7200 ot./min nebo disk SSD a hry se mohou načítat ještě rychleji. Mluvíme o mnoha sekundách rychlejšího načítání.

Opravdu potřebujete externí pevný disk?

I když používání externího pevného disku s Xbox One má určité výhody, nechápejte to špatně a myslete si, že je to nutnost nebo požadavek nebo cokoli jiného. Zvažte, jaké hry budete hrát a kolik, a odtud se rozhodněte, zda potřebujete externí disk. Bez externího disku bychom první dva roky života konzoly Xbox One nikdy nezvládli, ale většina lidí nebude za pár měsíců hrát desítky her. Přesto po chvíli interní pevný disk naplníte tituly Games with Gold, takže nahlédnout na externí HDD není špatný nápad.

Sečteno a podtrženo

S 500GB interním diskem si určitě vystačíte tak, že staré hry odstraníte a znovu nainstalujete, když si je budete chtít zahrát, ale pokud si musíte znovu stáhnout velké hry, může to být v závislosti na rychlosti internetu skutečná bolest.