Skip to content

Průvodce sledováním 3D filmů doma

11 de Srpen de 2021
GettyImages family of five 3d tv 185121753 5a2f0edf47c2660036a7a03c

Přestože 3D televizory již nejsou vyráběny pro spotřebitelský nákup, stále se používají miliony. K dispozici jsou také videoprojektory, které nabízejí tuto možnost prohlížení a nepřetržitý tok 3D Blu-ray disků a 3D streamovaného obsahu. Pokud vlastníte 3D TV nebo videoprojektor, zde je návod, jak si naplno užít zážitek ze sledování 3D.

3D TV a domácí kino: Základy

Pokud jde o zážitek z 3D domácího kina, je tu spousta nejasností. Co potřebujete ke sledování? Co je k dispozici ke sledování? Potřebujete 3D TV nebo videoprojektor, přehrávač disků Blu-ray s podporou 3D a některé disky Blu-ray kompatibilní s 3D. Pokud chcete sledovat 3D obsah prostřednictvím kabelu HD nebo satelitu, potřebujete box kompatibilní s 3D a předplatné 3D kanálů. Ke sledování 3D potřebujete brýle. Nejedná se však o levné papírové brýle. Možná dokonce najdete některá zařízení s 3D bez brýlí.

Klady a zápory sledování 3D doma

3D doma vám může poskytnout pohlcující zážitek pro filmy, sport, hry a další. Některé 3D televizory provádějí převod 2D na 3D v reálném čase. Utratíte však více peněz za vybavení domácího kina a možná budete zklamáni množstvím dostupného obsahu. Chcete -li pomoci s vážením možností, seznamte se s výhodami a nevýhodami 3D televize.

3D brýle

Ke sledování 3D obsahu doma jsou nutné brýle. 3D brýle poskytují každému oku samostatný obraz. Mozek spojuje dva obrazy do jednoho 3D obrazu. Ne všechny 3D brýle fungují stejně a ne všechny 3D brýle fungují se všemi 3D televizory.

Jak upravit 3D televizi pro dosažení nejlepších výsledků sledování

Jednou z frustrujících věcí při sledování 3D doma je potřeba upravit 3D televizi, abyste získali nejlepší zážitek ze sledování. Většina spotřebitelů přináší televizi domů, vybalí ji, projde jakoukoli funkcí rychlého nastavení a nechá ji tak. Rychlé nastavení nebo výchozí nastavení nemusí být při sledování 3D nejlepší. Při sledování 3D filmů upravte minimálně jas obrazovky a vypněte rozostření pohybu. Přepínáním předvoleb televizoru zjistíte, který vypadá nejlépe. Všimněte si, který z nich má za následek 3D obrázky s nejmenším množstvím stínů nebo přeslechů. Některé 3D televizory a projektory mají výchozí 3D předvolby. Tyto předvolby se mohou zobrazovat pod názvy jako 3D Dynamic nebo 3D Bright Mode.

Připojte přehrávač disků 3D Blu-ray k přijímači bez 3D

Jak se 3D přesouvá do prostředí domácího kina a domácí zábavy, můžete se potýkat s upgradem vaší televize a přidáním nebo upgradem na 3D Blu-ray Disc přehrávač. Co však váš přijímač domácího kina? Formáty prostorového zvuku neovlivňují 3D operace. Přijímač vašeho domácího kina určuje, jak vytvořit fyzické zvukové spojení mezi přehrávačem disků Blu-ray s podporou 3D a přijímačem domácího kina. Pokud chcete být plně kompatibilní s 3D signálem v celém řetězci připojení vašeho systému domácího kina, potřebujete přijímač kompatibilní s 3D díky připojení HDMI 1.4a, zvláště pokud spoléháte na přijímač domácího kina pro přepínání nebo zpracování videa. Tomuto nákladnému upgradu se můžete vyhnout plánováním dopředu. Existují tři způsoby použití přijímače AV jiného než 3D s 3D televizorem a stále použít přijímač domácího kina, který není kompatibilní s 3D, s 3D televizorem a přehrávačem disků 3D Blu-ray.