Skip to content

PS4 je výkonnější než Xbox One

10 de Srpen de 2021
RotTR1 56aa40d03df78cf772aecb8d e08c4121d8dd494d8297ff644b4bc4cb

PlayStation 4 je výkonnější herní konzole než Xbox One. Zatímco oba stroje mají podobné vnitřnosti, konzole Sony vítězí, pokud jde o rozlišení. Koňská síla není jediná věc, na které záleží, a existuje jedna konkrétní instance, kde Microsoft předstihuje svého konkurenta. Vysvětlujeme níže.

Porovnání grafiky PS4 Slim vs. Xbox One S

PS4 Slim a Xbox One S jsou hardwarové aktualizace střední generace původních konzolí PS4 a Xbox One. Ty jsou uváděny na trh a prodávány jako základní modely jejich značek. Oba disponují osmijádrovými procesory, GPU AMD Jaguar a 8 GB RAM. Pokud jde o rozlišení, má PS4 oproti své konkurenci výhodu. Mnoho titulů třetích stran může na konzole Sony běžet v plném rozlišení 1080p při 30 nebo 60 fps, ale na konzoli Microsoft je omezeno na 900 p při 30 nebo 60 fps. To neznamená, že Xbox One S není výkonný. Dokáže provozovat jakékoli hry současné generace, které chcete hrát, a tyto hry budou vypadat skvěle. Grafika PS4 má však o něco více ostrosti a detailů.

Srovnání grafiky PS4 Pro vs. Xbox One X

Zatímco PS4 Slim má mírný náskok před Xbox One S, prémiová verze konzoly od Microsoftu jde dopředu, pokud jde o rozlišení a textury. Xbox One X je vybaven procesorem s osmi vlastními x86 jádry s frekvencí 2,3 GHz, 12 GB RAM a grafickým procesorem, který je srovnatelný s některými vyššími grafickými kartami vyšší třídy a vyšší třídy. PS4 Pro je osazen osmijádrovým procesorem s taktem 2,1 GHz, 8 GB RAM a o něco méně výkonným GPU. Xbox One X může hrát mnoho her ve skutečném 4K, zatímco 4K PS4 Pro je často upscalováno. Stejně jako u základních modelů jsou rozdíly mezi PS4 Pro a Xbox One X malé. Hry vypadají a běží skvěle na obou systémech. Pokud však hledáte nejlepší možnou grafiku konzoly nebo skutečné 4K, možná vám bude lépe sloužit Xbox One X.

Proč na rozlišení nezáleží

Xbox One je několikrát výkonnější než jeho předchůdce, Xbox 360. To, že rozlišení hry není vyšší, neznamená, že grafika není lepší. Díky vylepšenému hardwaru může mít Xbox One na obrazovce více postav, částeček a speciálních efektů. Má lepší umělou inteligenci, lepší osvětlení, lepší fyziku a lépe vypadající textury. Navíc to všechno dokáže vykreslit při zachování konzistentní obnovovací frekvence. Hry vypadají a fungují lépe na konzoli Xbox One než na starší generaci. Přestože hry na konzole Microsoft nemusí vypadat tak dobře jako jejich protějšky na PS4, stále vypadají skvěle. Zvažte to ohledně rozlišení. Konzole Nintendo NES, SNES, N64, GameCube a Wii běžely v rozlišení 480i (GC a Wii měly volitelné režimy progresivního skenování 480p). Přesto se grafika měnila z jedné generace na druhou, přestože rozlišení bylo stejné. Také mnoho her pro Xbox 360 nebylo ani 720p, přesto hry stále vypadaly velmi dobře. Vaše oblíbené hry pro Xbox 360 a mnoho her pro systém PS3 měly pravděpodobně 540p, 600p nebo jiné rozlišení sub-HD, které bylo na vašem televizoru zvýšeno na 720p nebo 1080p. Zatímco PS4 je výkonnější, ne vždy dosáhne mýtického cíle 1080p a 60 fps.

Moc nerovná se úspěch

PS4 může produkovat lepší vizuální efekty než Xbox One S a Xbox One X často vypadá lépe než PS4 Pro. Na čisté síle však tolik nezáleží. Zábavné hry jsou důležité a k vytváření dobrých her nepotřebujete špičkovou grafiku. Pokud vám jde především o grafiku, zvažte stavbu herního PC. Zařízení střední třídy dokáže z vody vyfouknout Xbox One i PS4.