Skip to content

Recenze Samsung Galaxy Tab A (2020).

22 de Duben de 2023
Samsung Galaxy Tab A HeroSquare 271fb04610ae4d18976d49c2f3c658c7

Samsung Galaxy Tab A

Co máme rádi

 • Kompaktní
 • Lehká váha
 • 4G kompatibilní
 • Slušná kvalita zvuku
 • Má konektor pro sluchátka

Co se nám nelíbí

 • Nefunguje s perem S Pen
 • Relativně nízké rozlišení
 • Průměrný zadní fotoaparát

Galaxy Tab A 2020 je slušný malý tablet, ale ve srovnání s ostatními nabídkami společnosti Samsung je trochu ohromující.

3.1

Samsung Galaxy Tab A 10,1″

Samsung Galaxy Tab A

v tomto článku

Samsung je již dlouho považován za lídra v inovacích mobilních zařízení, takže jako většina lidí jsem byl nadšený, když jsem se dozvěděl o vydání levného Galaxy Tab 2020. Těšil jsem se, co tento cenově dostupný malý tablet nabízí z hlediska designu, funkcí, a specifikace. Po téměř měsíčním testování Samsung Galaxy Tab A 2020 to nebylo přesně to, co jsem očekával. Zde je moje úplná recenze 8,4palcového Tab A.

Design: Levnější materiály

Galaxy Tab A je kompaktní a lehký, váží pouze 10,6 unce. Můžete jej snadno držet v jedné ruce, protože měří pouze 7,95 palce na výšku a 4,93 na šířku. Necítí se však tak robustní jako jiné tablety Samsung, jako je Tab S6. Zadní strana Tab A působí, jako by byla vyrobena z materiálu podobného plastu, namísto z hliníku nebo skla podobných jiných mobilních zařízení Samsung. Na zadní straně jsou také otisky prstů, špatně. Pozitivní je, že tablet má nahoře konektor pro sluchátka pro připojení sluchátek nebo externího reproduktoru. Má konektor USB-C na spodní straně a vestavěnou SIM kartu, kterou můžete připojit k preferovanému bezdrátovému poskytovateli (je kompatibilní s hlavními poskytovateli).

Samsung Galaxy Tab A 2020

Displej: Dobrý, ne skvělý

Displej s úhlopříčkou 8,4 palce je přiměřeně přehledný, ale není ničím výjimečný. Má rozlišení 1920 x 1200 WUXGA a 16M barevnou hloubku. Pořady, filmy, videa na YouTube a videa TikTok se zobrazují pěkně, ale můžete vidět rozdíl, když je přehráváte vedle Galaxy Tab S6 (který zobrazuje 2560 x 1600). Text se zobrazuje jasně při procházení webu nebo čtení e-mailů, ale zjistil jsem, že na přímém slunci nakláním kartu A směrem nahoru k obličeji. Tab A má venkovní model, který mírně zlepšil venkovní obraz. Stále mu však chyběla určitá hloubka a kontrast, které vidím u jiných zařízení Samsung.

Výkon: Samsung Exynos 7904

Galaxy Tab 2020 má osmijádrový procesor 1,8 GHz, Samsung Exynos 7904. Má 3 GB RAM a 32 GB vestavěného úložiště. Úložiště však můžete rozšířit až na 512 MB. Toto není ideální tablet pro produktivitu, protože prostě nemá rychlost zpracování. Občas zaostává při orientaci mezi režimem na šířku a na výšku a bývá trochu letargický, pokud jde o správu více úkolů současně. Dotyková obrazovka je také mírně přecitlivělá a zjistil jsem, že tablet často přejíždí přes požadovaný cíl. Na PCMark Work 2.0 dosáhl skóre 5406, což je asi o 40 % méně než čip Snapdragon 855. Na Geekbench 5 získal jednojádrové skóre 272 a vícejádrové skóre 913.

Samsung Galaxy Tab A 2020

Produktivita: Žádné S Pen není povoleno

Galaxy Tab A není kompatibilní s žádnou verzí pera S Pen. To bylo obrovské zklamání, protože mnoho uživatelů (včetně mě) má možnost používat S Pen a předchozí verze Tab A byly kompatibilní se stylusem. Jedná se o tablet určený pro komunikaci, nikoli produktivitu. Je ideální pro videohovory, zprávy, e-maily a sociální média. Je to také dobrá volba jako zařízení pro zábavu na cestách pro sledování filmů a pořadů nebo procházení webu.

Zvuk: Není špatný

Tab A 2020 má dva reproduktory na spodní části tabletu. Nezdá se, že by měl speciální ladění zvuku nebo podporu pro Dolby Atmos, ale zvuk zní docela dobře a je to jedna z obdivuhodnějších funkcí tabletu. Když sleduji pořad, zvuk je bohatý a pohlcující. Hovory také znějí čistě a jen zřídka mám problém slyšet druhou stranu.

Samsung Galaxy Tab A 2020

Síť: Spolupracuje s hlavními mobilními poskytovateli

Galaxy Tab A funguje v pásmech Wi-Fi 2,4 a 5 GHz. Skutečnost, že Tab A je tak cenově dostupný LTE tablet, se zdá být tím, co jej odlišuje. Funguje v sítích 3G a 4G a bude fungovat s hlavními operátory (Verizon, Sprint/T-Mobile a AT&T). Tablet jsem testoval v síti Sprint/T-Mobile u mě doma, což je asi 25 mil od Raleigh, NC. V mém domě jsem schopen získat asi 10 Mbps (download) a 2 Mbps (upload), ale operátor, který mám, je v mé oblasti notoricky pomalý. Když jsem naskočil na Wi-Fi, rychlost se exponenciálně zvýšila a byl jsem schopen taktovat 123/39 Mbps.

Fotoaparát: Lepší, než jsem čekal

Tab A 2020 má 5MP přední kameru a pořizuje slušná selfie. Jako svůj preferovaný fotoaparát bych to ale nepoužil. Zadní fotoaparát má rozlišení 8 Mpx a nemá blesk. Má automatické ostření, profesionální režim a několik dalších funkcí. Nedá se to srovnávat s fotoaparátem, který byste viděli na moderní vlajkové lodi. Rozlišení videa dosahuje maximální hodnoty FHD na přední i zadní kameře. Můžete pořizovat fotografie a videa v interiéru nebo ve dne v nouzi, ale kvalita nočního fotoaparátu není příliš dobrá.

Baterie: Vydrží celý den

Baterie s kapacitou 5000 mAh vydrží až 12 hodin přehrávání videa. Šel jsem do nastavení a vybral několik možností vybíjení baterie, abych zjistil, kolik času baterie mohu ze zařízení dostat. Zapnul jsem jas na maximální nastavení a časový limit displeje na 30 minut a byl jsem schopen celý den zapnout a vypnout kartu A. Má port USB-C s rychlým nabíjením a Úplné nabití baterie trvalo tři a půl hodiny (z přibližně 10 %).

Software: Android 9, ne Android 10 (zatím)

Galaxy Tab A běží na Androidu 9. Zatím nemá softwarovou aktualizaci na Android 10, ale ta by měla přijít v blízké budoucnosti. Karta A má rozpoznávání obličeje a můžete také nastavit gesto pro odemknutí obrazovky. Nemá však některé další biometrické prvky, jako je skener duhovky.

Samsung Galaxy Tab A 2020

Cena: Dostupné pro LTE tablet

Samsung Galaxy Tab A se prodává za cenu mezi 240 a 280 $, v závislosti na tom, jakého operátora máte. Jedná se o dostupnou cenu pro LTE tablet a nízká cena se zdá být největší výhodou tabletu.

Samsung Galaxy Tab A 2020 vs. Amazon Fire HD 8 Plus Tab

Fire HD 8 Plus je další dobrou volbou jako levný tablet, který nabízí 2 GHz čtyřjádrový procesor, 3 GB RAM, 32 GB nebo 64 GB úložiště a slot MicroSD, který podporuje až TB úložiště. Poskytuje Alexa a herní režim pro lepší herní zážitek bez rozptylování. Kamera na Fire Tab však není skvělá, protože přední a zadní kamera mají pouze 2 MP. Fire Tab také neumožňuje mobilní připojení. Samsung Galaxy Tab A má některé výhody, jako je lepší přední a zadní fotoaparát, LTE připojení a biometrie, ale za tyto doplňky zaplatíte více. Pokud chcete pouze základní kartu pro hraní her, posílání e-mailů a sledování pořadů na gauči, bude se vám líbit Fire Tab. Pokud chcete tablet, který můžete používat na cestách, bude se vám líbit karta A.


Konečný verdikt

Není to špatný tablet, ale prostě neurazí. Absence podpory S Pen je extrémně zklamáním, ale nemohu být příliš tvrdý na tablet pod 300 $ s osmijádrovým procesorem, biometrií, slušným předním a zadním fotoaparátem a připojením LTE.

brejle

 • jméno výrobku

  Galaxy Tab A 10,1″

 • Značka produktu

  Samsung

 • Cena

  200,00 $

 • Hmotnost

  10,9 unce

 • rozměry produktu

  7,95 x 4,93 x 0,28 palce

 • Obrazovka

  8.4

 • Rozlišení obrazovky

  920 x 1200 WUXGA (16M barevná hloubka)

 • Procesor

  1,8 GHz osmijádrový Exynos 7904

 • RAM

  3 GB

 • Úložný prostor

  32 MB, rozšiřitelná na 512 MB

 • Fotoaparát

  8 MP (zadní), 5 MP (přední)

 • Kapacita baterie

  5000 mAh (až 12 hodin přehrávání videa)

 • Mobilní připojení

  3G, 4G

 • Bluetooth

  verze 5.0, profily A2DP, AVRCP, DI, HFP, HID, HOGP, HSP, MAP, OPP, PAN, PBAP