Skip to content

Řešení problémů se společností Fitbit pro šest běžných problémů

5 de Červenec de 2021
GettyImages 648935202 5c1539e246e0fb0001613ec8

Fitbit může být výprask, ale když se zlomí, neřeknou vám to. Fitbits obecně nezobrazují chybové kódy na ciferníku. Pokud pracujete a rozpadá se, zde je několik tipů na řešení problémů s Fitbitem, které můžete zkusit znovu spustit.

Běžné příčiny problémů s Fitbitem

Fitbit může selhat z mnoha důvodů, například vybitá baterie, aktualizace softwaru, prach nebo špína v hardwaru, slabé připojení k telefonu nebo nesprávné formáty souborů pro streamování hudby. Existuje také vzácná příležitost, kdy podmínky prostředí, jako je extrémní teplo nebo chlad, mohou ovlivnit provoz, stejně jako poškození silnými nárazy nebo ponoření do vody. Ve většině případů většina problémů zabrání jednoduchá údržba, jako je čištění zařízení a pravidelná aktualizace softwaru.

Jak opravit problémy s Fitbitem

Zde je několik obecných tipů pro řešení problémů s nefunkčním Fitbitem.

 1. Vyčistěte připojení. Vyčistěte a osušte připojení na nabíjecím kabelu a připojovacím bodě na Fitbitu a poté zkuste zařízení znovu nabít.

 2. Zkuste jinou zásuvku nebo nabíječku. Některé problémy pramení ze staré nebo plné nabíjecí soupravy.

 3. Vyměňte kabel. Může dojít k poruše nebo poškození kabelu. Pokud je to možné, půjčte si funkční kabel a otestujte svůj Fitbit před zakoupením náhrady.

 4. Přibližte se k telefonu. Bluetooth funguje pouze do vzdálenosti 30 stop od zařízení a kvalita může na dalších vzdálenostech značně poklesnout.

 5. Zkontrolujte připojení Bluetooth. Pokud ji v nabídce Bluetooth svého zařízení nevidíte, vyhledejte ji a zkontrolujte, zda se váš Fitbit objeví. Pokud ano, klepněte na zařízení a mělo by se automaticky spárovat.

 6. Odpojte další zařízení Bluetooth. Jiná připojení Bluetooth mohou narušovat schopnost párování Fitbit. Chcete-li zlepšit připojení, vypněte tato zařízení.

 7. Zavřete aplikaci Fitbit. Poté Bluetooth vypněte a znovu aktivujte.

 8. Zkontrolujte aktualizace Fitbit. Pro vaši Fitbit i aplikaci Fitbit mohou být k dispozici aktualizace.

 9. Zkontrolujte nastavení. Klepnutím na zařízení přejděte do nabídky nastavení v aplikaci Fitbit. Ujistěte se, že jste povolili, aby byl váš Fitbit vždy připojen k telefonu. V této nabídce můžete také nastavit oprávnění oznámení.

 10. Zkontrolujte nastavení telefonu. Zkontrolujte, zda telefon není v tichém režimu nebo v režimu Nerušit. Pokud vám chybí textová oznámení, zkontrolujte, zda je textová aplikace otevřená pro správnou konverzaci.

 11. Zrušte spárování svého Fitbitu. Vypněte připojení Bluetooth v telefonu a znovu jej připojte.

 12. Vyčistěte Fitbit. Jemně očistěte obličej vašeho Fitbitu hadříkem nebo papírovým ručníkem a malým množstvím neabrazivního čisticího prostředku.

 13. Naformátujte jednotku. Odstraňte všechny zvukové soubory, které jste uložili na svém Fitbit, a poté je znovu nahrajte.

 14. Zkontrolujte předplatné. Pokud používáte streamovací službu, zkontrolujte, zda máte správné předplatné. Například Pandora umožní obyvatelům USA stahovat stanice, ale nebude přímo komunikovat s jinými službami.

 15. Zkontrolujte soubory, které jste nahráli. Fitbit bude přehrávat pouze soubory MP3, MP4 a WMA. Do těchto formátů můžete převést další soubory, ale podcasty nemusí být ve formátu MP3.

 16. Restartujte svůj Fitbit. Tento proces se liší v závislosti na tom, jaký Fitbit máte.