Skip to content

Retweetujete nebo tweetujete?

5 de Srpen de 2021
GettyImages 174294003 57c6ee043df78cc16eeab260

Zásadní rozdíl mezi retweetem a opětovným tweetem je více než jen pomlčka. Pokud by Twitter měl slovník, měl by také zcela odlišné definice. Zde je rozdíl mezi těmito dvěma pojmy.

Co je to retweet?

Retweet je nedílnou funkcí Twitteru. Kdysi to byl žargon používaný uživateli Twitteru a nyní je trvalou akcí v rozhraní platformy sociálních médií. Retweetovat znamená znovu zveřejnit to, co někdo jiný tweetuje. Předtím, než Twitter zabudoval funkce do svého rozhraní, uživatelé ručně retweetovali přidáním písmen „RT“ do ​​své zprávy. Důvodem, proč někdo retweetuje, je sdílet něco, co si myslí, že stojí za to sdílet se svými následovníky. Může to být článek nebo dobrý citát. Retweet vždy obsahuje @uživatelské jméno osoby, která jej původně tweetovala, takže kredit není ztracen. Když je zpráva zkrácena na 280 znaků, jak to často vyžaduje, retweeter může změnit jejich RT na MT, což je zkratka pro „upravený tweet“. Zde je několik příkladů ručně psaných retweetů:

  • Tento článek se mi líbil! RT @uživatelské jméno Zde je deset způsobů, jak poznat rozdíl mezi retweetováním a opětovným tweetováním http://www.shorturl.com.
  • Přímo na! RT „Udělejte každý detail dokonalým a omezte počet detailů na dokonalý.“ – @Jack.

Co je to opětovný tweet?

„Znovu tweetovat“ znamená recyklovat vlastní zprávu. Neexistuje žádné přidružené tlačítko Twitter ani speciální způsob, jak to udělat. Je to jen způsob, jak definovat, která verze žargonu vyžaduje pomlčku. Mnoho podniků například zveřejňuje několik článků týdně na svých blozích. Můžete předem naplánovat tweety, které tyto články propagují. Tím se prodlouží životnost příspěvku tím, že se ujistí, že se objeví ve zdrojích na více než jeden den. Ne každý se dívá, když vyjde první tweet. Během několika minut je první průchod minulostí a je pohřben pod desítkami nebo desítkami dalších tweetů.