Skip to content

Samsung Apps pro televizory – co potřebujete vědět

2 de Srpen de 2021
what are samsung apps 1847425 30802e31493c438e8455a8ca17457a38

Od uvedení své první chytré televize v roce 2008 společnost Samsung paralyzuje své zkušenosti s aplikacemi pro chytré telefony jako způsob, jak rozšířit možnosti svých televizorů nejen poskytovat zážitek ze sledování televizního vysílání, kabelového, satelitního, DVD a Blu-ray Disky, ale také přístup k mnoha kanálům streamování internetu a dalším chytrým funkcím. Aby televizor získal přístup k chytrým funkcím, potřebuje připojení k internetu. Všechny chytré televizory Samsung nabízejí ethernet a Wi -Fi, takže připojení k routeru s internetovými službami je pohodlné a snadné.

Přístup společnosti Samsung k chytré televizi

Díky svému deštníkovému rozhraní „Smart Hub“ má nejen divák efektivní přístup k funkcím nastavení a nastavení televize, ale také služby streamování internetu, jako jsou Netflix, Vudu a YouTube, a také plný webový prohlížeč a v závislosti na model, sociální služby, jako je Facebook, Twitter atd.

Od 1. prosince 2019 nemusí aplikace Netflix fungovat na chytrých televizorech Samsung Smart TV 2010 a 2011. Pokud je váš televizor ovlivněn, zobrazí se na obrazovce oznámení. Počínaje modelovým rokem 2019 zahrnuje Samsung iTunes, jako součást výběru Samsung Apps. Lze jej také přidat na Samsung Smart TV modelech 2018 prostřednictvím aktualizace firmwaru.

Samsung Smart TV iTunes

Je to všechno o aplikacích

Myšlenka Smart TV obecně a zejména přístup společnosti Samsung je nabízet vestavěné aplikace, které jsou přístupné na vašem televizoru, podobně jako používáme aplikace na smartphonu. Když se podíváte na nabídku chytré televize Samsung, vypadá podobně jako obrazovka smartphonu Samsung (nebo jiné značky).

 • Platforma Samsung Smart TV má předinstalováno několik populárnějších aplikací a další dostupné lze stáhnout z obchodu Samsung App Store.
 • Další aplikace jsou přístupné prostřednictvím Smart Hub nebo nabídky na obrazovce (stačí vyhledat a kliknout na ikonu na liště nabídek, která říká „Aplikace“ nebo symbol, který vypadá jako čtyři malé televizní obrazovky uvnitř čtverce).

Chcete -li přidat nové aplikace, musíte si založit účet Samsung.

 • Výběr aplikací je seskupen do různých kategorií (Co je nového, Nejoblíbenější, Video, Hry, Sport, Životní styl, Informace a Vzdělávání).
 • Další aplikace, které nejsou uvedeny v uvedených kategoriích, lze nalézt pomocí funkce Hledat, která se obvykle nachází v pravém horním rohu obrazovky nabídky Aplikace.
 • Pokud najdete aplikaci prostřednictvím kategorie nebo vyhledávání, které chcete přidat, klikněte na něj a vyberte Instalovat.

Samsung Smart TV Proces přidávání aplikací

Samsung Smart TV Proces přidávání aplikací.
Ačkoli většinu aplikací lze stáhnout zdarma, některé mohou vyžadovat malý poplatek a některé bezplatné aplikace mohou také za přístup k obsahu vyžadovat další poplatky za předplatné nebo platby za prohlížení. Spolu s populárními aplikacemi, které jsou vhodné pro velkou obrazovku televizoru, jako jsou Netflix, Vudu, Hulu a YouTube, existují hudební aplikace, jako je Pandora, iHeart Radio, Spotify a další jedinečné aplikace, které mohou být založeny na hrách nebo aplikacích které běží na jiných zařízeních. Existují také aplikace pro připojení přímo k vašim účtům Facebook a Twitter.

Smart TV jako centrum vašeho života

Cílem společnosti Samsung je umožnit jejich televizorům být centrem našeho domácího života.

 • Neměli bychom běžet k počítači, abychom zkontrolovali Facebook nebo Twitter nebo zveřejnili svůj stav.
 • Měli bychom mít možnost zapnout televizi a mít přístup k online filmům a televizi bez dalšího zařízení.
 • Měli bychom být schopni získat různorodý obsah, který nám pomůže v každodenním životě-od ranních cvičení až po hodinové předpovědi počasí a aktuální dopravní zprávy vám pomohou rozhodnout se, jak si naplánovat den.

Mezi příklady toho, jak vám aplikace Samsung Smart TV mohou pomoci v každodenním životě, patří:

 • Televizor Samsung můžete zapnout, když ráno vstanete. Jedna aplikace vás provede jógovými pózami (například Bea Love Yoga), nebo se můžete rozhodnout pro obecnější možnost zdraví a kondice s Fit Fusion.
 • Můžete přepnout na jinou aplikaci (například AccuWeather) a na první pohled můžete držet krok s časem a datem, zobrazit a získat předpověď počasí na hodinu po hodině pro daný den.
 • Můžete také získat informace o počasí a místním provozu z Dashwhoa, stejně jako nejnovější obchodní zprávy a zprávy o trhu z aplikací, jako je Bloomberg nebo Market Hub.
 • Abychom vám poskytli volnočasové aktivity, kromě všech zábavních aplikací existuje také několik her pro dospělé (Playworks, Easy Pool a Jumbled Words), rodiny (Monopoly) a děti (Angry Birds, Monkey Madness, El Dorado ).
 • Svůj oblíbený sport můžete sledovat také pomocí aplikací, jako je Baseball (MLB.TV), Ultimate Fighting (UFC.TV) nebo Fishing (Fishing TV).

S některými stovkami aplikací, které jsou k dispozici u některých modelů, existují některé, které vynikají. Samsung Apps jsou také zahrnuty v řadě Blu-ray a UHD Blu-ray přehrávačů Samsung. V závislosti na roce a modelu však může být výběr omezenější než u chytrých televizorů Samsung.

Aplikace Samsung pro přehrávače Blu-ray a Ultra HD Blu-ray

Více než internetové streamování

Kromě streamovacích aplikací mohou majitelé chytrých televizorů Samsung v závislosti na roce a modelu zobrazit obsah uložený na počítačích a mediálních serverech připojených k síti prostřednictvím Samsung SmartView (dříve AllShare/AllShare Play nebo SmartLink).

Příklady sdílení médií Samsung SmartView

Příklady sdílení médií Samsung SmartView.

To vše znamená, že televize není jen způsob, jak přijímat televizní programy bezdrátově, kabelově/satelitně, ale může streamovat média z vaší domácí sítě a internetu, aniž byste museli připojovat další externí box, jako je Roku, Apple TV, Amazon Fire TV nebo Google Chromecast, pokud neexistuje konkrétní služba (nebo služby), které nejsou k dispozici prostřednictvím Samsung Apps.

Smart Home Control

Kromě aplikací pro zábavu a životní styl a přístupu k obsahu uloženému na počítačích a dalších síťových zařízeních společnost Samsung ještě více posunula koncept „centra našeho domácího života“ s platformou aplikací SmartThings, která umožňuje využívat vybrané chytré televize Samsung při ovládání kompatibilních chytrých domácích zařízení. Tato funkce využívá kombinaci aplikací a volitelných externích doplňkových zařízení, která společně ovládají věci, jako je osvětlení, termostaty, zabezpečovací zařízení a zařízení, a zobrazují jejich stav na televizní obrazovce. Je nutné zakoupit mobilní aplikaci SmartThings a další vybavení.

Integrace Samsung Smart TV s SmartThings

Sečteno a podtrženo

Začlenění aplikační platformy společností Samsung do jejich televizorů poskytuje uživatelům rozšířený přístup k obsahu a smysluplnou interaktivitu, díky níž se televizor stane součástí jejich životního stylu.

Životní styl Samsung Smart TV

Výběr aplikací společnosti Samsung je nejen jedním z nejkomplexnějších dostupných na Smart TV, ale aplikace se také snadno používají a spravují. Podle toho, jaký modelový rok váš Samsung Smart určí, jak může Smart Hub vypadat, jaké aplikace mohou být k dispozici a jak k nim přistupovat a spravovat je. Počínaje modelovým rokem 2018 obsahují chytré televizory Samsung ovládání Bixby Voice, pomocí kterého lze procházet funkce televizoru a obsahu, včetně přístupu k aplikacím a správy. Počínaje modelovým rokem 2019 je také zahrnuta podpora Alexa a Google Assistant (vyžaduje se zařízení Amazon Echo nebo Google Home). Pouze 3D televizory Samsung (již se nevyrábí) budou mít přístup k jakýmkoli aplikacím, které nabízejí 3D obsah, a pokud nemáte Samsung UHD LED/LCD nebo QLED Smart TV, nebudete mít přístup k žádným aplikacím které poskytují obsah 4K. V závislosti na oblasti nebo zemi může být také omezena dostupnost některých aplikací.