Skip to content

Samsung Galaxy Watch Series: Co potřebujete vědět

11 de Červenec de 2021
03. Galaxy Watch Active Watchfaces 5c76260e46e0fb0001a5ef69

Samsung Galaxy Watch nebyl prvním vpádem společnosti do chytrých hodinek, ale představuje velký krok vpřed od jejích předchozích nabídek. Galaxy Watch Active 2 byla oznámena na akci Unpacked 2019, která také představila Galaxy Fold a Galaxy S10. Zde je pohled na řadu Galaxy Watch.

Samsung Galaxy Watch Active 2

Co se nám líbí

  • Verze LTE funguje jako samostatné zařízení.
  • Odhadovaná 45hodinová baterie.
  • Integrovaný monitor srdečního tepu.

Co se nám nelíbí

  • LTE vybíjí baterii rychleji než model Bluetooth.
  • Drahý.

Samsung Galaxy Watch Active 2 je sourozenec Galaxy Watch zaměřený na fitness a sleduje nejen vaše tréninky a další data, ale také vám při cvičení poskytuje rady a inspiraci. Dodává se ve čtyřech barvách a je k dispozici celá řada řemínků. Stejně jako všechny inteligentní hodinky má přizpůsobitelný ciferník, takže můžete zobrazit pouze čas nebo řadu dat. Dodává se ve dvou formách: Bluetooth a LTE. Verze LTE může fungovat jako samostatné zařízení, protože pro práci nemusí být v blízkosti vašeho smartphonu. Můžete jej použít k uskutečňování hovorů, textových zpráv, streamování hudby prostřednictvím aplikací jako Spotify a Tidal a dalších. Nevýhodou je, že LTE vyčerpává energii baterie rychleji než verze Bluetooth. Hodinky používají program Denní aktivita, aby vás povzbudily k tomu, abyste se více pohybovali, méně seděli a cvičili. Může také automaticky sledovat sedm různých typů cvičení. Pomocí hodinek můžete sledovat hladinu stresu a nechat si uklidnit nervy pomocí dechových cvičení nebo meditace s průvodcem. Integrovaný monitor srdečního tepu vás může upozornit na nepravidelné srdeční rytmy. Pokud jej nosíte do postele, sleduje váš spánek. Je voděodolný až do 50 metrů, ale potápění se s ním nedá vydržet. Samsung Health je integrován s hodinkami Galaxy Active Watch, takže můžete synchronizovat všechny své statistiky a prohlížet si historii. Na cestách můžete rychle reagovat pomocí chytrých odpovědí. Samsung říká, že hodinky vydrží na jedno nabití více než 45 hodin. Dodává se ve velikostech 42 mm a 46 mm.

Samsung Galaxy Watch 3

Černé hodinky Samsung Galaxy ve velikosti 42 mm.

Co se nám líbí

  • K dispozici jsou modely LTE nebo Bluetooth.
  • Samsung Pay kompatibilní s modely LTE.
  • Dodává se ve třech barvách.
  • Může ovládat inteligentní domácí zařízení.

Co se nám nelíbí

  • LTE vybíjí baterii rychleji.

Samsung Galaxy Watch 3 byl vydán v srpnu 2020 spolu s vlajkovými loděmi z produktových řad Galaxy Note a Galaxy Z. Na jedno nabití vydrží déle než jeden den a podporuje bezdrátové nabíjení, když jej potřebujete dobít. Hodinky mají zabudované GPS pro sledování vašich běhů a dokážou rozpoznat až 40 různých tréninků. Funkce fitness přicházejí s laskavým svolením aplikace Samsung Health, která vám připomene, abyste vstali a pohybovali se, a dokonce pomůže zpomalit váš srdeční rytmus, pokud zaznamená náhlý nárůst. Stejně jako ostatní chytré hodinky Galaxy Watch zobrazuje oznámení, včetně příchozích hovorů a zpráv, a také vám umožňuje ovládat přehrávání hudby a další úkoly. Pokud jsou vaše hodinky připojeny ke smartphonu přes Bluetooth, můžete je používat k přijímání telefonních hovorů a odpovídání na zprávy. Hlavní bezdrátoví operátoři prodávají verze hodinek LTE, což vám umožňuje uskutečňovat a přijímat telefonní hovory bez spárování se smartphonem. S LTE můžete také odesílat a přijímat texty, streamovat hudbu a přijímat oznámení, i když telefon necháte doma. Verze LTE Galaxy Watch jsou také kompatibilní se Samsung Pay, takže si například po cestě z cesty můžete vzít kávu nebo občerstvení. Používání LTE však vybíjí baterii rychleji. Inteligentní domácí zařízení můžete také ovládat pomocí aplikace Samsung SmartThings a přijímat oznámení z kompatibilních zařízení. Hodinky se dodávají ve třech barvách: černé, stříbrné tělo s černým řemínkem a růžové zlato. Modely z černého a růžového zlata se dodávají ve velikosti 42 mm, zatímco stříbrné a černé modely se dodávají ve velikosti 46 mm. Každý z nich lze vyměnit za pásky jiných výrobců ve velikostech 22 mm, respektive 24 mm.