Skip to content

Samsung Push Service: Co to je a jak to funguje

8 de Červenec de 2021
Galaxy Note8 Multi Window 5b032c24119fa800376a56ab

Samsung Push Service je aplikace, která odesílá oznámení specifická pro vaši telefon Samsung. Možná již ve vašem telefonu existuje, a pokud se tak nestane, můžete si jej stáhnout z obchodu Google Play a ihned jej začít používat.

Proč byste chtěli tuto aplikaci?

Pokud používáte několik aplikací Samsung, možná vás potěší, že služba Samsung Push Service upozorňuje na všechny z nich. Když aplikace v rodině Samsung obsahuje nové informace, uvidíte ji prostřednictvím služby Samsung Push Service. Výsledkem je, že tato aplikace může být snadným způsobem, jak si udržet přehled o všech věcech společnosti Samsung.

Co jsou push zprávy?

Push zpráva je oznámení, které se objeví na obrazovce, i když nepoužíváte aplikaci. Zprávy Samsung push se na vašem zařízení objevují několika způsoby. Zobrazují se na oznamovací liště telefonu, zobrazují ikony aplikací v horní části obrazovky a generují textové zprávy s upozorněním. Druhy zobrazovaných oznámení můžete určit úpravou nastavení služby Samsung Push Service v rámci Aplikace části telefonu. Je pravděpodobné, že aplikaci v telefonu najdete, pouze pokud do ní vstoupíte Zobrazit systémové aplikace první a hledat Samsung Push Service tam.

Poté můžete upravit nastavení oznámení a oprávnění aplikace.

Potenciální nevýhody používání služby Samsung Push Service

Pokud uvažujete o koupi nového telefonu, budete chtít vědět, že Samsung stojí za značkou některých z nejočekávanějších telefonů tohoto roku. Někteří lidé však nejsou rádi, že aplikace Push Service je na mnoha z nich nainstalována ve výrobě. Nepotřebné aplikace jsou obzvláště frustrující, když telefonům chybí vnitřní prostor, takže uživatelé dělají vše pro to, aby odstranili položky, které nepotřebují. Existují také zprávy, že služba Samsung Push Service odesílá reklamy do gadgetů, ale v oficiálním popisu aplikace není nic, co by představovalo reklamy jako možnost. Avast jej zahrnul do zprávy o telefonních aplikacích pro Android z roku 2017 a výslovně uvedl, že služba Samsung Push Service vyčerpává zdroje vyčerpáním baterie. Uživatelé také říkají, že neustále dostávají oznámení o aktualizaci aplikace a že tato připomenutí je otravují.

Jak zakázat službu Samsung Push Service

Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem možná budete chtít zakázat službu Samsung Push Service. Můžete to udělat podle těchto kroků: Pokyny obsažené v tomto článku nemusí být přesně stejné pro všechna zařízení Samsung, obecně by však měly být stejné.

 1. Chcete-li vypnout všechna oznámení, přejděte na Nastavení, pak vyberte Aplikace, Zobrazit systémové aplikace a Samsung Push Service.

 2. Klepněte na Oznámenía posunutím přepínače vedle nastavení ZAPNOUT zapnete všechna oznámení VYPNUTO.

  Oznámení aplikací v nastavení aplikace Samsung Push Service

Jinak klepněte na Samsung Push Service znovu v seznamu aplikací a stiskněte buď Zakázat nebo Vynucené zastavení tlačítka v horní části.

Možnosti informací o aplikaci pro službu Samsung Push Service

Mějte však na paměti, že někteří uživatelé hlásí, že tato tlačítka nejsou na jejich zařízeních aktivní, protože Samsung Push Service je systémová aplikace. O tom, zda se to lidé mohou pokusit smazat, nebo zda si je potřebují ponechat ve svých telefonech, je smíšené, přičemž většina souhlasí s tím, že je to k ničemu a nepoškodí zařízení. Pokud ve svém telefonu používáte pouze internet spoléháním se na jeho data namísto připojení Wi-Fi, můžete službu Samsung Push Service deaktivovat, aby se nespustila, pokud nejste připojeni k síti Wi-Fi.

 1. Klepněte na Nastavení, pak vyberte Připojení, pak Využití dat.

 2. Klikněte na Využití mobilních data přejděte dolů na ikonu Samsung Push Service aplikaci a vyberte ji.

 3. Nakonec vypněte nastavení Povolit využití dat na pozadí.

  Jak zakázat využití dat ze služby Samsung Push Service

Pokud jste si jisti, že chcete službu Samsung Push Service nadobro ukončit, měli byste vědět, že její odstranění bude vyžadovat stažení aplikace třetí strany. Služba Samsung Push Service je součástí aplikace Samsung Apps. Pokud vás tedy telefon požádá o aktualizaci Samsung Apps, přeinstaluje Samsung Push Service bez vašeho vědomí. Poté budete muset znovu projít výše uvedenými kroky.

Často kladené otázky

 • Stojí služba Samsung Push za to? Může to být, v závislosti na vašich potřebách. Budete se muset rozhodnout sami, ale pokud pravidelně nepoužíváte mnoho aplikací Samsung, pravděpodobně nestojí za to utrácet výdrž baterie a výpočetní výkon.
 • Vybíjí služba Samsung Push Service vaši baterii? Mohlo by. Někteří uživatelé vyjádřili problémy se službou snižující životnost baterie. Na dnešních moderních telefonech Samsung však tato služba pravděpodobně nebude velkým odběrem energie, pokud si nenainstalujete velké množství aplikací Samsung.
 • Má odstranění Samsung Push Service nějaké nevýhody? Může. Pokud nepoužíváte aplikace Samsung, nevšimnete si rozdílu. Pokud tak učiníte, nebudete od nich dostávat oznámení push, takže budete muset sami sledovat jakékoli aplikace Samsung.