Skip to content

Sedm největších marketingových chyb Wii U od Nintenda

8 de Červenec de 2021
WiiU 5bbd1ea6c9e77c0026973d34

Od začátku Wii U trpěl slabým prodejem a nedostatkem povědomí spotřebitelů. Někteří obviňovali samotnou konzolu, ale i když někdo souhlasí s tím, že Wii U není „nejlepší“ konzole, spotřebitelé nejsou logickými entitami, které vytvářejí podrobné seznamy specifikací a funkcí Wii U a poté dělají „nejlepší“ volbu. Spotřebitelé něco dostanou, protože to chtějí, a prodej je umění přimět spotřebitele k přesvědčení, že něco opravdu potřebují. Obtíže Wii U nebyly, jak někteří trvají na tom, že jméno bylo hloupé nebo konzole byla poddimenzovaná; problém byl v tom, že Nintendo odvedlo strašnou prodejní práci. Zde je pohled na 7 způsobů, jak společnost zmanipulovala své prodejní hřiště.

Pokud se nepoučíte z 3DS

Nintendo poté, co slíbilo, že neudělá stejné chyby, jaké udělalo s 3DS, což vyžadovalo snížení ceny a infuzi her, aby překonalo časné letargické prodeje, udělalo mnoho stejných chyb s Wii U. Lekce 3DS bylo to, že konzole potřebuje stálý proud vysoce kvalitních her a skvělý cenový bod. Není známo, co si Nintendo myslelo, že se naučili z 3DS, ale nebylo to ono.

Špatné reklamy

Nevíme, proč byly reklamy na Wii U tak hrozné. Nintendo kdysi pochopilo, jak by měla dobrá reklama vypadat. Tato reklama pro Wii je zábavná, upoutá vaši pozornost a jasně uvádí, že Wii je navržena tak, aby zaujala všechny demografické údaje a podporovala všechny žánry. Nic, co Nintendo vydalo pro Wii U, se k tomu nepřiblížilo. V prvním roce se v této fanouškovsky upravené kolekci herních promo klipů objevila vzrušující vize Wii U. Nějaký náhodný člověk na youtube měl pro konzoli lepší vizi než multimiliardová společnost, která ji navrhla?

Nestačí reklamy

Dokonce i špatné reklamy mohou mít nějaký účinek díky používání otupujícího opakování, ale Nintendo se vyhnulo plošné reklamě, která by jim mohla prospět. Konzole byla natolik nedostatečně inzerována, že ani mnoho hlavních hráčů nevědělo, že Nintendo má novou konzolu více než rok po jejím vydání. Někteří stále ne. Někteří lidé navrhli, aby Nintendo příliš neinvestovalo do reklam, protože nedostatek her znamenal, že ve skutečnosti nebylo moc co inzerovat. Ale jak smutné, když je vaším vysvětlením špatného výkonu v jedné oblasti vina za špatný výkon jinde.

Problematická podpora třetích stran

Domácí konzole Nintendo již léta postrádají podporu svých konkurentů od třetích stran, a to z velké části kvůli vnímání, že na jejich systémech vždy plně uspějí pouze vlastní hry Nintendo. Je to situace, ve které společnost trvala na tom, že se otočí s Wii U. Bohužel, počáteční podporu třetích stran představovala především řada let starých portů. EA, která se nejprve velmi málo snažila, se téměř okamžitě vzdala. Ubisoft se konzole držel déle, ale nakonec byli všichni pryč. Je pravda, že můžete udělat jen tolik, aby vás ostatní společnosti podpořily, ale otázkou je, zda Nintendo udělalo vše, co bylo v jejich silách? Vzhledem k tomu, že společnost prodávala spotřebitelům špatnou práci, není nerozumné domnívat se, že byly stejně neúčinné při prodeji vydavatelům.

Příliš mnoho spoléhání se na slovo z úst

Pokud jste si přečetli časné rozhovory s nejlepšími mosazi Nintenda, viděli jste je, jak vyjadřují vroucí naději, že první uživatelé Wii U na něm prodají své přátele. To je možná důvod, proč byla jejich reklamní kampaň tak špatná; došli k tomu, že stejně jako u Wii lidé budou pozvat své přátele ke hře a tím se systém prodá. Možná by to byl lepší plán, kdyby Wii U mělo něco tak přesvědčivého jako okamžitě Wii Sportsa je škoda, že se nedrželi svého plánu předinstalovat několik miniher, které předváděly speciální funkce konzoly. Pokud očekáváte, že vaši zákazníci budou vaším prodejním týmem, musíte jim dát něco na prodej.

Pokud neukážete, proč spotřebitelé potřebují Wii U.

Když vyjde nová konzole, lidé potřebují jasný důvod si ji koupit. S Wii jste jej koupili pro jeho inovativní a intuitivní ovladač. PS3 a 360 se prodávaly s vynikajícím výkonem. S Wii U přišlo Nintendo s produktem, jehož přitažlivost nebyla snadno vysvětlitelná. Ovladač nebyl tak jednoduchý, aby ho vaše babička mohla používat, a grafika konzoly byla krokem za nadcházejícími konzolami Microsoft a Sony. Zbývalo jen: „Kupte si to, protože na něm budou hry Nintendo.“ Ale pokud je to jediný prodejní bod, proč zahrnovat drahý ovladač? Nevíme, jak prodávat lidi na gamepadu. Opravdu se nám to líbí, ale nemůžeme přijít se zprávou tak dobrou jako „intuitivní ovladač“ nebo „vynikající grafika“. Zdá se, že ani Nintendo nemohlo, a po všech těch letech práce na konzole jejich neschopnost přemýšlet o silném prodejním místě naznačuje, že se měli vydat jiným směrem.

Příliš málo her pro Nintendo

Co prodává konzole Nintendo? Především hry Nintendo. Není tedy divu, že jedinou největší věcí, která brzdila Wii U, byl nedostatek herních titulů prodávajících systém. Téměř každá hra, kterou ohlásili v počátcích Wii U, viděla, že její plánované datum spuštění sklouzlo o mnoho měsíců (myslíte si, že po všech těch letech bude Nintendo vědět, jak dlouho trvá výroba hry), takže majitelé Wii U měli nedostatek možností. Kvalita prvních vydání Nintendo Wii U byla poněkud neinspirativní; první rok neměli nic, co by pro konzoli vyvolalo tolik vzrušení jako Capcom Monster Hunter 3 Ultimate. V průběhu let Wii U získalo solidní knihovnu skvělých her. Dostat se tam však trvalo příliš dlouho.