Skip to content

Seznam exkluzivních her pro Xbox Series X

9 de Srpen de 2021
XboxSeriesX Controller 7be93b2b140d4d7b9aa45df640ea39bb

Společnost Microsoft přistupuje k hardwaru pro videohry příští generace jiným způsobem, protože mnoho her Xbox Series X a Xbox Series S bude možné hrát jinde. Prostřednictvím Xbox Game Pass a cloudových her přechází Xbox na širší platformu napříč Xbox One, Xbox Series X/S, PC a mobilem. Přesto je řada nových a připravovaných titulů exkluzivní pro exosystém společnosti Microsoft, označený jako hry exkluzivní pro Xbox, které se neobjeví na Sony PlayStation 5 nebo Nintendo Switch. Některé z těchto titulů jsou exkluzivní (časované) na omezenou dobu a jsou jako takové označeny.

12 minut (časově exkluzivní)

V tomto thrilleru podobném Groundhog Day budete v kůži muže zaseknutého v časové smyčce. Na prozkoumání malého bytu zbývá pouhých dvanáct minut a odhalí se tajemství, které pronikne jako násilný cizinec. Tato interaktivní hra Annapurna má hollywoodské hvězdy Jamese McAvoye, Daisy Ridley a Willema Dafoe jako hlasové umělce.

As Dusk Falls (exkluzivně načasováno)

As Dusk Falls for Xbox Series X

Interaktivní drama Jak soumrak padá je rozlehlý, ale intimní příběh, který se odehrává v průběhu tří desetiletí v maloměstské Arizoně. Vybírejte v příběhu, která bude mít pro postavy důsledky, a přitom sledujte jedinečný vizuální styl hry podobný ručně kresleným postavám.

The Ascent (časově exkluzivní)

The Ascent for Xbox Series X

Hrajte sami nebo až se třemi přáteli The Ascent, akční RPG, které zobrazuje kyberpunkový svět v totálním chaosu a nepořádku. Korporace, která vás zotročila, se zhroutila a budete bojovat o přežití, protože ostatní organizace hrají přesilovky. Hráči si mohou vylepšit a vylepšit své tělo pomocí kybernetiky a porážek nepřátel je tu spousta.

Avowed (Console exclusive)

Avowed for Xbox Series X

Veterán RPG Obsidian Entertainment vytváří fantastický svět s názvem Eora, který mohou hráči zažít pouze na konzolích Xbox. Moc se toho neví Otevřený, jinak to bude RPG z pohledu první osoby podobné The Elder Scrolls. Je to daleko od vydání, takže je dost času do té doby nabrousit meč.

Call of the Sea (časově exkluzivní)

Call of the Sea pro Xbox Series X

Volání moře je světlé a barevné dobrodružství odehrávající se ve 30. letech minulého století. Hrajete jako Nora, žena hledající svého manžela, který zmizel během expedice. Při průzkumu ostrova jižního Pacifiku z pohledu první osoby očekávejte spoustu hádanek.

CrossfireX (exkluzivní konzole)

CrossfireX pro Xbox Series X

Kampaň vytvořilo studio Alan Wake and Control Remedy Entertainment CrossfireX, střílečka pro více hráčů od vývojáře Smilegate. Příběh o CrossfireX líčí potyčku mezi dvěma válčícími skupinami žoldáků: Global Risk a Black List. Toto je exkluzivní aktualizace originálu pro Xbox CrossFire pro PC. Nejlepší ze všeho je, že multiplayer lze hrát zdarma.

Generování ozvěny (časově exkluzivní)

Echo Generation pro Xbox Series X

Jako román Stephena Kinga nebo období Cizí věci, Generování ozvěny je dobový kus, který se zaměřuje na skupinu dětí, které se setkávají s nadpřirozeným. Hra se odehrává v létě 1993. Prozkoumáte blízkou havárii meteoritu, která vede k množství podivných tvorů a příšer, které se objevují a způsobují zmatek. Díky tahovým soubojům je udržíte na uzdě.

Everwild (exkluzivní konzole)

Everwild pro Xbox Series X

Legendární britské studio Rare opět vytváří originální svět, jehož poslední snahou je fantasy hra Everwild. Rare o názvu příliš neprozradil, ale jeho trailer předvádí lidské postavy ovládající magii zkoumající barevná fantasy místa a zároveň budující symbiotické vztahy s divokou zvěří. Údajně budete moci zvířata mazlit.

Exo One (exkluzivní konzole)

Exo One pro Xbox Series X

Neskutečná sci-fi hra Exo One má hráče ovládající létající kouli, která cestuje prostorem a manipuluje s gravitací. Prozkoumáte různé planety, přičemž budete vnímat podivnosti, které s nimi přicházejí, to vše při odhalování tajemného příběhu. Není tu žádná krev a vnitřnosti. Ještě pořád, Exo One je vhodný pro každého, kdo hledá atmosférický a smyslový zážitek.

ExoMecha (časově exkluzivní)

ExoMecha pro Xbox Series X

Jak název napovídá, ExoMecha je plný rozsáhlých mechových bitev. Tato free-to-play hra pro více hráčů, která je jedinečným pojetím žánru battle royale, se odehrává na fiktivní planetě Omecha, o jejíž ovládnutí bojuje řada druhů. Staňte se svědky nádherné, přírodní krajiny, která se vyvíjí ve vyspělou civilizaci – a přitom na ni jdou obří bojující roboti.

Fable (exkluzivní konzole)

Fable pro Xbox Series X

Forza Horizon vývojář Playground Games vrací úžasný svět Fable ve zbrusu novém zážitku nové generace. Společnost Microsoft neukázala žádnou hratelnost čtvrtého Bajka hra, ale krátký filmový trailer ukazuje, že tento další záznam bude stále obsahovat kombinaci fantastických prostředí a nebarevného humoru.

The Falconeer (načasovaný exkluzivní)

The Falconeer na Xbox Series X

Odehrává se ve fantasy světě Velké Ursee, Sokolník je vše o vzdušném boji. Tato hra s otevřeným světem vám umožňuje ovládat velkého ptáka v boji se psy. Provádějte úhybné manévry a předvádějte vzrušující akrobatické triky v boji proti dalším sokolníkům spolu s obřími příšerami a draky.

Forza Motorsport (exkluzivní konzole)

Forza Motorsport pro Xbox Series X

Vždy spolehlivý Forza Motorsport série bude mít novou položku pro Xbox Series X, přičemž studio Turn 10 se vrací, aby přineslo tuto závodní franšízu do nové generace hardwaru. Jako ostatní Forza Motorsport hry, které byly provedeny pro předchozí konzoly Xbox, vysoce detailní auta a tratě v tomto osmém příspěvku budou přehlídkou grafické věrnosti Xbox Series X.

The Gunk (Timed exclusive)

The Gunk on Xbox Series X

Tvůrci her SteamWorld přecházejí v této adventuře z pohledu třetí osoby z 2D na 3D. Gunk může mít hloupé jméno, ale vesmírný svět hry není vtip, s parazitem pustošícím tuto mimozemskou planetu. Budete běhat, skákat a vysávat sliz při procházení vizuálně zatínajícím okolím.

Halo Infinite (exkluzivní konzole)

Halo Infinite pro Xbox Series X

Šestá hlavní splátka dlouhodobého Svatozář střílečka z pohledu první osoby slibuje návrat ke kořenům prvního světa v otevřeném světě Svatozář hra. Master Chief a lidský pilot jsou hozeni na kruh Halo, kde se musí probojovat proti Banished s obvyklým Halo arzenálem. Bohužel pro fanoušky Xboxu, Halo Infinite se pro Xbox Series X nevydá včas, zbývá ještě mnoho vyleštění.

The Medium (Timed exclusive)

Medium pro Xbox Series X

Hororové studio Bloober Team připravuje strašidelný strašidelný koncept pro nový Xbox. Střední ovládáte médium, které má přístup do dvou různých světů. Při průzkumu opuštěného hotelu přepínejte mezi duchovním světem a „skutečným“ světem a odhalte příběh stojící za vizí vraždy.

Střední inzeruje duální soundtrack od skladatele Tichý kopec, což tomuto titulu dodává hororový kredit navíc.

Scorn (časově exkluzivní)

Scorn pro Xbox Series X

Inspirováno uměleckými díly HR Gigera, nejslavnějšího díky vizuálnímu designu Mimozemšťan filmy, Opovržení si představuje děsivý a děsivý sci-fi svět. Plněné hádankami a groteskními setpieky, Opovržení určitě vás vyděsí, pokud vás temná atmosféra již neděsí.

Senua’s Saga: Hellblade II (exkluzivní konzole)

Senua's Saga pro Xbox Series X

Populární akční hra Hellblade: Senua’s Sacrifice kombinovaný hack and slash boj s trýznivým příběhem zahrnujícím duševní zdraví, přičemž stejnojmenný protagonista Senua trpí formou psychózy.

Hellblade dostává pokračování, které se bude odehrávat na Islandu. Senua’s Saga využije možnosti Xbox Series X a bude pokračovat v temné, severskou inspirací budované zemi od první hry.

Stalker 2 (časově exkluzivní)

Stalker 2 pro Xbox Series X

Odehrává se v alternativní realitě, kde došlo k druhému výbuchu v Černobylu STALKER hry kombinují akci střílečky z pohledu první osoby a psychologický horor.

STALKER již dlouho pracuje – dříve byl zrušen, projekt byl obnoven. K vykreslení pusté pustiny a bojujících mutantů bude plně využívat výhody zcela nového hardwaru.

State of Decay 3 (exkluzivní konzole)

State of Decay 3 Xbox Series X

Zombie apokalypsa není nikdy snadné přežít, ale to je přesný předpoklad Stav úpadku série. Hledejte předměty a pracujte společně s přáteli na přežití, to vše za účelem vybudování větší komunity. Trailer ukazuje scénu v chladném, nebezpečném lese, obývaném tvory, jako je nemrtvý jelen.

Efekt Tetris: Připojeno (exkluzivně načasováno)

Efekt Tetris: Připojeno

Uživatelé systémů PlayStation 4 a PC již zažili nádherné a terapeutické sny a nezapomenutelný originální soundtrack Efekt Tetris, což je umělecký pohled na klasickou hru s padajícími bloky. Hráči Xboxu získají první diby na aktualizované verzi hry, Efekt Tetris: Připojeno, který nabízí multiplayer a vylepšený režim pro jednoho hráče. Zapojte sluchátka a nechte se hratelností Tetris na každém místě.

Warhammer 40,000: Darktide (časově exkluzivní)

Warhammer 40 000: Darktide Xbox Series X

V návaznosti na Warhammer: Vermintide 2, Warhammer 40 000: Darktide bude pokračovat v kooperační akci pro čtyři hráče, která vás postaví proti zdánlivě nekonečným vlnám příšer. Nicméně toto nové Warhammer hra přejde z prostředí temné fantasy do futuristického prostředí sci-fi. Připravte se vyměnit svůj meč a štít za plazmovou pušku.