Skip to content

The Elder Scrolls V: Skyrim Main Quest Walkthrough

1 de Srpen de 2021
skyrim 5817bb325f9b581c0bb8d64f cfc4775e8cf24e219481a9c23aea98d3

Bethesda přinesla hru The Elder Scrolls V: Skyrim na PlayStation 4 a Xbox One poprvé a na PC podruhé se speciální edicí The Elder Scrolls V: Skyrim. Pro někoho to bude první hraní úžasného akčního RPG a pro někoho to bude umpteenth, ale s tím, jak je svět Skyrimu složitý a zapletený, každý potřebuje pomoc znovu a znovu. Tato příručka se bude týkat pouze hlavní linie úkolů, takže zde nebude uvedeno obrovské množství vedlejších úkolů, se kterými se během své cesty ve Skyrimu setkáte. Z hlavního úkolu jsou opravdu dvě vlákna, která se poněkud prolínají. Prvním vláknem, které bude popsáno v této příručce a které je ústředním bodem hlavního úkolu, je návrat Dragons na Skyrim a váš vzestup jako Dragonborn. Existuje také příběh Skyrim Civil War, o kterém se domníváme, že je druhoradý po návratu draků, a jako takový budeme pokrývat pouze toto vlákno, protože se překrývá s návratem příběhu draků.

bez závazků

Hra začíná tím, že jedete v zadní části vozu. Jste připoutaní a z neznámých důvodů jste označeni za zločince. Vaším cílem je Helgen, kde budete popraveni za zločiny proti Říši nebo něco podobného. Jakmile dorazíte na popravu, rozpoutá se peklo, když dorazí drak a začne útočit na císařskou posádku. Zde budete mít možnost sledovat buď Hadvara, císařského vojáka, nebo Ralofa ze Stormcloaků. Jediné, co to skutečně ovlivňuje, je to, s kým budete bojovat na cestě z Helgenu. Pokud si vyberete Hadvara, budete bojovat proti Stormcloakům, pokud zvolíte Ralofa, budete bojovat s Imperiály. Toto je výukový úkol, takže se řiďte pokyny na obrazovce a brzy se ocitnete venku. Jakmile jste venku, dokončíte úkol Unbound a začnete úkol Before the Storm.

Před bouřkou

Bez ohledu na to, koho jste skončili v Helgenu, jakmile se dostanete z jeskyní, řeknou vám, abyste se setkali se svým bratrancem (Gerdur, pokud jste šli s Ralofem, Alvor, pokud jste šli s Hadvarem) v Riverwoodu, pak pokračujte dál promluvit si s Jarlem ve Whiterunu. Cesta do Riverwoodu je docela klidný a bezproblémový úsek. Ujistěte se, že se zastavíte u Strážných kamenů a budete si vybírat mezi nepoctivými, válečníky nebo mágy. Stačí si vybrat ten, který odpovídá třídě, na kterou se plánujete specializovat, a získáte bonus, který vám pomůže. Jakmile se tam dostanete, sledujte značku svého cíle buď k Gerdurovi nebo Alvorovi, a oni vás spojí s nějakým lupem. Udělejte si také čas na cvičení s kovářstvím, protože kovářství je nejlepší způsob, jak ve hře získat některé z vyšších zbraní. Neváhejte se rozhlédnout po městě, a až budete připraveni vyrazit za Jarlem, stačí se vydat po silnici ven z Riverwoodu směrem ke značce vašeho hledání směrem k Whiterunu. Úsek silnice mezi Riverwoodem a Whiterunem není příliš nebezpečný, i když byste mohli narazit na Mudcrab nebo jinou nízkou úroveň divoké zvěře. Jakmile dorazíte k branám Whiterunu, strážný vám řekne, že město je otevřeno pouze těm, kteří právě mají oficiální podnikání. Jediné, co musíte udělat, je informovat strážného, ​​že Riverwood hledá pomoc, a on vám otevře brány. Chcete -li najít Jarla, zamiřte do obrovské budovy v nejvyšším bodě města. Jakmile vstoupíte, informujte Jarla, že se draci vrátili, a on z něj bude vlkodlak a vyšle vojáky do Riverwoodu na obranu malé vesnice. Jakmile to udělá, úkol Before the Storm je označen jako dokončený a Jarl vás požádá, abyste pomohli jeho dvornímu mágovi Farengarovi prozkoumat draky.

Bleak Falls Barrow

Farengar potřebuje dračí kámen, a protože je „tak zaneprázdněn“, potřebuje někoho jiného, ​​aby mu ho přinesl. Vzhledem k tomu, že jste jedním z mála známých, kteří se setkali s drakem a dožili se příběhu, usoudil, že jste pro tuto práci nejlepší. Chcete -li získat dračí kámen, musíte zamířit do chrámu Bleak Falls. Ukončete Whiterun a sledujte ukazatel svého úkolu a brzy budete v Bleak Falls Barrow. Po cestě budete více než pravděpodobné, že potkáte nějaké banditské šermíře a lukostřelce. Využijte této příležitosti a zdokonalte své bojové schopnosti a pokračujte do zasněžených hor směrem ke značce úkolů. Jakmile jste tam, vstupte do chrámu Bleak Falls. V blízkosti vchodu se neděje tuna, ale hledejte kořist. Budou dva bandité, ale nic jiného. Když se vydáte dále, najdete místnost s pákou a branou. Netahejte okamžitě za páku, jinak budete zasaženi pastí na šípy. Místo toho se podívejte na levou stranu místnosti a uvidíte tři sloupy, které potřebujete, aby odpovídaly vzoru nad dveřmi. Jakmile je správně sladíte, zatáhněte za páku a brána se otevře. Jakmile projdete branou, pokračujte v sbírání kořisti a hackování pavučinami. Nakonec se setkáte s Arvelem Swiftem, zlodějem, kterého obklíčil Frostbite Spider. Ačkoli se mu to nepodařilo zabít, zranil to, a jakmile budete pokračovat a dokončit to, můžete se vrátit a promluvit si s Arvelem. Pokusí se vás zkazit, tak ho zabijte a vezměte si Zlatý dráp, který najdete na jeho těle. Pak se vydejte dále do krypty. Když dosáhnete kyvných os, načasujte to správně a sprintujte kolem nich. Jen pokračujte dál do krypty a nakonec se dostanete ke kamenným dveřím se symboly a klíčovou dírkou, která vypadá, že se do ní vejde Zlatý dráp. Podívejte se ve svém inventáři na Zlatý dráp a přiřaďte symboly na dveřích k těm, které vidíte na samotném drápu. Poté vložte zlatý dráp do klíčové dírky a dveře se otevřou. Ve vedlejší místnosti uvidíte zářící rytiny a budete k nim muset přistoupit. Jakmile to uděláte, naučíte se své první Slovo moci, Neúprosná síla. K dispozici bude jakýsi mini-boss v podobě Draugr Overlord. Chcete -li to porazit, využijte terén ve svůj prospěch a pokud je to možné, použijte luk nebo magii, abyste se s ním vypořádali na dálku. Jakmile je mrtvý, můžete vyrabovat dračí kámen z jeho mrtvoly. Zkontrolujte v místnosti kořist a poté se vydejte po schodech nahoru, abyste se dostali zpět do hlavního podsvětí Skyrimu. Jakmile vrátíte dračí kámen do Farengaru, bude Bleak Falls Barrow označen jako dokončený.

Dragon Rising

Jakmile se hra Bleak Falls Barrows dokončí, začne Dragon Rising. Mimo Whiterun byl spatřen drak a Jarl rozmisťuje své jednotky, aby se s ním setkali v poli. Po krátkém rozhovoru v plánovací místnosti se mimo město setkáte s Irileth, Jarlovým velitelem stráže. Vydejte se z Whiterunu směrem k Západní strážní věži. Najdete ji v ruinách, zničených drakem. Irileth a její jednotka budou stát poblíž, a jakmile se s nimi setkáte, objeví se drak Mirmulnir. Tento drak je ve srovnání s těmi, které potkáte po tomto úkolu, tlačenicí. Nejjednodušší (a do značné míry jediný) způsob, jak se vypořádat s Mirmulnirem, je pomocí zbraní na dálku. Pokud se soustředíte na nepoctivou nebo válečnickou postavu, luk je více než pravděpodobné nejlepší zbraní. Pokud jste mág, Mirmulnir je slabý vůči ledové magii. Čas od času Mirmulnir přistane, ale ujistěte se, že se od ní budete držet dál. V tu chvíli udělá největší škodu. Použitím zbraní na dálku můžete ustoupit a střílet do ní šípy mimo dosah jejích útoků. Ať už se vydáte jakoukoli cestou, stále bušte do Mirmulniru, má hodně HP, ale nakonec spadne. Rootujte v její mrtvole pro tlustou hromadu kořisti a ona se rozpadne, takže vám zůstane vaše první Dračí duše, kterou můžete použít k odemčení Unrelenting Force, své první Shout power. Chcete -li úkol dokončit, vraťte se k Jarlovi. Poví vám o Dragonbornovi a dá vám vědět, že si vás přivolali Šedovousi. Také vám dává titul Thane z Whiterunu, což z vás dělá docela velký problém.

Cesta hlasu

Váš další úkol aktivovaný automaticky po rozhovoru s Jarlem po zabití Mirmulnir vás zavede do zmrzlé tundry interiéru Skyrimu. Může to být váš první velký výlet do divočiny Skyrimu, která je poměrně nehostinná a plná věcí, které vás chtějí zabít. Ujistěte se, že jste si vzali nějaké léčivé předměty. Vydejte se do města Iverstead. Jakmile se tam dostanete, projděte městem a najdete most vedoucí na cestu do hor. Trek na High Hrothgar, domov Greybeards, není tak špatný, ale pokud uvidíte Frost Trolla, zkuste zůstat v klidu. Frost Trollové jsou nesmírně silní a při vaší současné úrovni zkušeností pravděpodobně zemřete. Jakmile dosáhnete High Hrothgar, potkáte Arngeira, který pochybuje o vaší provenienci jako Dragonborn. Dokažte ho špatně tím, že použijete Neúprosný výkřik síly, abyste na něj udělali dojem, že vás uznává jako Dragonborn. Poví vám o historii Greybeards a o tom, co musíte jako Dragonborn udělat. Učí vás také další slovo jazyka Draka, které dále posiluje váš Neúprosný výkřik síly.