Skip to content

The Ultimate Guide to Xbox Achievements

31 de Červenec de 2021
001 what are xbox achievements 4628311 2b9fec8352c0456b8522517f7c327e20

Systém Xbox Achievements společnosti Microsoft pro její konzole Xbox One a Xbox 360 umožňuje hráčům kvantifikovat jejich virtuální zdatnost. Plněním her nebo plněním určitých úkolů v nich hráči získávají virtuální ocenění, která přispívají k jejich celkovému skóre hráče, což představuje volnou agregaci celkové hráčské schopnosti hráče. Úspěchy poskytují větší motivaci pro přehrávání titulů a nabízejí určitou soutěž mezi přáteli, když se snaží získat celkově vyšší skóre hráče než jejich kamarádi.

Stručná historie úspěchů Xboxu

Microsoft vytvořil úspěchy pro Xbox 360 v roce 2005. Původně byly jednoduché a hráči mohli odemknout každého ve hře pouhým hraním od začátku do konce. Od té doby se staly složitějšími a nyní zahrnují úkoly, jako je hraní v nejtěžším režimu obtížnosti nebo dokončení střelce, přičemž používáte pouze konkrétní (nebo dokonce žádné) zbraně. Společnost Microsoft má pravidla pro to, kolik úspěchů mohou vývojáři zahrnout do her a jak často mohou přidávat do seznamu, ale nejsou veřejně dostupné a v průběhu času se měnily. Tvůrci her například dříve mohli zahrnovat úspěchy, které nestály za žádné body, ale ty už nejsou povoleny. Vaše úspěchy a skóre hráče jsou trvale propojeny s vaší jmenovkou hráče, což je profil, který jste vytvořili při prvním nastavení konzoly Xbox 360 nebo Xbox One. Dokud nevytvoříte nový, bude vás váš Gamertag a všechny s ním spojené informace doprovázet napříč hardwarem, pokud někdy upgradujete.

Úspěchy a skóre hráčů

Když mluvíte o úspěších, mluvíte vlastně o dvou věcech: o samotných úspěších a celkovém skóre hráče. Když hráč odemkne úspěch, na obrazovce se zobrazí oznámení a získá určitý počet bodů. Ty jsou obvykle založeny na obtížnosti podkladového úkolu. Například úspěch za dokončení první úrovně hry může mít hodnotu 10 bodů, zatímco za dokončení celé hry může mít hodnotu 100. Gamerscore je součet těchto bodů za každou hru, kterou člověk hrál. Pokud byste hráli dvě hry a získali 500 bodů za úspěch v jedné a 240 v druhé, vaše celkové skóre hráče by bylo 740. Úspěchy a skóre hráče jsou zcela virtuální pojmy. Odemknutím nezískáváte žádné odměny, ani ve hře, ani v životě. Všechno je to o vychloubání práv a dokončení.

Jak zobrazit své hráčské skóre a úspěchy na Xboxu One

Pokud nevíte, kolik bodů jste během své herní kariéry na Xboxu nasbírali, můžete se na to podívat na konzoli Xbox One.

 1. Na domovské obrazovce přejděte na svou jmenovku hráče v levém horním rohu.

 2. Všimnete si, že se vaše Gamerscore zobrazuje pod vaší jmenovkou hráče. Pokud je tedy číslo to, co chcete, máte hotovo. Můžete také stisknout A s vaším profilem vybraným pro otevření postranní nabídky pro více informací. Boční nabídku otevřete také stisknutím tlačítka Domů uprostřed ovladače Xbox One.

 3. Přejděte doleva a vyberte možnost Úspěchy tab. Ikona má tvar trofeje.

  Úspěchy na Xbox One.

 4. Zvýraznit Podívejte se na všechny mé úspěchy a stiskněte A.

  Všechny úspěchy na Xbox One.

 5. Otevře se nabídka pro každou hru, kterou jste na Xboxu One hráli. To zahrnuje hry pro Xbox 360, které jsou zpětně kompatibilní.

  Informace o úspěchu na Xbox One.

 6. Přejděte na hru, ve které chcete zkontrolovat úspěchy, a stiskněte X.

 7. V horní části této stránky uvidíte, kolik z celkového potenciálního herního skóre ve hře jste získali a kolik dostupných úspěchů jste odemkli. Pod tímto můžete vidět jednotlivé úspěchy, body, které jste od nich získali, a kdy jste je odemkli. Úspěchy, které jste ještě neodemkli, budou mít vedle sebe symbol zámku. Úspěchy, které mnoho ostatních hráčů nezískalo, budou mít vedle své bodové hodnoty diamant.

  Informace o úspěchu na Xbox One.

  Většina odemčených úspěchů vám řekne, co musíte udělat, abyste získali Gamerscore. Některé jsou však tajné a nebudou zobrazovat popis, dokud je nezískáte.

 8. A je to!

Jak zobrazit své hráčské skóre a úspěchy na Xboxu 360

Xbox 360 poslední generace vám také umožňuje zkontrolovat vaše statistiky, ale postup je trochu jiný.

Pomocí karty Xbox 360 Social

 1. Vaše Gamerscore se objeví pod vaší jmenovkou hráče, když se při spuštění konzoly přihlásíte do svého profilu. Můžete také přejít na Sociální nebo se podobně jako na Xboxu One podívejte vedle svého profilového obrázku v horní části obrazovky.

  Karta sociální v konzole Xbox 360.

 2. lis A s vaším avatarem vybraným na kartě Sociální přejít na váš profil.

  Profil Xbox 360.

 3. Přejděte doprava a získejte obecné informace o svých úspěších a skóre hráče. To zahrnuje celkový počet odemčených verzí oproti počtu, který je k dispozici ve všech hrách, a kolik z vašeho Gamerscore jste vydělali na Xboxu 360.

  Rozpis Gamerscore na Xbox 360.

 4. Pokud se chcete dozvědět více o jednotlivých hrách a úspěších, přejděte zpět doleva a vyberte možnost Úspěchy box.

  Profil hráče na Xboxu 360.

 5. A je to!

Pomocí nabídky průvodce pro Xbox 360

 1. Můžete také stisknout tlačítko Domov Stisknutím tlačítka na ovladači Xbox 360 z jakékoli obrazovky otevřete nabídku a poté přejděte vlevo na Hry a aplikace tab.

  Nabídka Domů na konzoli Xbox 360.

 2. Vybrat Úspěchy.

  Karta Hry a aplikace na Xboxu 360.

 3. Nabídka Úspěchy vám umožňuje podívat se na úspěchy, které jste odemkli na konzole Xbox One i Xbox 360.

  Nabídka úspěchů na Xboxu 360.

 4. Pohyb v této nabídce je podobný tomu, jak procházíte podobnou nabídkou na Xbox One: Výběrem hry zobrazíte úspěchy, které jste odemkli, a ty, které ještě musíte získat.

Sledování úspěchů na Xboxu One

Některé hry na Xboxu One mají možnost, která vám ukáže postup při vybraných úspěších. Chcete -li to zapnout, vyberte Zapněte sledovač úspěchů z nabídky Úspěchy po stisknutí tlačítka Domů.

Sledovač úspěchů v Superhot pro Xbox One.

Toto nastavení umístí na obrazovku okno, které obsahuje stavové řádky ukazující, jak blízko jste k odemčení svých dalších úspěchů.

Webové stránky pro sledování úspěchů

Existuje několik webových stránek, které pomáhají lovcům úspěchů sledovat, co odemkli, a vést je k získání maximálního skóre hráče z každého titulu. Dva z nejpopulárnějších jsou Xbox Achievements a True Achievements.

Xbox Achievements

Tato webová stránka je skvělým zdrojem pro nalezení seznamů úspěchů a strategií k jejich odblokování. Každá hra má svou vlastní stránku se seznamem všech dostupných úspěchů a jejich hodnotou Gamerscore. Některé z těch obtížnějších také obsahují odkazy na fóra, ve kterých hráči sdílejí tipy a rady. Seznamy také sdílejí podrobnosti o skrytých úspěších, pokud je chcete znát.

Cestovní mapa úspěchu pro BioShock.

Xbox Achievements má také praktické silniční mapy, které nabízejí informace o tom, jak obtížné je odemknout vše, které úspěchy jsou nepřehlédnutelné a kolikrát budete muset hru hrát, abyste získali všechny.

Skutečné úspěchy

True Achievements má mnoho stejných funkcí jako Xbox Achievements, ale navíc se točí při lovu.

Hodnoty True Achievements pro Assassin's Creed: Odyssey.

Kromě vašeho standardního skóre hráčů vypočítává True Achievements také „TA Ratio“ pro každý úspěch, který upravuje jejich hodnotu. Poměr je založen na tom, kolik lidí jej odemklo, což naznačuje, jak těžké je získat. Těžší úspěch (tj. Odemkne se o jeden méně lidí, kteří hru hráli) bude mít vyšší TA poměr, a tedy i vyšší upravené skóre, než snazší úspěch. V závislosti na tom, které hry hrají a jak těžké jsou úspěchy, mohou mít dva hráči se stejným Gamerscore výrazně odlišné TA skóre.