Pokud používáte anténu pro příjem bezdrátového televizního vysílání (OTA), pravděpodobně jste si všimli určitých rozdílů mezi analogovými a digitálními signály. Pro začátečníky digitální poskytuje širší obrazovku, čísla kanálů s desetinnými čárkami, použití boxů převaděče DTV atd. Další neviditelný rozdíl může také způsobit ztracený nebo nekonzistentní příjem: Digitální signály jsou mnohem slabší než analogové.
Analogový vs. digitální televizní signál
Za stejných podmínek vysílání nebude digitální televizní signál cestovat tak daleko jako analogový, protože pozemská omezení brání digitálnímu více než analogovému. Mezi věci, které ovlivňují příjem, patří střechy, stěny, kopce, stromy, vítr, hory a další překážky. Digitální signál je tak citlivý, že osoba, která před ním kráčí, jej může klepnout offline. Ve srovnání s analogovým signálem klesá více rušení. Chcete-li získat kvalitní bezdrátový obraz, potřebujete dobrý signál pro vstup do TV tuneru, ať už je to v televizi nebo v boxu digitálního převaděče. Za určitých okolností můžete udělat všechno správně a přesto nedostanete signál. Nebo můžete zaznamenat příliš velkou ztrátu signálu, když se digitální televizní signál šíří z antény do tuneru. V každém případě je zesílení nebo zesílení signálu potenciální oprava vašeho problému s příjmem.
Potřebujete zesílení?
Kritickým kritériem pro zesílení je, že máte existující signál, který přijímá vaše televizní anténa. Pokud má anténa signál, pak by zesílení mohlo být lékem na přerušovanou ztrátu signálu. Pokud anténa nezachytí signál, zesílení váš problém nevyřeší.
Jak zesiluje signál digitální televize
Zesilovač využívá elektřinu k využití televizního signálu a jeho odeslání na cestě s elektrickým zesílením. Signál DTV může cestovat dál s větším výkonem, což by mělo poskytovat konzistentní obraz. Není zaručeno, že zesílení napraví všechny případy špatného příjmu, ale je to možnost. Také to není oprava pro získání televizního signálu, když žádný není. Jinými slovy, zesilovač nerozšiřuje dosah antény; pouze posílá signál na cestě z antény k digitálnímu tuneru (TV, DTV převodník atd.). Doufejme, že toto stisknutí stačí k získání dobrého signálu do TV tuneru. Zesílené produkty stojí obvykle více než nezesílené produkty. Je vždy dobré vyřešit některé scénáře, které mohou vést ke ztrátě signálu, než půjdete do obchodu a utratíte peníze za produkt, který váš problém může nebo nemusí vyřešit.
Nejprve vyřešte problémy s příjmem
Používáte rozdělovač, RF modulátor nebo A / B přepínač? Jedná se o standardní komponenty, zejména pokud se snažíte sledovat a nahrávat dva kanály pomocí převaděče DTV. Problém však je, že snižují sílu digitálního signálu. Zesílení by mohlo zvýšit signál nad minimální úroveň, kterou vaše komponenty potřebují k vytvoření dobrého obrazu. Pokud používáte venkovní anténu, podívejte se na typ koaxiálního kabelu připojeného mezi anténou a vedením vedoucím do domu. Váš koaxiální kabel může být příčinou špatného signálu přicházejícího do domu. Tento typ ztráty signálu je útlum, měření ztráty signálu na vzdálenost. V případě koaxiálních kabelů máme na mysli RG59 a RG6. RG6 je obecně digitálnější než RG59, takže tento druh kabelu může být příčinou špatného signálu. Změna kabelu na RG6 (nejlépe čtyřstíněný RG6 s pozlacenými konektory) by mohla vyřešit váš problém s příjmem bez použití zesilovače. Nákup zesíleného produktu je samozřejmě pravděpodobně jednodušší než výměna koaxiálního kabelu ve vaší domácnosti. Vaše aktuální anténa může být důvodem špatného obrazu. Můžete také zkusit vyrovnat anténu.
Nákup zesilovače
Zesilovače nebo zesilovače televizního signálu jsou často v anténách, ale můžete si je také zakoupit jako samostatné zařízení. Balení produktu obvykle inzeruje produkt jako zesílený nebo napájený. Pokud vidíte hodnocení dB (decibel), víte, že je zesíleno. Stejně jako můžete rostliny převážit vodou, můžete zesílit digitální tuner. Je to podobné jako vyfukování stereofonních reproduktorů zvýšením hlasitosti na příliš vysokou úroveň. Nejtěžší je, že je těžké odhadnout, co je pro váš tuner příliš silné. Někteří odborníci, se kterými jsme mluvili, doporučují zesílení kolem 14 dB. Pokud můžete, kupte si produkt s nastavitelným nastavením dB. Pokud kupujete zesílenou anténu, ujistěte se, že máte správně připojenou anténu před připojením napájení.