Skip to content

Uložení her PSOne Classic a PS2 na PS3

3 de Říjen de 2021
GettyImages 458731441 5a938a84ae9ab800375f6e9a

Původní konzole PlayStation byla domovem několika skvělých videoher Final Fantasy VII a Castlevania: Symphony of the Night. Tyto tituly vyžadují k ukládání dat paměťovou kartu, ale PlayStation 3 je nepodporuje. Místo toho používá pevný disk. Zde je návod, jak používat staré soubory pro ukládání her.

Vytvořte interní (virtuální) paměťovou kartu PSOne nebo PS2

Tato metoda využívá XrossMediaBar (XMB), grafické uživatelské rozhraní navržené společností Sony Computer Entertainment. Společnost Sony vyřadila XMB počínaje PlayStation Vita a PlayStation 4.

  1. Ukončete jakoukoli hru nebo video, které hrajete, a přejděte na Hra nabídku na vašem XMB. Mělo by to být naznačeno siluetou ovladače PlayStation DualShock 3.

  2. Vybrat Nástroj pro paměťové karty (PS/PS2).

  3. Vybrat Vytvořte novou interní paměťovou kartu volba.

  4. Vyberte si také příslušnou paměťovou kartu pro hru, kterou chcete hrát Interní paměťová karta (PS2) pro hru PlayStation 2 nebo Interní paměťová karta (PS) pro hru PSOne Classic. Stejně jako původní fyzické paměťové karty můžete použít jednu interní (virtuální) paměťovou kartu pro více uložených her. Začněte vytvořením pouze jedné karty pro každý systém, i když máte v úmyslu hrát více než jednu hru.

  5. Pomocí směrového ovladače ovladače Dualshock zadejte název nové interní paměťové karty. Pojmenujte je například něčím zřejmým, jako například PS1 Memory nebo PS2 Game Saves. Vybrat OK po dokončení.

  6. Přiřaďte paměťovou kartu do slotu výběrem paměťové karty, kterou jste právě vytvořili, a stisknutím tlačítka Trojúhelník knoflík. Poté vyberte Přiřaďte sloty a vyberte si buď Slot 1 nebo Slot 2. Nejlepší je přiřadit kartu do slotu 1. Dva virtuální sloty představují fyzické sloty v původních systémech PSOne a PS2, kam byste vložili paměťovou kartu.