Skip to content

Úvod do technologie CableCARD

13 de Červenec de 2021
woman watching large flat screen tv in modern living room 177244225 5afd0ac16bf069003640e50e

Karta CableCARD vám umožňuje sledovat prémiové nebo šifrované digitální televizní kanály, aniž byste potřebovali set-top box. Kabelové karty CableCARD, poskytované vaším poskytovatelem kabelových služeb, se připojují přímo do zadní části vaší digitální televize. To je výhoda, pokud byste chtěli připevnit na zeď nebo odklopit prostor kolem svého televizoru, protože to obchází potřebu kabelových boxů a dalšího zapojení. Výhody

  • Není potřeba kabelový set-top box.
  • Obvykle stojí méně než set-top box.

Nevýhody

  • Žádné video na vyžádání ani interaktivní televizní služby.
  • Funkce jsou nekonzistentní. Ne všechny mají rodičovskou kontrolu.

Všechny televizory vybavené slotem CableCARD mají zabudovaný digitální tuner ATSC, což znamená, že televizor je připraven na digitální kabel. Ne všechny digitální televizory s kabelovým připojením však obsahují slot pro kartu CableCARD. Informace o prodeji v televizi uvedou, zda má slot pro kartu CableCARD. Pokud nejsou k dispozici žádné informace o prodeji, podívejte se na zadní nebo boční straně televizoru, zda není slot pro kartu. Karty CableCARD jsou k dispozici pouze prostřednictvím poskytovatelů kabelových služeb, z nichž někteří účtují za použití karty CableCARD měsíční poplatek. Ve většině případů kabelová společnost vyžaduje servisní volání ke konfiguraci karty pro televizi. Technologie CableCARD je k dispozici pouze pro předplatitele kabelů. Není k dispozici pro DirecTV, DISH Network nebo jiné služby satelitní televize.

Výhody CableCARD

Karta CableCARD poskytuje mnoho stejných funkcí jako tradiční set-top box.

  • Pro sledování kabelové televize není potřeba set-top box: Stačí připojit koaxiální kabel přímo do televizoru a máte kabel.
  • Žádná kabelová skříňka znamená méně nepořádku a méně kabeláže.
  • V závislosti na službách a možnostech bývají karty CableCARD a související náklady levnější než set-top boxy.

Omezení karty CableCARD

Existuje několik nevýhod, které stojí za zvážení:

  • CableCARD nenabízejí přístup k funkcím videa na vyžádání, interaktivním programovým průvodcům, sportovním balíčkům nebo interaktivním nebo vylepšeným televizním službám.
  • Dálkové ovládání často nemůžete použít k objednání programování s platbou za zhlédnutí, jako jsou filmy, pořady a sportovní události.
  • Některé karty CableCARD neumožňují rodičovskou kontrolu.

Jak obchodovat se set-top boxem pro kartu CableCARD

Pokud se rozhodnete, že technologie CableCARD je pro vás to pravé, zavolejte místního poskytovatele kabelových služeb. Zeptejte se na dostupnost a omezení karty CableCARD od konkrétního poskytovatele. Jak se technologie zdokonaluje, limity technologie CableCARD se budou zmenšovat. CableCARD již bude spolupracovat s TiVo a dalšími videorekordéry v mnoha oblastech.