Skip to content

Vedení Twitteru: Životopis Noaha Glassa

1 de Srpen de 2021
Screen Shot 2014 12 12 at 1.38.14 PM 56a99c273df78cf772a8da7c

Osoba, která poprvé nazvala Twitter „Twitter“, musí v dnešní době shrábnout miliony dolarů, že? Ne tak moc. Noah Glass (@noah), nedílná součást zakládání služby a ten, kdo přišel s jedním z nejslavnějších světových názvů společností, byl již dávno sesazen. Když je příběh Twitteru nedbale líčen jako mýtus o stvoření, jeho jméno je často vynecháno. Takže, co je nemovitý příběh?

Kdo je Noah Glass?

Po práci ve společnosti Industrial Light and Magic byl Glass spoluzakladatelem společnosti Odeo, neúspěšné podcastové společnosti, která vytvořila nepravděpodobný most na Twitter. Generální ředitel Odeo Ev Williams dal Glassovi na starost projekt sociálních zpráv Jack Dorsey a Biz Stone se podíleli na koncepci. Glass se úkolu ujal s vášní jako skutečný věřící v potenciál Twitteru. Ale v roce 2006, kdy byla spuštěna platforma sociálních médií, ho Williams vyhodil. Dorsey údajně oslovil Williamse ohledně Glassova propuštění, ale pracovní vztah mezi Williamsem a Glassem byl napjatý kvůli rozdílům v osobnosti a stylu práce. Přečtěte si kompletní historii raných dob Twitteru v doporučení Nicka Biltona Líhnutí na Twitteru.

Co řekl Dorsey

Ve vynikajícím profilu Dorsey z roku 2013 napsal DT Max:

Nakonec padlo rozhodnutí propustit Glass. Bilton hlásí, že Dorsey hrozil, že přestane, pokud nebude Glass vytlačen. Dorsey říká něco jiného: „Nedal jsem ultimátum. … tu páku jsem neměl. Ev se rozhodl. ‚ Jak si Dorsey vzpomíná, Ev se mě zeptal: „Měli bychom Noaha nechat jít?“ A řekl jsem: „Nemyslím si, že bych s ním mohl pracovat v jeho současném stavu.“ ‘Zachary si vzpomíná, jak Williams oznámil, že hodlá Glassovi dát výpověď, protože‚ nikdo s ním nechtěl jednat ‘.

V následujících letech Glass přišel s akciemi a malým množstvím hotovosti, ale nic víc, jak Twitter rostl.

Co řekl Noah Glass

Řekl Glass Business Insider:

Nebyl jsem v příběhu, což bylo na začátku v některých ohledech obtížné zvládnout, protože to byla obrovská práce lásky a obrovská práce na jejím vytvoření. Vytvořit věc, přivést ji na svět. Bylo to hodně úsilí a spousta energie.

Nebýt zařazen do příběhu bylo zpočátku těžké spolknout, ale když jsem si uvědomil, co se s produktem děje, tuto věc jsem pomohl vytvořit, nejde o mě. Ta věc je o sobě. Twitter je fenomén a velmi prospěšný nástroj, je neuvěřitelně užitečný a pomáhá mnoha lidem. Uvědomil jsem si, že příběh není o mně. To je v pořádku.

„Vím, že beze mě by Twitter neexistoval. Obrovským způsobem.“

To je věc, kterou chci zopakovat – snažíte se hledat celý příběh. Někteří lidé získali kredit, někteří ne. Realita je taková, že to bylo skupinové úsilí. Mnoho lidí do toho vkládalo nápady a bez této skupiny lidí by to nešlo. Ať už jsou nebo nejsou jednotlivci, kteří úvěr získají nebo nedostanou, může to být zcela irelevantní. Byla to spolupráce. A byla to téměř spolupráce, která vzešla z nutnosti.

Twitter jsem nevytvořil sám. Vyplynulo to z rozhovorů. Vím, že beze mě by Twitter neexistoval. Obrovským způsobem. Ale to samé platí i bez Jacka. A do určité míry je to pravda bez Ev. Ev byl zapojen.

Biz byl zapojen více než Ev. Ev se na jeho tvorbě a spuštění vůbec nepodílel. Přišel a občas jsme si promluvili. Myslím, že hodně času pracoval na myšlence zpětného odkupu Odea. Pracoval jsem na Twitteru a velmi intenzivně.

Noah Glass dnes

Dnes Noah Glass žije se svou rodinou v San Francisku. V současné době pracuje na „projektech, které by mohly být něčím velkým, pokud by byly zveřejněny,“ řekl Business Insider. Jeho účet na Twitteru – s biografií „Začal jsem to“ – nebyl od září 2013 aktualizován. Jeho poslední Tweet?

Přeji týmu twitteru hodně štěstí a důvěry, že se jim bude dařit i nadále rozvíjet tento důležitý komunikační nástroj.

Williams také přijal na Twitter, aby v roce 2011 ocenil Glassovy příspěvky:

Je pravda, že @Noah nikdy nezískal dostatečný kredit za svou ranou roli na Twitteru. Také přišel s názvem, který byl skvělý.