Skip to content

Výběr Nintendo DS

5 de Říjen de 2021
NintendoFamily 5b05bdf0ff1b78003bd15946

Co vědět?

  • Nintendo DS Lite: Nejlepší hodnota, ale bez fotoaparátu nebo velké obrazovky.
  • Nintendo DSi: Nejlepší all-around pro retro, indie a domácí hry a kreativitu.
  • Nintendo DSi XL: Velké jasné obrazovky to dělají nejlépe pro rodiny.

Tento článek vysvětluje, jak vybrat nejlepší Nintendo DS pro vás.

Modely Nintendo DS

Nintendo DS je populární a univerzální ruční herní stroj. K dispozici je několik modelů, které rozšiřují jeho univerzálnost, aby vyhovovaly potřebám různých hráčů. Ale jak při takovém množství inkarnací Nintendo DS víte, která je ta pravá pro vás nebo pro obdarovaného? Každý Nintendo DS má své vlastní kouzlo, ale pokud hledáte konkrétní hardwarové funkce, tato příručka vám může pomoci věci zúžit. The Nintendo DS Lite, Vydáno v roce 2006, je nejikoničtější a nejúspěšnější verzí kapesního počítače Nintendo. Jeho funkce jsou totožné s původním stylem Nintendo DS, ale Lite se může pochlubit lehčím, menším tělem a jasnější obrazovkou. Nintendo DS Lite byl ukončen na jaře 2011, ale stále ho můžete najít k prodeji od třetích stran. The Nintendo DSi, Vydáno v roce 2009, hraje drtivou většinu knihovny Nintendo DS, ale některé nové hardwarové funkce odlišují DSi od Nintendo DS Lite. DSi má dva fotoaparáty spolu s vestavěným softwarem pro úpravy fotografií a hudby. Má také slot pro kartu SD a dokáže přehrávat hudební soubory ve formátu ACC. Nintendo DSi má také přístup do obchodu Nintendo DSi Shop, který nabízí spoustu her ke stažení. Hry, které vyžadují příslušenství zapojené do slotu pro kazety Game Boy Advance, nelze na Nintendo DSi hrát. The Nintendo DSi XL, Vydáno v roce 2010, je upgradem na Nintendo DSi, který nabízí větší, jasnější obrazovky se širším pozorovacím úhlem. DSi XL je také dodáván s předinstalovaným softwarem jako „Brain Age Express“ a „Flipnote Studio“.

Nejlepší pro retro hry: Nintendo DS Lite

Nintendo DS Lite je zpětně kompatibilní s rozsáhlou knihovnou Game Boy Advance. Zkombinujte to se stovkami titulů, které jsou k dispozici pro samotný Nintendo DS, a máte čistou herní dobrotu, která vám vydrží věky.

Nejlepší pro Indie Gaming: Nintendo DSi

Nintendo DSi Shop nabízí desítky titulů ke stažení z malých a nezávislých herních studií. Ačkoli hry ke stažení nejsou často tak velké nebo okázalé jako to, co je k dispozici na maloobchodních pultech (také se nedodávají s prémiovou cenovkou her v maloobchodních prodejnách), mohou být odvážnější a nebát se tlačit na obálku herního zážitku. Když se jedinečný nápad nezávislého studia setká s velkým ohlasem u kritiků, velká studia často přizpůsobí tyto nápady svým velkorozpočtovým titulům.

Nejlepší pro Homebrew: Nintendo DS Lite

Nintendo DS homebrew vám může pomoci rozvíjet vaši nezávislou zkušenost se skvělými hrami od nadějných, i když obecně nelicencovaných, vývojářů. Dokonce se vám mohou dostat do rukou některé užitečné bezplatné aplikace. Pro Nintendo DSi existuje scéna homebrewu, ale Nintendo DS Lite je zdaleka tím nejlepším strojem pro homebrew, a to díky své komunitě a dostupnosti a dostupnosti požadovaných karet Slot-1 a Slot-2.

Nejlepší pro kreativitu: Nintendo DSi

Nintendo DSi je malý pracant, pokud jde o vytváření multimediálního obsahu. Díky fotoaparátům, softwaru pro úpravu fotografií, dostupnosti aplikace Flipnote Studio a aplikaci pro úpravu hudby poskytuje Nintendo DSi skvělé nástroje pro kreativní typy. Díky připojení Wi-Fi systému a slotu pro kartu SD je také snadné nahrávat a sdílet mistrovská díla.

Nejlepší pro rodinné hry: Nintendo DSi XL

Nintendo usilovně pracovalo na tom, aby dokázalo, že videohry mohou být pro rodiny, a jeho úsilí se vyplatilo. Nintendo DS má široký výběr rodinných her, které lze hrát na jakékoli verzi kapesního počítače, ale Nintendo DSi XL má velké, jasné obrazovky s velmi širokým pozorovacím úhlem. Je ideální pro ten typ diváckého hraní přes rameno, ke kterému může dojít například při dlouhých cestách autem. Široký pozorovací úhel Nintendo DSi XL je skvělý pro hráče, kteří se chtějí dívat, zatímco čekají, až na ně přijde řada.

Nejlepší hodnota: Nintendo DS Lite

Miliony majitelů Nintendo DS Lite se nemohou mýlit. Ačkoli postrádá kamery, velké obrazovky a přístup do obchodu Nintendo DSi, Nintendo DS Lite umožňuje hráčům ponořit se přímo do obrovské rozmanité knihovny licencovaných a homebrew her, a to se hodně počítá. Nintendo DS Lite je navíc krásně kompaktní, odolný a ano, lehký.

Originální styl Nintendo DS

The originální styl Nintendo DS šel do prodeje v roce 2004. To bylo přerušeno s vydáním Nintendo DS Lite a Nintendo DSi, ale stále hraje všechny hry Nintendo DS. Je také zpětně kompatibilní s knihovnou Game Boy Advance. Původní Nintendo DS je fanoušky laskavě označován jako „DS Phat“.