Skip to content

Vztah mezi Hisense a Sharp America

6 de Červenec de 2021
hisense sharp logo wikimedia aaa 59415a6f3df78c537b521b2f

Čínská společnost Hisense a Sharp America jsou v televizním průmyslu známými jmény. Historie těchto dvou společností zahrnuje vzájemné vlastnictví značky a aktiv, soudní spory a další. Zde je pohled na některé z toho, co se stalo mezi Hisense a Sharpem.

2015: Hisense připadá na ostrý americký majetek a značku

Během významného vývoje v odvětví spotřební elektroniky získal Hisense, jeden z největších čínských výrobců televizorů, severoamerický výrobní majetek japonského Sharpu a zajistil práva na obchodní značku pro americký trh. V roce 2015 začala společnost Hisense vyrábět všechny televizory nesoucí značku Sharp v USA. Tato licence společnosti Hisense na používání značky Sharp měla pětileté funkční období s možností prodloužení.

Význam této dohody

Tato dohoda byla významná, protože Hisense získal silnější pozici na americkém trhu. Rovněž odhalila slabost japonských tvůrců televizních programů, když čelili společnostem, jako jsou korejští výrobci televizorů LG, Samsung a Čína. V té době se japonští tvůrci TV potýkali s potížemi, zatímco korejské a čínské televizní značky zvyšovaly svoji dominanci.

Smutný okamžik pro Sharpa

Dohoda Hisense-Sharp 2015 nebyla neočekávaná. Sharpův televizní obchod čelil finančním potížím. Přesto to byl smutný okamžik pro Sharp kvůli odkazu společnosti jako průkopníka technologie LCD. Jako první výrobce televizorů uvedl na spotřebitelský trh LCD televizory. Několik let po dohodě z roku 2015, pokud jste zakoupili televizi Sharp v USA, ve skutečnosti jste kupovali televizi Hisense.

Sharpův dramatický obrat

V roce 2016 převzal Sharp tchajwanský Foxconn a Sharp zahájil dramatický návrat a finanční obrat. V roce 2017 Sharp žaloval Hisense, protože Sharp byl naštvaný na kvalitu televizorů, které Hisense vyráběl a nesly název Sharp. Sharp silně cítil, že její název a licenční práva na značku byla použita nevhodně. Zatímco Sharp v roce 2018 soudní spor zrušil, v tichosti pokračovala v plánech návratu. V roce 2019 společnost Sharp znovu získala licenci a značku a odkoupila svá aktiva od společnosti Hisense. Televize Sharp vyráběné společností Sharp jsou zpět na trhu od konce roku 2019. Společnost slibuje začlenění nových technologií do své řady Smart TV, jakmile vstoupí na další trhy.